Wiadomości

Trwa rekrutacja do przedszkola i szkół Lingwista

Rekrutacja do szkół i przedszkoli w pełni, dlatego już teraz warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniej placówki. Jeśli szukamy miejsca, które oprócz realizacji podstawy programowej oraz zapewnienia bezpieczeństwa, zagwarantuje dzieciom możliwość rozwijania zainteresowań i pasji, nasze oczekiwania spełni Gdańskie Przedszkole "Lingwista" w Gdańsku, przewidziane dla dzieci w wieku 2-6 lat. Zapisy na przyszły rok szkolny prowadzą również Szkoły Podstawowe "Lingwista".Wiosna to czas rekrutacji do przedszkoli oraz szkół. Rodzice, których dzieci rozpoczną naukę od września, już teraz powinni zastanowić się nad wyborem odpowiedniej placówki, co nie jest zadaniem prostym.

Edukacja, rozwijanie umiejętności i zabawa

- Każdy, kto ma choć trochę do czynienia z maluchami z pewnością zauważył, że dzisiejsze trzylatki to rezolutne, przebojowe, bystre i żądne wiedzy dzieci, które niejednokrotnie potrafią zaskoczyć dorosłych swoimi spostrzeżeniami czy zainteresowaniami - mówi Monika Cora, dyrektor Przedszkola i Szkoły Podstawowej "Lingwista" w Gdańsku. - Staramy się wyjść naprzeciw ich potrzebom, proponując nie tylko wysoki poziom nauczania, ale i szereg ogólnorozwojowych atrakcji.
Każdego dnia dzieci uczą się języka angielskiego. Starsze grupy mają natomiast szansę poznać dodatkowo język niemiecki i hiszpański. Właścicielom placówki leży na sercu również rozwój artystyczny, czego efektem jest współpraca z trójmiejskimi artystami Akademii Sztuk Pięknych czy zajęcia z arteterapii.

Dzieci uczęszczające do "Lingwisty" realizują podstawę programową wychowania przedszkolnego w oparciu o najnowsze techniki i metody nauczania.

- Nasi mali podopieczni zaczynają wczesną naukę czytania z zastosowaniem Metody Krakowskiej - mówi Monika Cora. - Jedną z największych atrakcji naszego przedszkola są natomiast cotygodniowe przejażdżki na kucykach ze Szkoły Jazdy "Oświata Lingwista". To jeszcze jedna okazja do spędzenia czasu na terenie zielonym w otoczeniu Starego Miasta.
Poczucie bezpieczeństwa i wysoki poziom nauczania

Z trudnym wyborem muszą się zmierzyć również rodzice sześciolatków, ponieważ od ubiegłego roku szkolnego to znowu na nich spoczywa decyzja o posłaniu dziecka do szkoły w wieku 6 lub 7 lat. Szczególnie trudne zadanie czeka tych, którzy dostają z przedszkola sygnały, że ich dziecko znakomicie radzi sobie w sferze poznawczej, ale poważne obawy budzi jego dojrzałość emocjonalna.

Gdańska Szkoła Podstawowa "Lingwista" im. Zjednoczonej Europy od wielu lat przyjmuje do klas pierwszych głównie sześciolatki, ma więc w tej materii ogromne doświadczenie.

- Cała społeczność szkolna liczy niewielu ponad 100 uczniów, zatem nikt nie jest u nas anonimowy - zapewnia Monika Cora. - W każdym roku naukę w naszej szkole rozpoczyna kilkanaścioro pierwszoklasistów, których już po kilku tygodniach wszyscy nauczyciele i starsi koledzy znają po imieniu.
Poczucie bezpieczeństwa, o które tak często obawiają się rodzice, wzmacnia u dzieci więź ze starszymi kolegami.

- Od dwóch lat funkcjonuje w naszej szkole mój autorski program "Starsza siostra, starszy brat" - opowiada dyrektor Cora. - Trochę przekornie, nie izolujemy młodszych dzieci od starszych, a wręcz przeciwnie - zachęcamy je do przyjaźni. Każdy uczeń szóstej klasy na początku roku szkolnego poznaje swojego szkolnego brata lub siostrę z pierwszej klasy, którym się opiekuje i wprowadza go w tajniki uczniowskiego życia.
Opieka świetlicowa dla wszystkich dzieci, niezależnie od wieku

Zapewnieniu bezpieczeństwa w szkole służy również opieka świetlicowa w godz. 7.00- 17.00, przewidziana dla wszystkich uczniów, niezależnie od wieku. Odrębną świetlicę przewidziano dla każdej klasy I-III oraz uczniów starszych, którzy mają do dyspozycji świetlicę cichą bądź kreatywną. Nauczyciele dbają o to, by dzieci w oczekiwaniu na rodziców, mogły odrobić lekcje oraz spędzić czas na świeżym powietrzu na zielonym terenie znajdującym się przed budynkiem szkoły. Uczniowie korzystają również wtedy z bogatej oferty zajęć dodatkowych.

Jednym z najważniejszych elementów edukacji ucznia jest nauka języków obcych - angielskiego w wymiarze 5 godzin już od I klasy oraz hiszpańskiego lub niemieckiego od klasy IV. Szkoła przygotowuje swoich uczniów do Certyfikatów Cambridge. Od przyszłego roku szkolnego w klasach VII nauczanie niektórych przedmiotów będzie prowadzone dwujęzycznie.

Nowa placówka

Przy ul. Malczewskiego 51 zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku, kontynuując tradycję obecnego, cenionego za wyniki edukacyjne Gimnazjum Lingwista, powstaje Gdańska Szkoła Podstawowa "Lingwista" im. Hymnu Narodowego. Już w tym roku szkoła prowadzi dodatkowy nabór do klas IV-VII.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (22) 2 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Klif położony poza strefą oddziaływania fal, to: