Wiadomości

Trójmiejskie Targi Pracy 2009 - rozprawimy się z kryzysem

Najnowszy artukuł na ten temat

Szukasz pracy? Przyjdź na Trójmiejskie Targi Pracy

Trójmiejskie Targi Pracy 2009 to największe targi pracy w Polsce. W tym roku impreza odbędzie się w dniach 18-20 maja na Politechnice Gdańskiej w Nowym Gmachu Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki. Oczekujemy tak jak rok temu około 150 wystawców i ponad 10 000 odwiedzających. Spodziewamy się kilku tysięcy ofert pracy dla studentów i absolwentów szkół wyższych. To już dwunasta edycja naszego przedsięwzięcia.

Sponsorami przedsięwzięcia są Wirtualna Polska, Jabil Circuit oraz Thomson Reuters.

Pracodawcom pragniemy umożliwić dotarcie do jak największej liczby osób, które spełniają wymagania na dane stanowiska pracy. Organizujemy specjalną promocję w środowiskach akademickich kilku miast w Polsce. Ponadto informację o Trójmiejskich Targach Pracy zainteresowani odnajdą w telewizji, radiu, prasie i Internecie. Oferta dla firm znajduje się na naszej stronie internetowej www.targipracy.gdansk.pl

W ramach Targów przewidujemy na miejscu wiele atrakcji. Będą spotkania z ludźmi polityki i biznesu, liczne konferencje, warsztaty oraz wykłady. Podczas ostatniej edycji imprezy gościliśmy m.in. posła Janusza Korwina-Mikke oraz prof. Joannę Senyszyn. Tym razem planujemy bardzo pikantne spotkania ze znanymi osobistościami ale o tym poinformujemy wkrótce na naszym serwisie www.targipracy.gdansk.pl

Przyjmujemy zgłoszenia polityków chętnych do wzięcia udziału w debacie pt. "Rozprawimy się z kryzysem" pod adresem mailowym: thiede@pg.gda.pl

Studenci dzięki Targom znaleźli zatrudnienie w wielu egzotycznych krajach. Na przykład Dorota Lewna, absolwentka PG rozpoczęła pracę w RMD Kwikform w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Oto jej wypowiedź:

- "Firma, którą spotkałam na Targach przyjechała do Polski z określoną misją: zwerbować nowych pracowników. Dlatego też, bardzo im zależało na studentach, którzy po obronie chętnie wyjadą za granicę. Ja zdecydowałam się na ich ofertę, w której oferowali dobre warunki pracy, szkolenia i dodatki. Pracuję w tu od 2 miesięcy, w Dubaju jestem od miesiąca i jak dotąd otrzymałam wszystko, co mi obiecano, a nawet trochę więcej.

W firmie pracuje kilku Polaków i wszyscy są uważani za świetnych pracowników. Wykształceni i z dobrą podstawą inżynierskiej wiedzy możliwą do wykorzystania w wielu dziedzinach. Firma prowadzi politykę pro-pracowniczą. Dlatego każdy traktowany jest tak, żeby czuł się zadowolony i doceniony.

Kryzys ekonomiczny ma też swoje skutki tutaj, w tym gigantycznym zagłębiu budowlanym. Ja przyjechałam tutaj już w czasie kiedy się to wszystko zaczęło, polegam więc na informacjach od moich współpracowników. Pomimo iż Firma dostaje mniej zamówień niż zwykle, to pracy ciągle jest pod dostatkiem. I z tego się cieszę."


Nokia Siemens Networks oraz Axciom pozyskały kilkudziesięciu pracowników do powstających w Polsce nowych ośrodków. Szymon Bednarz opowiada o pracy w Nokii:

- "Jestem bardzo zadowolony. Pracują ze mną moi koledzy ze studiów na PG. Dwa, trzy razy w semestrze wyjeżdżamy na szkolenia do Helsinek, Monachium, Hundigton. Mój kolega Michał jedzie teraz na sześć tygodni do Chin na implementacje sprzętowe. Do tego dochodzi tzw. on the job training czyli wymiany pracowników z innymi biurami. Mamy mnóstwo czasu na własny rozwój."

Wywiad z Michałem Siudzińskim, pracownikiem Wirtualnej Polski S.A:

Skąd dowiedziałeś się o targach pracy?
Studiuję na Politechnice Gdańskiej, a że targi odbywają się na mojej uczelni, nie sposób było nie zauważyć plakatów i ulotek.

