• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Usunięto kamery zainstalowane w szkolnych łazienkach

szym
19 stycznia 2023, godz. 07:00 
Opinie (176)
Kamery ze szkolnej łazienki zdemontowano kilka dni po naszej publikacji. Kamery ze szkolnej łazienki zdemontowano kilka dni po naszej publikacji.

Miały poprawiać bezpieczeństwo, uznano jednak, że szkolna łazienka jest przestrzenią intymną i kamery usunięto. Budzący kontrowersje monitoring w Szkole Pozytywnej w Kokoszkach został zdemontowany kilka dni po naszej publikacji.Jak oceniasz decyzję o usunięciu kamer?

Przypomnijmy: o zamontowanych w łazienkach szkoły kamerach poinformowała nas czytelniczka. Jej zdaniem naruszano w ten sposób godność dzieci.

Piotr Szeląg, wiceprezes zarządu Fundacji Pozytywne Inicjatywy, która prowadzi szkołę w Kokoszkach, tłumaczył, że łazienki szkolne składają się z dwóch części, a monitoring zwrócony jest w rejon umywalek i nie obejmuje miejsc, gdzie znajdują się np. pisuary czy toalety. Ten rejon pomieszczenia jest oddzielony.

Z kolei same urządzenia zamontowano ze względów bezpieczeństwa i w celach porządkowych.

- Były sytuacje, że dzieci włączały wodę, wpychały w umywalki papierowe ręczniki i uciekały. Zdarzały się incydenty, że dzieci się pobiły w toalecie i wówczas taka kamera pomagała zweryfikować i ustalić, co się stało - mówił dr Piotr Szeląg.

Systemy monitoringu: sprzedaż i instalacjaKamery monitoringu zniknęły po naszej publikacjiJak się dowiedzieliśmy, urządzenia jednak zdemontowano. Stało się to kilka dni po naszej publikacji.

- Oceniliśmy, że to rzeczywiście jest przestrzeń intymna. Uznaliśmy, że położymy nacisk na element wychowawczy i prewencję w postaci dyżurów nauczycielskich - mówi Piotr Szeląg.
Nasz rozmówca podkreśla, że choć rozumie motywację dyrektora, części rodziców i nauczycieli, to "trzeba włożyć większą energię w bezpośrednią pracę".

- Postawiliśmy sobie wyższe wymagania pedagogiczne i edukacyjne, w naszej placówce skupiamy się na dialogu z rodzicami i dziećmi, uznaliśmy więc, że to dla nas większa wartość niż mechaniczny sposób kontrolowania zachowania - podsumowuje dr Piotr Szeląg.
szym

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (176)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Hackerspace Game Jam 2023

wykład, spotkanie

Nasze sprawy - działaj z głową!

konferencja

Po co Projektornia? | debata mieszkańcow

spotkanie, debata, forum

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Ptaki, które od razu zdolne są do samodzielnego życia to:

 

Najczęściej czytane