stat
Wydarzenie już się odbyło

Sztuka rozumienia - o ekonomii feministycznej i ekonomii obwarzanka online

  • czwartek, 29 lipca, godz. 18.00
  • Lokalizacja
    Online
  • Bilety
    wstęp wolny

Podczas webinaru prof. Anna Zachorowska-Mazurkiewicz opowie zarówno o ekonomii neoklasycznej, jak i koncepcji ekonomii obwarzanka w perspektywie feministycznej. Perspektywa ekonomii feministycznej, pomimo, że skupia się na aktywności kobiet, nie oznacza jedynie dodania tej kategorii do rozważań ekonomicznych, lecz zasadniczą zmianę dotyczącą celu ekonomii jako nauki, formułowanych pytań badawczych, czy samego sposobu przeprowadzania badań. Propozycje wysuwane przez ekonomistki i ekonomistów feministycznych przyczyniają się do lepszego zrozumienia relacji gospodarczych i społecznych, co pozwoli na dopełnienie obrazu analizowanego od chwili opublikowania Bogactwa Narodów przez Adama Smitha.

paź 18

poniedziałek, godz. 11:00

bilety 15 zł
Kup bilet

17 sierpnia - 31 grudnia 2021, godz. 19:00

Wstęp wolny
Anna Zachorowska-Mazurkiewicz, profesorka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Instytucie Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ekonomistka o zainteresowaniach badawczych skupiających się wokół heterodoksyjnych szkół myśli ekonomicznej, szczególnie ekonomii instytucjonalnej i feministycznej. Pisała na temat sytuacji kobiet w Stanach Zjednoczonych, Unii Europejskiej i w Polsce, nierównościach społecznych i ekonomicznych, jak również o relacjach płci w ekonomii. Opublikowała książkę Praca kobiet w teorii ekonomii: perspektywa ekonomii głównego nurtu i ekonomii feministycznej, Kraków: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Miasta Gdańska w ramach projektu SIŁA KOBIET.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Larwa żaby trawnej to:

 

Najczęściej czytane