stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Terenówki przyrodnicze: nietoperze

Hevelianum zaprasza na ostatnią z cyklu terenówek przyrodniczych, która będzie poświęcona nietoperzom. W sobotę, 28 sierpnia o godz. 19.30 rozpocznie się spotkanie, a następnie spacer z Martyną Jankowską-Jarek, chiropterolożką z Pomorskich Nietoperzy.

Nietoperze to wciąż jedne z najbardziej skrytych przed ludzkimi oczami zwierząt. Wielu z nas pewnie nie zdaje sobie sprawy, jak licznie te ssaki występują w naszym sąsiedztwie.

- Podczas spaceru po terenie Hevelianum, postaram się pokazać, że aby spotkać nietoperze nie trzeba szukać ich w jaskiniach, a wystarczy chodząc po mieście, popatrzeć w górę. - mówi Martyna Jankowska-Jarek.

Spotkanie rozpocznie się na sali krótkim wprowadzeniem, a następnie odbędzie się spacer wokół fortów, gdzie stwierdzono występowanie kilku gatunków nietoperzy. Ich zimowiska znajdują się na terenie użytków ekologicznych zwanych Prochownią pod Kasztanami i Fort Nocek. W marcu tego roku w parku Hevelianum dodatkowo rozlokowano 20 budek noclegowych.

W terenowych obserwacjach pomogą detektory ultradźwięków umożliwiające usłyszenie ludzkim uchem dźwięków echolokacyjnych wydawanych przez nietoperze. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie latarek.

Martyna Jankowska-Jarek jest biolożką z wyboru i pasji. Doktorantką na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie realizuje się łącząc dwa główne zainteresowania naukowe: nietoperze i anatomię. Odczarowuje zły PR nietoperzy poza murami uczelni, opowiadając o tych fascynujących ssakach zarówno dzieciom w przedszkolach, jak i osadzonym w areszcie śledczym.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    25 zł

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Która roślina posiada podziemną łodygę?