stat
PATRONAT

UG Talks. Slam naukowy

  • środa, 25 marca,
    godz. 16:30
  • Gdańsk, Sala teatralna, Neofilologia, ul. Wita Stwosza 51
    Organizator: ALTERNATOR
  • wstęp wolny

Zgłoś się, przygotuj wystąpienie i wygraj 500 zł za referat spotkania i 2000 zł za najlepsze wystąpienie finałowe! Pierwszy slam naukowy na UG!

UG Talks jest propozycją skierowaną do studentów i doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego, pozwalającą na pokazanie ich badań szerszej publiczności. Wydarzenie jest inspirowane formułą slamów poetyckich, czyli publiczną rywalizacją poetów-performerów oraz formatem spotkań naukowych TEDx. Slam naukowy UG Talks zachęca doktorantów i studentów do zaprezentowania swoich tematów naukowych w sposób prosty i przyjemny dla widza, o którego głosy rywalizują. Konkurs w swoim założeniu łączy popularnonaukową formułę wystąpień prelegentów z potencjałem edukowania interdyscyplinarnego - stwarzając pole do debaty nad zagadnieniami z różnych dziedzin.

Poprzez UG Talks chcemy zainteresować nauką również odbiorcę spoza murów akademii, proponując widzowi unikalne spotkanie z nowościami z różnych dziedzin, dopełnionych atrakcyjnym, performatywnym formatem. Dla występujących Slam naukowy jest okazją do pokazania wyników swojej pracy, trenowania umiejętności publicznego przemawiania, nawiązania nowych kontaktów, oraz, w przypadku docenienia przez widzów - otrzymania nagrody.

UG Talks jest zaplanowany w formie cyklicznego konkursu na najlepsze wystąpienie, oceniane w takich kategoriach jak zawartość merytoryczna, przejrzystość i styl prezentacji, umiejętności retoryczne prelegenta czy oryginalność pomysłu. Występujący mają tylko 15 minut na zaskarbienie sobie uwagi publiczności i zwięzłą prezentację wybranego (zgłoszonego wcześniej) tematu! Dopuszczalne jest użycie prezentacji wizualnych, rekwizytów, modeli oraz innych elementów wspomagających proces przekazywania treści.

Na semestr letni 2020 planowane są 3 odsłony UG Talks oraz wielki finał, podczas którego zwycięzcy poprzednich konkursów zmierzą się w ostatecznym starciu na najlepszą prezentację. Nagrodą dla najlepszego referatu spotkania jest 500 zł do wydatkowania na cele naukowe, a dla zwycięzcy spotkania finałowego 2000 zł.

Dla wszystkich finalistów UG Talks (czyli zwycięzców każdej miesięcznej odsłony, którzy potem spotkają się w finale) została także przygotowana NAGRODA SPECJALNA -PRZYZNANIE ZWYCIĘZCY NAGRODY REKTORA DLA NAJLEPSZYCH STUDENTÓW LUB DOKTORANTÓW.

Jak działa Slam naukowy?
- W ciągu 2 godzin wydarzenia zarówno prezenterzy, jak i publiczność, odgrywają ważne role. Przy wejściu widzowie otrzymują karty do głosowania, natomiast zawodnicy udają się do oddzielnego pomieszczenia, w którym oczekują na swoją kolej.
- Każdy występ ograniczony jest do 15 minut, w trakcie których prelegent prezentuje swoje badania. Czas na wystąpienie kończy się wraz z wybrzmieniem umówionego dźwięku.
- Po występie następuje 5 minut przeznaczonych na zadawanie pytań.
- Po wszystkich prezentacjach widownia oddaje wypełnione karty do głosowania, po czym komisja zliczająca głosy ogłasza zwycięzcę.

Zapraszamy do udziału studentów i doktorantów UG! (w roli prelegentów). Natomiast w roli publiczności całą społeczność akademicką oraz sympatyków UG. Przyjmujemy zgłoszenia od przedstawicieli WSZYSTKICH dyscyplin naukowych i kierunków studiów.

SZCZEGÓŁYZgłoszenia przyjmowane są za pomocą formularza dostępnego na stronie wydarzenia. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: ugtalks@ug.edu.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń: 10 marca 2020

Kolejne edycje konkursu odbędą się odpowiednio (szczegółowe daty i godziny zostaną podane w późniejszym terminie):
Edycja II - 15 kwietnia 2020
Edycja III - maj 2020
Wielki Finał: koniec maja 2020
 

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie ptaki cenione przez staropolskich kucharzy żyją w okolicy Trójmiasta?