• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Troskliwie dbamy o przyszłość twojego dziecka

9 września 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 

Zlokalizowana w Rumi oraz w Gdyni KID Poradnia z dumą, od prawie 10 lat, wspiera wszystkich rodziców, którzy borykają się z różnymi trudnościami rozwojowymi swoich dzieci. Celem naszych specjalistów jest niesienie profesjonalnej pomocy w pokonywaniu trudności w sferze poznawczej i emocjonalnej. Poradnia szczyci się wysoko wykwalifikowaną kadrą - zespół tworzą psychologowie, logopedzi, fizjoterapeuci, pedagodzy oraz pedagodzy specjalni, terapeuci integracji sensorycznej, psychodietetyk, a także seksuolog.Rodzicu, czy masz wątpliwości dotyczące rozwoju dziecka? Czy jego zachowanie zaczyna budzić twój niepokój? Czy przeżywa ono trudności w szkole, przedszkolu lub żłobku? Czy nauka sprawia mu problem? A może twój nastolatek nie radzi sobie z trudnościami okresu dojrzewania? Czy mimo prób od pewnego czasu nie umiesz porozumieć się z własnym dzieckiem lub nie jesteś w stanie zrozumieć jego emocji i zachowań?

Te i inne pytania zapewne pojawiają się w głowach wielu rodziców. Nasi specjaliści są gotowi pomóc w rozwiązaniu podobnych problemów, a nasz oferta wciąż jest rozwijana, aby zapewnić dzieciom i nastolatkom pomoc w jak największym zakresie.

Komfortowa edukacja - kursy dla ósmoklasistówKursy dla ósmoklasistów, które skutecznie pomogą przygotować się do egzaminu, zostały opracowane zgodnie z aktualnie obowiązującymi wymaganiami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Każdy nauczyciel prowadzący kursy w KID Poradni posiada kwalifikacje i bogate doświadczenie pedagogiczne. Oferujemy usystematyzowanie i uzupełnienie wiedzy. Pomożemy twojemu dziecku zwiększyć pewność siebie i zdać egzamin na bardzo wysokim poziomie.

Tylko w KID Poradni - oprócz standardowych 50 godzin zajęć lekcyjnych z wybranego przedmiotu - oferujemy dodatkowo dwa ciekawe warsztaty oraz program słuchowy wzmacniający koncentrację uwagi, oparty na metodzie Tomatisa.

Dlaczego zapisać się na kurs w KID Poradni?
 • Doświadczona i kompetentna kadra
 • Małe grupy
 • Niska cena, ale wysoka jakość usługi
 • Bogaty pakiet benefitów
 • Przyjazna atmosfera
 • Dobra lokalizacja w Rumi - blisko przystanku autobusowego i dworca SKM

Cena za jeden przedmiot to 999 zł. Do wyboru: język polski, matematyka, język angielski. Kupując pakiet trzech przedmiotów, otrzymujesz 10 proc. zniżki. Liczba miejsc jest ograniczona, więc zapisz się już dziś.

Terapia przetwarzania słuchowego metodą TomatisaZ metody Tomatisa powinny skorzystać przede wszystkim osoby z zaburzeniami uwagi słuchowej, czego najczęstszymi objawami są problemy z utrzymaniem koncentracji, niewyraźne pismo, trudności z czytaniem, problem z odtwarzaniem dźwięków, nierozumienie poleceń, nadwrażliwość, opóźniony rozwój mowy, jąkanie, zaburzenia przetwarzania sensorycznego oraz słaba przyswajalność języków obcych.

Bardzo często terapię Tomatisa wykorzystuje się także w celu poprawy samopoczucia, relaksu i odprężenia. Dostarczenie bodźców słuchowych pozwala na odprężenie oraz dostarczenie właściwej dawki energii.

Terapia Tomatisa jest także pomocna w przypadku wspierania terapii autyzmu, zespołu Aspergera, ADHD czy dziecięcego porażenia mózgowego. Zaobserwowano, że stosowanie tej metody edukacyjnej znacząco zwiększa zainteresowanie otoczeniem oraz chęć do komunikowania się.

Efekty terapii są zauważalne zarówno przez rodziców, jak i terapeutów. Jest to szczególnie widoczne u dzieci - wyraźnie lepsza jest uwaga słuchowa, a tym samym umiejętności związane z uczeniem się i skupieniem uwagi. Poprawie ulegają zdolności komunikacyjne, jakość wypowiedzi, zrozumienie czytanych tekstów czy pamięć. Zaobserwowano także obniżenie poziomu frustracji dzieci, wyciszenie, wzrost poczucia bezpieczeństwa.

