Wiadomości

stat

Uczniowie energetyka zyskają lepszy basen i małą elektrownię

Najnowszy artukuł na ten temat

Na nartach pojeździsz pod dachem. Sposób na brak śniegu

Pływalnia Zespołu Szkół Energetycznych przy ul. Reja 25 w Gdańsku.
Pływalnia Zespołu Szkół Energetycznych przy ul. Reja 25 w Gdańsku. mat. szkoły

Szkolna pływalnia w Zespole Szkół Energetycznych przy ul. Reja zobacz na mapie Gdańska zostanie przebudowana, a przy placówce powstanie niewielka elektrownia wiatrowa.Czy jesteś zadowolony(a) ze swojej szkoły średniej?

tak, spędziłem tam najlepsze lata i wiele się nauczyłe(a)m 51%
było miło, ale nauka na niewiele mi się przydała 27%
nie, gdybym mógł(mogła), to wybrał(a)bym inaczej 22%
zakończona Łącznie głosów: 253
25-metrowy szkolny basen nie wygląda źle, ale domaga się już remontu. Wyremontowana zostanie nie tylko jego niecka, ale także przebudowane zostaną szatnie z zapleczem, z którego korzystają uczniowie.

Prace prowadzone będą również w kilku salach dydaktycznych Zespołu Szkół Energetycznych. Wymienione zostaną posadzki, pomalowane ściany, ale remont obejmie też ułożenie wewnętrznych instalacji teletechnicznych i elektrycznych. Zmodernizowany zostanie węzeł ciepła wraz z instalacją wodno-kanalizacyjną.

Przyszkolna elektrownia wiatrowaPrzy szkole powstanie nowy pawilon dydaktyczny. Budynek będzie jednopiętrowy i wyposażony w instalacje, z których korzystać będą przyszli energetycy. Znajdą się tu pracownie, z których korzystać będą uczniowie szkolący się w zawodach technik energetyk, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik elektryk, elektryk w branży budownictwa.

Na dachu budynku zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne. Co ciekawe, tuż przy budynku wykonana zostanie niewielka elektrownia wiatrowa. Przewiduje się budowę dwóch turbin wiatrowych o wysokości ok. 13-14 m.

Właśnie ogłoszono przetarg na wszystkie te prace. Otwarcie ofert zaplanowano na 6 marca. Prace potrwają osiem miesięcy od daty podpisania umowy. Koordynuje je Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.

Opinie (32) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Węgiel kamienny jest skałą pochodzenia...?