• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Tydzień Rekina

Akwarium Gdyńskie po raz kolejny organizuje jedną z ulubionych imprez naszych gości, czyli Tydzień Rekina! Zaczynamy w niedzielę 18 listopada, a kończymy w sobotę 24 listopada. 

kwi 21

niedziela, godz. 10.00

Wstęp wolny
maj 10-11

piątek - sobota, godz. 16:00 - 23:59

Gdańsk,
Wstęp wolny
Rekiny to zwierzęta starsze od dinozaurów! Od około 400 milionów lat niepodzielnie królują w wodach oceanu. Niestety, my ludzie, możemy się okazać pierwszym prawdziwym zagrożeniem dla tych niesamowitych zwierząt. Zmiany klimatyczne, przełowienie, zanieczyszczenie i niszczenie siedlisk oraz wciąż powiększające się pokłady plastiku w oceanie to czynniki wpływające na obniżenie ich liczebności. Ludzie zabijają te ryby w celu pozyskania mięsa, oleju z wątroby, czy płetw, na których przyrządza się zupę. Płetwy odcina się a jeszcze żywe, okaleczone zwierzę wrzuca się z powrotem do wody. Ten krwawy proceder nazywa się finningiem i w Europie jest już oficjalnie zakazany. Wciąż jednak są miejsca na świecie, gdzie taka praktyka pozostaje legalna.

W dni weekendowe na salach ekspozycyjnych dzieci zaangażujemy we wspólną zabawę w Strefie Malucha. Będzie kolorowo i kreatywnie. Starszych zaprosimy do Strefy Gracza, w której będzie można zmierzyć się z tematycznymi grami. Oczywiście pojawi się także Strefa Naukowca, w której znajdziecie niesamowite eksponaty do podziwiania (również przez obiektyw mikroskopu), a nasi Edukatorzy zdradzą Wam ciekawostki dotyczące życia tych ryb. Na deser zaprosimy naszych gości do strefy, która nie jest zazwyczaj dostępna dla zwiedzających.

Zejdziemy wspólnie do piwnicy, aby zobaczyć i przyjrzeć się bliżej żarłaczom rafowym czarnopłetwym. W trakcie zabawy o pełnych godzinach: 13:00, 14:00, 15:00, 16:00 będą odbywały Quizy z nagrodami. Będzie również okazja do wykonania pamiątkowego zdjęcia!

W pozostałe dni tygodnia również warto nas odwiedzić. Będziemy wyjątkowo otwarci także w poniedziałek, w standardowych godzinach od 10.00 do 17.00. Goście będą mogli pobrać specjalnie przygotowane karty z zadaniami w punkcie wypożyczeń e-guide oraz przy kasach. Za jej prawidłowe wypełnienie odbierzecie pamiątkową przypinkę. O godzinie 10.30, 12.30 oraz 14.00 zorganizujemy zwiedzanie pomieszczenia hodowlanego żarłaczy rafowych czarnopłetwych.

W trakcie zwiedzania poszukajcie wzrokiem instalacji rekina młota, wykonanego z plastikowych odpadów w ramach akcji National Geographic "Planeta albo plastik". Znajdziecie go podwieszonego do sufitu nad schodami przy windzie. #PlanetaAlboPlastik #ReadyToChange #BeatPlasticPollution

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Kolor kwiatów pachnącego groszku zależy od:

 

Najczęściej czytane