stat
Impreza odwołana
PATRONAT

Targi Akademia 2020

Ponad 60 wystawców i dostępna na miejscu oferta edukacyjna uczelni z całej Polski, oferta kursów maturalnych, językowych i szkół pomaturalnych. Spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej na temat matur oraz doradcami zawodowymi i psychologami na temat planowania zawodowej kariery. Matury próbne, teksty diagnostyczne oraz inspirujące wykłady, pokazy doświadczeń i warsztaty.

Relacja z imprezy

Targi AKADEMIA 2020 zostały wpisane w kalendarz obchodów jubileuszu 50-lecia Uniwersytetu. Organizowane od ponad dwudziestu lat na Uniwersytecie Gdańskim to największa i najstarsza edukacyjna impreza targowa na Pomorzu, kierowana do uczniów, którzy podejmują decyzje o wyborze kierunku studiów, a także do nauczycieli i wszystkich zainteresowanych ofertą edukacyjną uczelni.

Do dyspozycji odwiedzających są stoiska informacyjne największych uczelni z Pomorza i całej Polski oraz szkół pomaturalnych. Swoją ofertę zaprezentuje także Uniwersytet Gdański. W czasie rekrutacji na rok akademicki 2020/2021 Uczelnia oferuje 85 kierunków studiów na wszystkich poziomach kształcenia, a w planach są kolejne. Są to studia odpowiadające na potrzeby rynku, innowacyjne, uwzględniające współczesne cywilizacyjne wyzwania. Wszystkie łączy interdyscyplinarność, a nowe kierunki powstają we współpracy z ekspertami i przyszłymi pracodawcami. Studenci mają możliwość odbywania praktyk w najlepszych, profilowanych instytucjach i przedsiębiorstwach. Rekrutacja na wszystkie kierunki studiów na Uniwersytecie Gdańskim rusza w czerwcu 2020 roku.

W czasie Targów AKADEMIA odbędą się spotkania z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, którzy udzielą szczegółowych informacji na temat matur i odpowiedzą na najtrudniejsze pytania. Będzie można wziąć także udział w warsztatach dotyczących rozwoju ścieżki zawodowej i kariery. Będą to m.in. spotkania na temat zarządzania stresem, przygotowania idealnego CV, sposobów na zakończoną sukcesem rozmowę kwalifikacyjną, opanowywania emocji i planowaniem zawodowej kariery. Odbędą się także próbne matury z chemii, matematyki, biologii, języka polskiego i fizyki (to ostatni moment, aby poznać swoje możliwości i niedociągnięcia tuż przed prawdziwymi egzaminami w maju) oraz testy diagnostyczne dla uczniów klas drugich szkoły średniej (matematyka, biologia, chemia).

W ramach targów odbędą się Dni Otwarte UG, w czasie których będzie można zwiedzać wydziały, wystawy, laboratoria i pracownie na UG, porozmawiać z nauczycielami akademickimi i studentami.

Informacje i program na stronie: www.targiakademia.pl
Kontakt: targiakademia@ug.edu.pl; frugakademia@ug.edu.pl, tel.: 58 523 33 63

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Co to jest oskoła?

 

Najczęściej czytane