Wiadomości

stat

UCK najbardziej innowacyjnym szpitalem w Polsce. GUMed najlepszą uczelnią

Gdański Uniwersytet Medyczny i Uniwersyteckie Centrum Kliniczne okazały się bezkonkurencyjne w tegorocznej edycji konkursu Sukces Roku 2018 w Ochronie Zdrowia - Liderzy Medycyny.
Gdański Uniwersytet Medyczny i Uniwersyteckie Centrum Kliniczne okazały się bezkonkurencyjne w tegorocznej edycji konkursu Sukces Roku 2018 w Ochronie Zdrowia - Liderzy Medycyny. fot. Krzysztof Koprowski/trojmiasto.pl

Liderzy Medycyny są z Gdańska. Gdański Uniwersytet Medyczny i Uniwersyteckie Centrum Kliniczne okazały się bezkonkurencyjne w tegorocznej edycji konkursu Sukces Roku 2018 w Ochronie Zdrowia. Uczelnię nagrodzono za bogatą działalność edukacyjno-szkoleniową, natomiast UCK uznano za najbardziej innowacyjny szpital w Polsce.Czy byłeś hostpitalizowany w którymś z trójmiejskich szpitali?

tak 73%
nie 11%
ja nie, ale osoby z mojej rodziny tak 16%
zakończona Łącznie głosów: 1052
- Nie otrzymalibyśmy tej nagrody bez współpracy całego zespołu, któremu bardzo dziękuję za zaangażowanie - powiedział Jakub Kraszewski, dyrektor naczelny UCK, odbierając nagrodę.
W sposób szczególny wyróżniono system zarządzania salami operacyjnymi, tzw. booking, który przynosi maksymalne wykorzystanie zasobów. Doceniono usprawnienia w procesie rejestracji pacjentów - system kolejkowy Qumatic, "intuicyjną, przyjazną i funkcjonalną stronę internetową", a także automatyczną identyfikację wyrobów medycznych w oparciu o standardy GS1. Elektroniczny obieg dokumentacji i 5. stopień dojrzałości cyfrowej EMRAM również przyczyniły się do zdobycia nagrody.

W uzasadnieniu podkreślano innowacyjne działania medyczne: wykorzystanie druku 3D, pierwszą w Polsce implantację zestawu do regulacji przepływu na poziomie przedsionków serca i wiele innych.

- Przyznana nagroda obliguje nas do podejmowania dalszych wyzwań i rozwoju innowacyjnych rozwiązań. Jest kapitalnym docenieniem pracy naszego zespołu, wspieranego potencjałem naszej uczelni - komentuje dyrektor. - Nasze działania innowacyjne zauważane są także przez inne branże. W listopadzie otrzymaliśmy prestiżową nagrodę branży logistycznej przyznawaną przez GS1, "Kod Innowacyjności" za innowacyjne zastosowanie kodów paskowych w obrocie materiałowym, poprawiające między innymi bezpieczeństwo naszych pacjentów. Jednak wyróżnienie w naszej branży jest dla nas szczególnie cenne - dodaje.
Czytaj też: Powstało specjalne Centrum Chorób Rzadkich w UCK

Akcje profilaktyczne, zagraniczne projekty, pomoc dla potrzebującychTakże Gdański Uniwersytet Medyczny został doceniony w konkursie, zwyciężając w kategorii działalność edukacyjno-szkoleniowa.

Kapituła konkursu doceniła ogromne zaangażowanie społeczności akademickiej GUMed i inicjatywy podejmowane nie tylko na rzecz mieszkańców Pomorza. Studenci aktywnie wspierali m.in. charytatywny program edukacyjno-wychowawczy, którego celem jest wspieranie w rozwoju dzieci wychowujących się w domach dziecka, rodzinach zastępczych oraz w rodzinach o niskim statusie materialnym. W ramach projektu Heart of Kenya uczyli Kenijczyków prawidłowego wykonywania badania EKG oraz interpretacji jego wyników. Ponadto GUMed przyłączył się do akcji zbierania plastikowych nakrętek dla Fundacji Hospicyjnej. Akcja "Wkręć się i pomagaj" dedykowana jest małym podopiecznym z Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. Dutkiewicza, a także Funduszu Dzieci Osieroconych. Za tonę nakrętek można ufundować stypendium dla jednego z podopiecznych Fundacji lub wykonać remont w mieszkaniu chorego.

- W Gdańskim Uniwersytecie Medycznym chcemy nie tylko wykształcić wysokiej klasy absolwentów, dobrze przygotowanych do aktualnych potrzeb rynku pracy - mówi prof. Marcin Gruchała, rektor GUMed. - Zależy nam na tym, żeby studenci wpoili sobie wartości takie jak empatia i szacunek do drugiego człowieka, a swoją postawą dawali świadectwo wysokich standardów etyki na każdym etapie pracy zawodowej.
Czytaj też: 10 mln zł dla GUMedu na Pracownię Symulacji Kardiologicznej

Gdański Uniwersytet Medyczny i Uniwersyteckie Centrum Kliniczne okazały się bezkonkurencyjne w tegorocznej edycji konkursu Sukces Roku 2018 w Ochronie Zdrowia - Liderzy Medycyny.
Gdański Uniwersytet Medyczny i Uniwersyteckie Centrum Kliniczne okazały się bezkonkurencyjne w tegorocznej edycji konkursu Sukces Roku 2018 w Ochronie Zdrowia - Liderzy Medycyny. fot. Sylwia Mierzewska/UCK

Wyróżnienie z branżyOrganizatorami konkursu "Sukces Roku w Ochronie Zdrowia - Liderzy Medycyny 2018" są wydawnictwo "Termedia" i czasopismo "Menedżer Zdrowia". Nagrody przyznawane są od 18 lat w różnych kategoriach (innowacyjny szpital, zdrowie publiczne, działalność edukacyjno-szkoleniowa, działalność charytatywna, media i public relations).

Opinie (130) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Za co odpowiedzialne są bakterie?