stat
Wydarzenie już się odbyło

TEDxGdynia - Co jeśli... ?

Hasło "co, jeśli...?" to stan pytań i wątpliwości. Daje nam przepustkę do szczerego zweryfikowania dotychczasowych działań oraz planów na przyszłość. 11 kwietnia zapraszamy do gdyńskiego Pomorskie Parku Naukowo-Technologicznego na konferencję TEDxGdynia 2019.

"Co, jeśli...?" to zaproszenie do przełamywania schematów i poszukiwania odpowiedzi na pytania, które dopiero zaczynamy stawiać. Dzięki temu TEDxGdynia zmienia się w otwarte forum teoretyków i praktyków różnych dziedzin. "Co, jeśli...?" to tym samym pytanie, któremu bliska jest empatia. Zmusza nas nie tylko do analizy suchych faktów i przewidywania alternatywnych rozwiązań, ale także do wczucia się w sytuację innych, podjęcia wyzwania oraz problematyki globalnych i lokalnych społeczności.

TEDxGdynia 2019 organizowany jest przez Laboratorium Innowacji Społecznych we współpracy z Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym Gdynia.

To wydarzenie pełne inspiracji oraz elektryzujących dyskusji w kręgu lokalnego środowiska. To okazja spotkania interesujących osób, innowatorów oraz zetknięcia się z odważnymi ideami. Do nakręcenia się do działania.

PRELEGENCIKonferencja TEDxGdynia składa się z prelekcji trwających od 5 do 18 minut. Popularyzujemy wiedzę, zwracamy uwagę na uniwersalne wartości. Poruszane tematy nie mają ograniczeń, a wystąpienia dotyczą zarówno nauki i nowych technologii, tematyki społecznej, biznesu, designu, rozrywki, a także motywacji i rozwoju.

TED udostępnia format i wsparcie merytoryczne dla organizatorów TEDx-ów, ale samo wydarzenie jest tworzone przez lokalnych organizatorów. TEDxGdynia 2019 organizuje Laboratorium Innowacji Społecznych we współpracy z Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym.

TED. Idee warte propagowania
TED to organizacją non-profit, która zajmuje się ideami wartymi propagowania. Na początku, 25 lat temu, chodziło o czterodniową konferencję organizowaną regularnie w Kalifornii. Obecnie TED to wiele projektów wspierających idee, które mogą zmienić świat. Każdego roku zaproszeni na konferencję TED myśliciele i działacze z całego świata przedstawiają wystąpienia, które są następnie udostępniane bezpłatnie na witrynie TED.com.

Prelegentami TED byli m.in. Bill Gates, Al Gore, Sir Richard Branson i Stephen Hawking. Konferencja TED odbywa się co roku w mieście Long Beach w Kalifornii, z jednoczesną transmisją wideo dostępną w Palm Springs. W Wielkiej Brytanii organizowana jest natomiast coroczna konferencja TEDGlobal. Inicjatywy medialne TED to między innymi witryna TED.com (gdzie codziennie umieszczane są najnowsze wystąpienia z cyklu TEDTalks), a także Open Translation Project, program w ramach którego powstają interaktywne transkrypty nagrań i napisy w językach obcych. Tłumaczenia takie wykonywane są przez wolontariuszy z całego świata.

Organizacja TED funduje także doroczną nagrodę TED Prize, dzięki której wyjątkowe osoby, które pragną zmienić świat, mają możliwość zrealizowania swoich marzeń. Program TEDFellows pomaga innowatorom zmieniającym świat wejść do społeczności TED i przy jej pomocy zwiększyć skuteczność ich niezwykłych projektów.

Informacja o biletach

NABÓR WIDOWNI: 26 marca – 2 kwietnia 2019
https://www.tedxgdynia.pl/

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Węgiel kamienny jest skałą pochodzenia...?

 

Najczęściej czytane