• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Sylwia Zientek Lunia i Modigliani - spotkanie autorskie

Grudniowy prezent od Księgarni Smak Słowa w Sopocie: Sylwia Zientek "Lunia i Modigliani" - spotkanie autorskie i promocja książki.

sie 17-20

czwartek - niedziela, godz. 09:00

Sopot
Wstęp wolny
Rozmowę z autorką poprowadzi redaktorka naczelna "Pisma. Magazynu opinii" Magdalena Kicińska.

Czy miłość do malarza można pomylić z miłością do sztuki?

Czy trzeba poświęcić siebie, by rozsławić najoryginalniejszego artystę na świecie?

Czy próbując zadowolić wszystkich, można rozwijać się i żyć szczęśliwie?
Lunia Czechowska z ubogiej i nieśmiałej emigrantki w Paryżu przeistacza się w modelkę, muzę i powiernicę Amedea Modiglianiego. To jednak nie wystarcza ambitnej Polce. Wikłając się w skomplikowaną relację z ekscentrycznym, rokującym malarzem jest gotowa podporządkować swoje życie jednemu celowi: by świat dostrzegł w nim genialnego artystę.
Lunia poznaje Amadea dzięki paryskiemu marszandowi, Leopoldowi Zborowskiemu, który jako pierwszy uwierzył we włoskiego malarza i otoczył go opieką. To dzięki Polakom Modigliani namalował swe największe arcydzieła.

Po bestsellerowych Polkach na Montparnassie Sylwia Zientek wraca do Paryża. Miasto w czasie I wojny światowej, środowisko bohemy artystycznej i polskiej emigracji stają się barwnym tłem, na którym autorka kreśli porywającą historię Luni i charyzmatycznego, przedwcześnie zmarłego Modiglianiego. Powieść jest oparta na faktach.

Sylwia Zientek. Pisarka, autorka powieści głównie historycznych opowiadań oraz licznych publikacji biograficznych. Wydała m.in. sagę warszawską "Hotel Varsovie". książki "Kolonia Marusia" i "Miraże". Absolwentka prawa na Uniwersytecie Warszawskim oraz Centrum Studiów Latynoamerykańskich. Po wielu latach pracy porzuciła zawód prawniczki dla pisania. Mama trójki dzieci. Entuzjastka sztuki, zwłaszcza malarstwa. Uwielbia podróże śladami artystów oraz sekretne życie muzeów.

Magdalena Kicińska. Reporterka, redaktorka naczelna Pisma. Magazynu Opinii, publikowała między innymi w Gazecie Wyborczej, Polityce, Tygodniku Powszechnym. Laureatka Grand Press 2017 w kategorii wywiad. Nominowana do Nagrody im. Teresy Torańskiej i Mediatorów 2016. Autorka książki Pani Stefa (Czarne, 2015), za którą otrzymała Nagrodę Literacką m.st. Warszawy 2016 oraz Poznańską Nagrodę Literacką Stypendium im. Stanisława Barańczaka 2016 dla młodego twórcy. W lutym 2019 ukazały się Środki transportu (Wydawnictwo Literackie), jej poetycki debiut.

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Salon Literacki Smaku Słowa.

Zapraszamy na spotkanie z autorką w naszej księgarni, spotkanie odbędzie się na żywo, z aktywnym udziałem publicznościPo spotkaniu będzie możliwość uzyskania autografów i dedykacji od autorki na zakupionych egzemplarzach książek.

Cykl spotkań w naszej księgarni dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Drzewa użytkowe to?

 

Najczęściej czytane