• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

TRE - ćwiczenia uwalniające stres, napięcia i traumę z dr Markiem Kulikowskim

Ćwiczenia TRE (Trauma Release Exercises)  ćwiczenia uwalniające traumę, stres i emocje to opracowana przez dr Davida Bercelego metoda polegająca na uruchomieniu w ciele za pomocą sekwencji 8 ćwiczeń, neurogenicznych wibracji, podlegających samoregulacji przez osobę je wykonującą. Zapraszamy na ćwiczenia TRE uwalniające stres, napięcia i traumę z dr Markiem Kulikowskim.

wrz 14

sobota, godz. 10:00 - 11:15

Wstęp wolny
lis 15-16

piątek - sobota, godz. 17:00

bilety 100 zł
Niezależnie od tego czy stres i trauma ma podłoże emocjonalne, fizyczne czy psychologiczne to odpowiedź ciała na zagrożenie jest zawsze taka sama w postaci instynktownej reakcji walki/ucieczki czy zamrożenia. Ta reakcja, aby powrócić do równowagi psycho-fizycznej potrzebuje być rozładowana i uwolniona.

W ćwiczeniach TRE korzystamy z wrodzonego u człowieka systemu mimowolnych drżeń i wibracji w bezpieczny i kontrolowany sposób aby uwolnić chroniczny stres, traumę lub PTSD z naszego ciała.

JAKIE DAJE KORZYŚCI?
Celem stosowania ćwiczeń TRE jest przywrócenie ciału naturalnej równowagi, w której wszystkie układy (neurologiczny, biochemiczny, anatomiczny) ze sobą współpracują. Ćwiczenia TRE redukują chroniczny stres, napięcie mięśni, lęk i ból szczególnie w obszarze dolnej części pleców i miednicy.
Jest to skuteczna metoda redukcji stresu, uwalniania napięć oraz przywracania ciału jego naturalnych zasobów.
Metoda ta ma korzenie w Analizie Bioenergetycznej dr. Alexandra Lowena. Ćwiczenia opracowane są w taki sposób, aby poprzez wibracje uwolnić głębokie napięcia utrzymujące się w ciele.
TRE odróżnia się tym od innych technik relaksacyjnych, tai-chi czy jogi, że pomimo prowadzenia siebie przez TRE w pewnym momencie niezbędne jest odpuszczenie i zgoda na to, aby to ciało przejęło inicjatywę i samo kierowało swoim procesem.

Delikatne drżenia uwalniają głębokie wzorce napięciowe, co jest trudne dla osiągnięcia dla innych kognitywno-behawioralnych technik. Pewne konkretne mięśnie jak biodrowo-lędźwiowy i przepona są rozluźniane bez świadomego wysiłku. Ciało w sposób pasywny samo przechodzi do stanu głębokiego relaksu.

DLA KOGO JEST TRE?
Ćwiczenia TRE, mogą stosować osoby doświadczające bolesnych i szkodliwych dla zdrowia skutków codziennego stresu, jak i ciężkich traumatycznych urazów. Są one sposobem samopomocy dla tych, którzy nie mają dostępu do terapii lub innych form pomocy w swoich problemach.

Ponadto dla wielu osób nie potrzebujących terapii jest to użyteczny sposób na samodzielną regulację poziomu stresu związanego z codziennymi doświadczeniami.
Niestety dla niektórych osób może okazać się to trudne. Czasami osoby przechodzące przez proces powrotu do równowagi psychicznej, przeżywają tak wysoki poziom lęku i zaburzeń psychosomatycznych, że wymagają profesjonalnej pomocy. W takim przypadku, ćwiczenia te nie powinny być wykonywane samodzielnie.
Najlepiej jest włączyć je do sesji terapeutycznej, korzystając ze wsparcia i pomocy psychoterapeuty przy doświadczaniu tych trudnych uczuć.

OSOBA PROWADZĄCA
dr Marek Stanisław Kulikowski  Jestem terapeutą, psychotraumatologiem, doktorem nauk biologicznych oraz Providerem ćwiczeń TRE ćwiczeń uwalniających z ciała traumę, napięcia, stres i emocje.

Od 7 lat sam ćwiczę TRE, prowadzę zajęcia indywidualne oraz warsztaty grupowe.
Posiadam również dyplomy:
Systemowych Ustawień Rodzinnych.
Instytutu na Rzecz Pojednania w Rodzinie- metoda Pojednania z Rodzicami według etyki Jiriny Prekop.
Instytutu Recall Healing / Totalna Biologia, prowadzonego przez Gilberta Renaud z Kanady.
Uczę się i praktykuję Starosłowiańską Naukę o Miłości.

TERMIN
12 lipca, piątek
godz. 20:30-22:00

CENA
100 zł od osoby
*Jeśli chcesz otrzymać fakturę, poinformuj nas o tym w momencie zapisu.

ZAPISY
centrum@jogapilates.pl
sms 507 154 782
wiadomość na Facebooku
lub osobiście w Centrum
*przy zapisach podaj imię, nazwisko, email i nr kontaktowy

Ćwiczymy na boso lub w skarpetkach i w swobodnym stroju!
Więcej warsztatów znajdziesz na naszej stronie pod adresem:
https://jogapilates.pl/plan-warsztatow-2/.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    100 zł
Jeśli chcesz otrzymać fakturę, poinformuj nas o tym w momencie zapisu.

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Które zwierzęta oddychają tlenem rozpuszczonym w wodzie?

 

Najczęściej czytane