Czy na targach szukałeś konkretnej firmy, oferty?
Byłem na II roku studiów dziennych na PG , postanowiłem więc szukać, przede wszystkim, ciekawych ofert praktyk. Szukałem firm, które działają w branży zgodnej z moimi zainteresowaniami oraz kierunkiem studiów.


Co skłoniło Cię do aplikowania do WP?
Przede wszystkim chciałem zdobyć doświadczenie w branży związanej z Internetem.
Nie bez znaczenia była renoma firmy. Zależało mi też na tym, żeby znaleźć zajęcie blisko uczelni, bo chciałem pogodzić naukę z obowiązkami pracownika. Zdecydowałem się aplikować do WP. Poza tym znałem już kilka osób, które pracowały w Wirtualnej Polsce i ich opinie tylko upewniły mnie w mojej decyzji.

Jak wyglądał proces rekrutacji na praktyki?
Na targach wypełniłem formularz aplikacyjny, kilka dni później zaproszono mnie do WP w celu rozwiązania testów kwalifikacyjnych. Od wyników testów i krótkiej rozmowy zależało przyjęcie mnie na praktyki. Na szczęście udało się i znalazłem się w grupie praktykantów.

Studiujesz dziennie, a jednak udało Ci się dostać pracę...
Po dwumiesięcznych praktykach zaproponowano mi pracę. Ucieszyłem się z tej propozycji, ponieważ praktyki naprawdę mi się spodobały. Z racji studiów zależało mi też na elastycznym czasie pracy. Okazało się, że jest to możliwe do zrealizowania - zatrudniono mnie w niepełnym wymiarze godzin. Dzięki temu udaje mi się godzić pracę w WP z zajęciami na uczelni. Plusem jest też, że WP od budynku PG dzieli zaledwie kilka metrów i bez problemu mogę załatwić wszystkie pilne sprawy.

Co najbardziej podoba Ci się w Twojej pracy?
Najbardziej podoba mi się to, że mogę robić w pracy coś, czym naprawdę się interesuję.
Podoba mi się też atmosfera pracy, otwartość ludzi. No i to, że jest tu naprawdę wielu specjalistów, od których można się bardzo dużo nauczyć.

Rucker AG to firma specjalizująca się w projektowaniu i konstrukcji nadwozi pojazdów. Oni również gościli na Politechnice rok temu. Polacy z Rucker AG zaprojektowali m.in. sportowy samochód Leopard o mocy 405KM. Były sponsor Targów, Atkins słynie natomiast z projektu najsławniejszego hotelu świata - Burj Al Arab.

Zapraszamy wszystkich pracodawców i poszukujących pracy. Prestiż, promocja i skuteczność to atuty naszej imprezy. Do zobaczenia na Trójmiejskich Targach Pracy 2009!

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (18) 2 zablokowane

 • Targi Pracy

  Świetna impreza, czekam na nie z niecierpliwością...

  • 3 3

 • Wygrałem tam XBoxa!!! Działa bez zarzutu:)

  • 4 1

 • Targi to gratka dla poszukujących pracy za 1500 brutto (4)

  Targi są gratką dla osób poszukujących pracy za 1500 brutto. Dlatego pomimo zawiłego i wycieńczającego procesu rekrutacyjnego do chwili zatrudnienia nikt nie wie jakich pieniędzy może się spodziewać. Gdyby osoby poszukujące pracy wiedziały za ile mają pracować często nie aplikowałyby na stanowiska. Bardzo mało jest firm uczciwych które odkrywają karty. Głównym celem przyświecającym pracodawcom jest zatrudnienie za jak najmniejsze pieniądze człowieka z wykształceniem jak najbardziej mu odpowiadającym. Słowo kariera w wypadku pracodawców działających na terenie Polski ma zupełnie inne znaczenie niż w innych krajach. Oznaką sukcesu w pracy zamiast godziwego wynagrodzenia nawet w ogłoszeniach tzw. "uznanych" firm jest samochód służbowy itp gadżety :-)

  • 9 7

  • Jestem kowalem własnego losu

   Bierzcie przykład z Amerykanów. Niektórzy chcą skończyć ze stereotypem wiecznie narzekającego Polaka. Jeżeli nie odpowiadają Ci zarobki, postaraj się o lepsze...

