• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Targi Edu Offshore Wind

Jesteś uczniem? Jesteś studentem? A może rodzicem zatroskanym o przyszłość dziecka? Zapraszamy na największe Edukacyjne Targi Kariery EDU OFFSHORE WIND 2024, które odbędą się 5-6 marca 2024 w hali AmberExpo w Gdańsku.

2. edycja odbywa się pod hasłem "Zarażamy młodzież pasją do zielonej energetyki". Edukacyjne Targi Kariery EDU OFFSHORE WIND to wyjątkowe w formule i skali wydarzenie edukacyjne w Polsce skierowane do uczniów, studentów i entuzjastów zielonej energetyki, które ma na celu przybliżenie przyszłego rynku pracy w sektorze Morskiej Energetyki Wiatrowej oraz w branży zielonej energetyki. Jest to kontynuacja sukcesu pierwszej edycji, która zgromadziła 6000 uczestników i w tym ponad 5000 młodych ludzi i ponad 70 wystawców z sektora Offshore wind.

ZapisyEDU OFFSHORE WIND to nie tylko dwudniowe targi, ale również wynik programu edukacyjnego, prowadzonego już od listopada 2022 w szkołach ponadpodstawowych województwa pomorskiego. W tym roku szkolnym odwiedziliśmy już ponad 125 szkół ponadpodstawowych wszystkich powiatów województwa. W warsztatach uczestniczyło już ponad 4500 uczniów. Lekcje na temat morskiej energetyki wiatrowej publikowane są również na kanale YouTube.W targi zaangażowani są też przeszkoleni wolontariusze - ambasadorzy zielonej energetyki, którzy oprowadzają grupy uczniów po wszystkich stoiskach i atrakcjach wydarzenia m.in. licznych wielkogabarytowych eksponatach, warsztatach, prezentacjach.

Co nowego w 2. edycji?
Druga edycja zaplanowana jest na ok. 100 wystawców z różnych sektorów łańcucha dostaw, deweloperów, uniwersytetów i firm międzynarodowych. Planujemy, że odwiedzi nas ok 8 000 młodych ludzi.
- Rozszerzony Program Edukacyjny: kontynuacja warsztatów i lekcji online.
- Szerszy zasięg: zainteresowanie wydarzeniem nie tylko w Polsce, ale również za granicą.
- Wyspa Transformacji Energetycznej: spojenie dla różnych zielonych technologii przyszłości, takich jak wodór, energia wiatrowa lądowa, magazyny energii, fotowoltaika i energetyka nuklearna.
- Strefa JOB TRUCK: specjalna strefa dla firm, gdzie będą wystawione oferty staży i praktyk, a także możliwość spotkania kandydatów z pracownikami HR i przekazania CV.
- Innowaton Baltic Challenge 2024 by Starter podczas którego międzynarodowa młodzież rozwiąże rzeczywiste wyzwania biznesowe w branży morskiej energetyki wiatrowej. W wydarzeniu uczestniczyć będzie m.in. młodzież z Rady Młodzieżowej Baltic Sea States Subregional Co-operation (BSSSC) O projekcie - BALTIC CHALLENGE (inkubatorstarter.pl)

Przedstawiciele organizatorów, wśród których są Rumia Invest Park, Co-Made, Fundacja Innowacyjnego Przemysłu Energetyki Morskiej oraz MTG SA podkreślają, iż sukces 1-szej edycji pokazuje jak bardzo potrzebna jest kontynuacja tego typu wydarzenia a nawet jej rozszerzenie o pozostałe elementy miksu energetycznego.
2. edukacyjne targi kariery EDU OFFSHORE WIND zrealizowano przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Pomorskiego i InvestGDA.
Głównymi Partnerami Wydarzenia jest Samorząd Województwa Pomorskiego i miasto Gdańsk.
Partnerem Strategicznym Wydarzenia jest BGK - Bank Gospodarstwa Krajowego.


Targi EDU OFFSHORE WIND są inicjatywą Pomorskiej Platformy Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej na Bałtyku i Centrum Kompetencji Morskiej Energetyki Odnawialnej w Rumi.

CZEKAMY NA WAS!
A tak było podczas I edycji EDU OFFSHORE WIND 2023 EDU OFFSHORE WIND 2023_ PL (short) - YouTube

Dla kogo? dla studentów, uczniów i nauczycieli, rodziców i wszystkich entuzjastów morskiej energetyki wiatrowej i zielonej energetyki
Gdzie? Hala AmberExpo, ul. Żaglowa 11, Gdańsk
Kiedy? 5-6 marca 2024r. (wtorek - środa)
Godziny otwarcia? 9:00 - 15:00 (wtorek)
9:00 - 14:00 (środa)

Informacja o biletach

Wstęp: dla studentów, uczniów i nauczycieli, rodziców – wstęp wolny dla gości branżowych – wstęp płatny
Obowiązuje rejestracja online.

Opinie 1 zablokowana

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie zwierzęta są związane z ekosystemem jeziora?

 

Najczęściej czytane