• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Światowy tydzień przedsiębiorczości

 • Kalendarz
  14 - 20 listopada 2016
 • Lokalizacja
  Gdańsk Gdynia
 • Bilety
  wstęp wolny

Bezpłatne seminaria, warsztaty, konferencje dla stawiających pierwsze kroki w biznesie odbędą się w dniach 14-20 listopad, w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W organizację 150 wydarzeń w tegorocznej edycji włączyło się ponad 55 pomorskich Instytucji Otoczenia Biznesu.


Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, to międzynarodowa inicjatywa promująca przedsiębiorczość: świadomy rozwój, aktywną postawę oraz podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, w 143 krajach świata, w tym również w Polsce. "Co roku w listopadzie instytucje otoczenia biznesu oraz inne organizacje i firmy organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę, wymienić doświadczenia np. z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów czy budowania własnej marki. Różnorodność wydarzeń sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie - mówi Katarzyna Matuszak - dyrektor Działu Rozwoju Przedsiębiorczości w Agencji Rozwoju Pomorza, regionalnego koordynatora inicjatywy. Szczegółowe informacje oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na ogólnopolskiej stronie internetowej wydarzenia www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl, także na stronie www.arp.gda.pl oraz profilu facebook.- dodaje Katarzyna Matuszak.

Program wydarzeń w Agencji Rozwoju Pomorza

W ramach przygotowanych wydarzeń już w poniedziałek 14 listopada zapraszamy na trzy mini warsztaty - "Coaching dla Przedsiębiorców", które będą poświęcone kwestiom budowania marki osobistej , rozwijania umiejętności pracy w zespole i efektywnego coachingu w firmie. Również w poniedziałek uczestnicy seminarium "Sandler Cafe" będą mogli poznać uznawane często za kontrowersyjne, koncepcje sprzedażowe oraz zarządzanie sprzedażą wg metod Sandler Tarining. Spotkanie przeznaczone jest dla osób zarządzających sprzedażą, właścicieli firm oraz sprzedających specjalistów.

We wtorek, 15 listopada odbędzie się bezpłatne szkolenie "Najważniejsze zasady pozyskiwania dotacji i realizowania projektów finansowanych z Funduszy Europejskich w pigułce". W programie m.in. zasady aplikowania o Fundusze Europejskie, możliwości korzystania ze środków unijnych- identyfikacja potrzeb, znalezienie właściwego źródła finansowania, sprawdzenie harmonogramów konkursów, zasady realizacji i rozliczania projektów.

16 listopada we środę, ARP zaprasza na szkolenie "Zarządzanie ryzykiem walutowym", podczas którego uczestnicy będą mogli dowiedzieć się jak zarządzać ryzykiem walutowym w handlu międzynarodowym oraz jaki wpływ maja kursy walutowe na politykę finansową firmy. Interesującą częścią szkolenia będzie gra symulacyjna czyli praktyczne zastosowania ryzyka walutowego. We środę kolejny warsztat poświecony tematyce Coachingu - "Coaching w rękach mangera" prezentujący podejście coachingowe w codziennej pracy managera, którego nieodłączną częścią jest komunikowanie celów, realizacja oraz monitoring wykonanych zadań w zespole.

W czwartek, 17 listopada przedsiębiorcy chcący usprawnić przebieg spotkań, narad w swojej firmie będą mogli wziąć udział w praktycznym warsztacie - "Produktywne spotkania w firmie - jak przeprowadzić efektywne spotkanie bez kłótni sporów w wyznaczonym czasie". "Biznes z głową. Jak się porozumieć gdy inna chemia" to kolejny warsztat podczas którego prowadzący wskaże nie tylko narzędzia, które rozwijają umiejętność budowania kontaktu i radzenia sobie z oporem, ale równocześnie pokazują błędy, które są bardzo często popełniane, gdy nie potrafimy zjednać sobie innych.

W piątek 18 listopada ARP przy zaangażowaniu inicjatywy Invest In Pomerania przygotowała blok tematyczny "Korporacja z pomysłem". W pierwszej części zostanie zaprezentowany temat "Usługi Biznesowe - dlaczego wszyscy chcą outsourcować?" pokazujący znaczenie sektora Nowoczesnych Usług Biznesowych dla gospodarki i rynku pracy Pomorza. Natomiast "Jak zrobić karierę / założyć firmę po zakończeniu pracy w korporacji" to kolejna propozycja przygotowana w ramach bloku. Obie prezentacje będą poparte przykładami z krajowego oraz lokalnego środowiska. Na spotkanie szczególnie zapraszamy pracowników oraz osoby rozważające karierę w międzynarodowych centrach operacyjnych.

Dla przedsiębiorczych Pań, również 17 listopada, we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Lęborku przygotowano spotkanie "Biznes szminką pisany, czyli przedsiębiorczość po babsku", które na stałe wpisało się już w kalendarz ŚTP i od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.

W ofercie Pomorskich Instytucji Otoczenia Biznesu jak co roku wiele ciekawych wydarzeń. Inkubator Starter organizuje m.in. udział w Creative Morning, zajęcia z przedsiębiorczości dla uczniów w ramach projektu "In Business", udział w międzynarodowej konferencji BeeZee poświęconej trendom w edukacji. Gdyńskie Centrum Wspierania Biznesu zaprasza na spotkanie "Mediacje - inwestycje w spór czy w biznes" a Pomorski Park Naukowo-Technologiczny na dni otwarte w coworkingu strefy Startup. Ponadto w inicjatywę ŚTP po raz kolejny włączył się Wojewódzki Urząd Pracy, który organizuje Pomorski Dzień Przedsiębiorczości w 17 miastach na Pomorzu.

Wszystkie wydarzenia na www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl oraz www.arp.gda.pl

Opinie

Reklama

Sprawdź się

Wybierz poziom

Chmury klasyfikujemy ze względu na:

 

Najczęściej czytane