Psychodietetyk oraz seksuolog dla dzieci i młodzieżyNasz psychodietetyk jest specjalistą, który pomaga w zmianie nawyków żywieniowych u dzieci i młodzieży, czego efektem jest utrata zbędnych kilogramów. Terapeuta dodatkowo zagłębia się w procesy psychologiczne i dzięki temu potrafi w odpowiedni sposób pomóc w walce ze złymi nawykami żywieniowymi, a także potrafi zdiagnozować i pracować z dziećmi cierpiącymi na zaburzenia odżywiania, takie jak anoreksja, bulimia czy napadowe objadanie się.

Wizyta u psychodietetyka z dzieckiem jest konieczna nie tylko w przypadku, gdy dziecko ma wykrytą nadmierną masę ciała w stosunku do wzrostu. Po drugiej stronie szali znajdują się rodzice dzieci, które nie mogą osiągnąć minimalnej masy ciała, oraz rodzice niejadków.

Kolejną bardzo potrzebną dzieciom i młodzieży specjalizacją, którą oferuje KID Poradnia, jest seksuolog dziecięcy. Nasz specjalista pomoże w takich zachowaniach, jak: masturbacja dziecięca. ekshibicjonizm dziecięcy, nadmierne zainteresowanie seksualnością czy problemami związanymi z orientacją seksualną.

Rodzice powinni koniecznie wybrać się na konsultacje do seksuologa, jeżeli ekspresja seksualna dziecka nie przemija. Specjalista oceni, czy dziecko potrzebuje pomocy. W ten sposób rodzice będą mieli pewność, że zrobili wszystko, co w ich mocy, by uchronić swoją pociechę przed zaburzeniami rozwoju.

Baby gym dla mamBaby Gym to zajęcia dla mam, które chcą rozpocząć aktywizację układu ruchu po porodzie i wrócić do sprawności po ciąży pod okiem wykwalifikowanej trenerki. Podstawowa aktywizacja oddechem, fundamentalne ćwiczenia pomagające odzyskać prawidłową postawę i wzmocnić mięśnie. Zajęcia odbywają się w przestrzeni bezpiecznej i przygotowanej dla maluszków.

Poza nowościami sprawdź też naszą ofertę podstawowąW KID Poradni prowadzone są zajęcia wspierające potencjał rozwojowy maluszków. Personel odpowiada na wszystkie pytania i wątpliwości rodziców. Spotkania w poradni odbywają się w przyjaznej atmosferze - poprzez budowanie relacji i zabawę.

Pomagamy także w przypadku trudności szkolnych. Doświadczane przez dzieci trudności w nauce obniżają ich osiągnięcia szkolne, samoocenę, a także niejednokrotnie wprowadzają napięcie w relacjach rodzic - dziecko. Kluczem do sukcesu dziecka jest właściwa diagnoza oraz indywidualnie dobrane wsparcie, a misją KID Poradni jest niesienie profesjonalnej pomocy w tym zakresie.

Zajmujemy się również sferą społeczno-emocjonalną. Dzieci doświadczające trudności w tym obszarze wymagają pomocy osób dorosłych. KID Poradnia oferuje kompleksowe wsparcie w zakresie diagnozy trudności społeczno-emocjonalnych, a w razie potrzeby również opiekę terapeutyczną.

Od października KID Poradnia w Gdyni organizuje specjalne, cykliczne zajęcia dla dzieci w wieku 3-6 lat z trudnościami rozwojowymi - m.in. ze spektrum autyzmu, zespołem Aspergera czy ADHD.

Kontakt z KID PoradniąOddział I w Rumi: ul. Dąbrowskiego 17 lok. 4
Oddział II w Rumi: ul. Piłsudskiego 41H/2
Oddział w Gdyni: ul. Sandomierska 5b

Telefon +48 535 456 312
Więcej informacji na stronie www.kidpsycholog.pl
Kontakt e-mail: kontakt@kidpsycholog.pl oraz menedzerkid@gmail.com

KID Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna jest placówką wpisaną do ewidencji szkół i placówek oświatowych niepublicznych powiatu wejherowskiego pod numerem 124 i jako taka posiada uprawnienia do wydawania opinii honorowanych przez szkoły i okręgowe komisje egzaminacyjne.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

Opinie

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Fizjoterpia Pediatryczna

250 zł
warsztaty, konferencja

Festiwal Dobrego Porodu VI

15 zł
warsztaty, spotkanie, konferencja, targi

Piknik "Rodzina, Zdrowie, Nauka = Merito"

w plenerze, warsztaty, kiermasz, zajęcia rekreacyjne

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Drzewa użytkowe to?

 

Najczęściej czytane