• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Trójmiejski Dzień Zielonych Budynków

Już 25 maja br. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni rozpocznie się trzecia edycja Trójmiejskiego Dnia Zielonych Budynków - konferencji poświęconej tematyce odpowiedzialności ekologicznej ze szczególnym wskazaniem na branżę budowlaną oraz projektową.

W odróżnieniu od poprzednich edycji, w tym roku tematyka skupiona będzie mniej na budynkach samych w sobie, a więcej na ich znaczeniu w kontekście całości miejskiego ekosystemu. Postawiony zostanie nacisk na poszanowanie miejskiej bioróżnorodności, zrównoważone planowanie przestrzenne oraz błękitno-zieloną infrastrukturę. Nie zabraknie jednak znanych tematów w nowych ujęciach, takich jak taksonomia w sektorze budowlanym czy zarządzanie w oparciu o model gospodarki o obiegu zamkniętym.

Zapisy



Ideą wydarzenia, oprócz niesienia wartości edukacyjnej, jest stworzenie przestrzeni dla osób pracujących w szeroko rozumianej branży budowlanej i inwestycyjnej do wymiany wiedzy, doświadczeń, spostrzeżeń oraz pomysłów. Okazją do wzajemnego inspirowania się i motywowania w drodze do wspólnego celu, jakim jest tworzenie zdrowego, przyjaznego i ekologicznie bezpiecznego miasta.

Konferencja objęta jest Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Gdyni oraz PLGBC - Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego. Wydarzenie jest także częścią miejskiego projektu Gdynia w Klimacie.

Tegoroczne wydarzenie podzielone zostało na dwa dni - pierwszego dnia spotykamy się w Centrum Konferencyjnym PPNT w Gdyni, gdzie odbędzie się merytoryczna i networkingowa części konferencji. Drugiego, z kolei, zapraszamy uczestników do wzięcia udziału w "green building tours", w ramach których zwiedzać będziemy m.in. budowę Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów (gdańskiej "Spalarni") oraz całorocznego ogrodu tropikalnego Olivia Garden na terenie Olivia Business Center w Gdańsku.

Udział w wizytach studyjnych jest bezpłatny dla osób biorących udział w wydarzeniu. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: https://app.evenea.pl/event/tdzb2023/

Podobnie jak w ubiegłym roku, we współpracy z fundacją Schronisko dla Roślin, przez cały czas trwania wydarzenia trwać będzie akcja wymiany roślin, podczas której każdy będzie mógł bezpłatnie: oddać, zabrać lub wymienić kwiaty różnej wielkości, koloru i kształtu oraz skorzystać z profesjonalnej porady dotyczącej pielęgnacji adoptowanej rośliny.

Konferencja objęta jest Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Gdyni oraz PLGBC - Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego. Wydarzenie jest także częścią miejskiego projektu Gdynia w Klimacie.

Program
25 maja 2023
9:00 - 9:15 Przywitanie
9:15 - 10:30 Blok I: Architektura jako element Ekosystemu Miasta 
9:15 - 09:35  Wprowadzenie do panelu dyskusyjnego - Joanna Rayss (Rayss Group)
09:35 - 10:30  Panel dyskusyjny "Architektura jako element Ekosystemu Miasta"

Prowadząca: Joanna Rayss
Uczestnicy: Bartosz Felski (Sopocka Akademia Nauk Stosowanych,
Monika Szewczyk (UNEP/GRID-Warszawa), Kamil Jawgiel (WSP)

10:30 - 13:20 Blok II: Odpowiedzialny biznes
10:30 - 11:00 Taksonomia - Justyna Biernacka, Piotr Biernacki (Materiality)
11:10 - 11:50 Przerwa kawowa
11:50 - 13:20 Panel dyskusyjny "Odpowiedzialny biznes"
Prowadząca: Dorota Bartosz (PLGBC)
Uczestnicy: Katarzyna Gruszecka-Spychała (v-ce Prezydent Gdyni ds.
gospodarki), Agnieszka Kalinowska-Sołtys (SARP), Aneta Król (Allcon),
Dariusz Prasek (Sustainability Advisory Services), Dariusz Stasik (WPiP)

13:20 - 14:00 Lunch

14:00 - 16:00 Blok III: Zarządzanie w obiegu zamkniętym
14:00 - 14:30 Gospodarka Obiegu Zamkniętego - Dariusz Prasek (Sustainability Advisory Services)
14:40 - 15:10 Odzysk materiałów - Michał Mikołajczyk (Rekopol)
15:20 - 15:50 Odzysk energii z odpadów - Sławomir Kiszkurno (Port Czystej Energii),

16:00 Zakończenie konferencji

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie zwierzęta spotkasz w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym?

 

Najczęściej czytane