• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Światło Gwiazd - cykl wykładów

Co łączy lśniącego rogalika na niebie, zielone liście w parku i kota wygrzewającego się na parapecie? Słońce nasza życiodajna gwiazda i największe źródło energii w pobliżu Ziemi. A jak to się dzieje, że świeci? Jak powstało i jaki los je czeka? Czy wszystkie gwiazdy są takie same? Jak dostrzec czarną dziurę?

cze 24-26

piątek - niedziela, godz. 18:00

bilety 249 zł
przedsprzedaż 229 zł

w każdy wtorek (do 27.12), godz. 9:30

Gdańsk, aleja Grunwaldzka 347
Wstęp wolny
Poznaj z nami niezwykłą naturę światła oraz siły rządzące w Kosmosie i weź udział w naszym nowym projekcie Światło Gwiazd! Zapraszamy dzieci i młodzież!

Szukając z nami światła gwiazd dowiesz się jak i za pomocą jakich przyrządów astronomowie odkrywają tajemnice Wszechświata, zwiedzisz Obserwatorium Astronomiczne w Piwnicach koło Torunia, dowiesz się jak powstaje tęcza i co kryje się za zaćmieniem Księżyca i Słońca!

Zapraszamy na cykl Światło Gwiazd spotkania z astronomami i fizykami z Obserwatorium i Fundacji Aleksandra Jabłońskiego, przygotowane przez Konsulat Kultury w Gdyni.

18.10.2021, poniedziałek, godz. 11:00
15.11.2021, poniedziałek, godz. 11:00
13.12.2021, poniedziałek, godz. 11:00

Preferencje wiekowe: 12+

18 października 2021 godz. 11:00 Czy wszystkie fale są takie same?
Czym jest fala? Czy wszystkie ale są takie same? Co wspólnego mają fale na wodzie z dźwiękiem i światłem? Czy fale pozwalają nam badać kosmos? Jeśli tak, to jakie i w jaki sposób?
Podczas kolejnego, tym razem stacjonarnego, spotkania z cyklu Światło gwiazd spojrzymy na fale oczami fizyka i astronoma, pokażemy czym różnią się fale oraz wyjaśnimy w jaki sposób się rozchodzą oraz zaprezentujemy ich rodzaje i zastosowania.

15 listopada 2021 godz. 11:00 Światło okiem Fizyka
Czym jest optyka i ile ma wspólnego z zawodem optyka? Czy światło to tylko zakres widzialny? W jaki sposób światło podróżuje przez różne ośrodki i jak to podróż zmienia się w zależności od napotykanych przeszkód? Jakich informacji o otaczającym nas świecie nam dostarcza?
Podczas spotkania Światło okiem fizyka z cyklu Światło gwiazd omówimy podstawy optyki geometrycznej oraz podstawowe przyrządy optyczne, zastanowimy się także nad dualną naturą światła.

13 grudnia 2021 godz. 11:00 Jak się odnaleźć na niebie
Czy to ptak, czy samolot a może Międzynarodowa Stacja Kosmiczna? Jak znaleźć Gwiazdę Polarną? Czy gwiazdy są kolorowe? Gdzie znajduje się najbliższy nam kosmiczny żłobek?
Podczas kolejnego spotkania z cyklu Światło gwiazd nauczymy się rozpoznawać gwiazdozbiory charakterystyczne dla danej pory roku, sprawdzimy, co będzie pierwszą gwiazdką na wigilijnym niebie, a także przekonamy się, czy warto wierzyć w horoskopy. Zapraszamy na spotkanie Pod rozgwieżdżonym niebem!

Koncepcja projektu: Agnieszka Górska-Pukownik, Magdalena Maszewska
Koordynacja projektu: Agnieszka Skibicka
Projekt powstał we współpracy z Fundacją Aleksandra Jabłońskiego i Obserwatorium Astronomicznym w Piwnicy.
Wydarzenia dedykowane dla dzieci i młodzieży 12+

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Klif położony poza strefą oddziaływania fal, to:

 

Najczęściej czytane