   • 3 3

  • Sukces

   Dokładnie tak.Zabawne.Ktoś dostanie samochodzik i telefonik ,czy tam laptopa i zaraz wydaje mu się ,że jest doceniony,taki trochę ważny.Przecież to tylko smyczka i kaganiec.Może chodzi o to wieczorem w filmach nadają.ktoś poogląda trochę i nie myśląc dużo,też chce tak łatwo jak oni żyć.Nie wiem na czym polega sukces ,ale na pewno nie na tym,żeby pocieszać się gadżecikami

   • 0 3

  • No patrz, a ja naiwny zatrudniłem się w czerwcu właśnie poprzez targi

   i zgarniam o wiele więcej kasy... dziwne, co?

   • 4 1

  • cieżko mi uwierzyć, że w RMD Kwikform z ZEA czy NOKII
   (opis firm w powyższym artykule) zarabia się 1500brutto ..
   Rozumiem, że Ktoś nie trafił, i jest rozczarowany, ale
   jest wiele firm które za rzetelną pracę, rzetelnie wynagradzają
   ale wys. zarobku zależy od wielu czynników, o których się zapomina..
   I bardzo często bujanie w obłokach dotyczy om-ce mgr inż
   którzy chcieliby otrzywać "złote góry" , i to już "na starcie" ..

   • 6 0

 • targi i ogłoszenia bez podawania wysokości wynagrodzenia (4)

  strata czasu. Skomplikowany i długotrwały proces rekrutacji a na końcu okazuje się, że nie było warto bo np. wynagrodzenie jest niższe niż to które kandydat już otrzymuje. Masakra

  • 6 5

  • Ja dostałem pracę w Axciom dzięki takim Targom i źle nie zarabiam (3)

   • 1 1

   • Axciom to syf (2)

    Nie bądź śmieszny. Ta firma niewolników szuka. Wymagania z kosmosu a jak na rozmowie powiedziałem że chce 3500 na rękę to było uuuu ale się pan ceni. Cenie się i właśnie dlatego tam nie pracuje.

    • 1 2

    • Axciom - co to za firma?

     Kiedyś mocno interesowałem się Axciomem, i też doszedłem do wniosku, że tylko wyzysk tam panuje. Najlepiej za tysiąc złoty chcieliby w pełni wykwalifikowanego pracownika z min. 2-letnim stażem.

     • 1 1

    • Cały czas narzekają!

     • 0 1

 • Przynajmniej coś sie dzieje na tej uczelni

  jak w temacie

  • 3 1

 • ZBIERANIE BAZY DANYCH

  MOZE ZA 3 LATA ZADZWONIA???WIEKSZOSC FIRM JEST NIEPOWAŻNYCH W POLSCE W TYM np.GRUPA"LOTOS"
  DASZ ŁAPÓWKE TO SIE DOSTANIESZ ..... :))))

  • 3 0

 • to fikcja

  ale oczywiscie pomarzyc o pracy ktora ty sobie wybierasz i z ktorej bedziesz zadowolony to warto praca po znajomosciach nie daje nic uzaleznia jedynie

  • 0 0

 • Przejdę się dla beki.

  Skończyłem ETI 3 lata temu. Ciekawe czy znowu Polkomtel będzie gadał, że "staż u nich to przepustka do kariery w firmie"(chociaż jest u nich teraz blokada etatów z góry), a inni będą mówili o atrakcyjnym wynagrodzeniu (rzędu 2000brutto).
  Może pani personalna z Ericssona odpowie mi na pytanie dlaczego ostatnio odeszło z tej firmy sporo osób.

  Jako absolwent powiem jedno: te targi są do dupy i służą głównie ZAPREZENTOWANIU się firm. Praca jak jest - to za (w większości przypadków) psie pieniądze.

  • 0 1

 • Janel

  te targi to MAXYMALNA porażka.
  Szukają wyłącznie stazystów za 500 pln

  dając w zamian wyłącznie mżonkę o jakims awansie...

  • 0 1

 • Jaki "sponsor" takie targi

  Co się dziwicie? Wystarczy zapytać pracowników głównego sponsora, jakie tam panują warunki, jak się rozprawia z ciężarnymi w firmie itp. Żal...

  • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Kolor kwiatów pachnącego groszku zależy od: