Wydarzenie

stat

VI Kongres E(x)plory

UWAGA! Wydarzenie już się odbyło

data:
18 - 19 października 2017
godzina:
14:30
miejsce:

PPNT Gdynia  mapa

adres:
Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98
bilety:
wstęp wolny
PATRONAT

W dniach 18-21 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia odbędzie się kolejna edycja święta pasjonatów nauki i innowacji - Gdynia E(x)plory Week. W programie finał największego w Polsce Konkursu Naukowego E(x)plory wspierającego młodych naukowców, otwarte wydarzenia dla szkół i rodzin w trakcie Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory oraz panele dyskusyjne i wykłady z udziałem innowacyjnych start-upów w ramach VI Kongresu E(x)plory Innowacje.Gdynia E(x)plory Week jest finałowym wydarzeniem Programu E(x)plory, które od 6 lat organizuje Fundacja Zaawansowanych Technologii. Współorganizatorami Gdynia E(x)plory Week już po raz kolejny są Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia oraz Miasto Gdynia. Mecenasem programu E(x)plory jest Grupa LOTOS. Gościem specjalnym tegorocznej edycji wydarzenia będzie Kajetan Kajetanowicz.

Gdynia E(x)plory Week to trzy wydarzenia: Krajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory, Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory oraz VI Kongres E(x)plory Innowacje.

Krajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory
Finał największego w Polsce konkursu naukowego dla młodzieży w wieku 13-20 lat, w trakcie którego zaprezentowanych zostanie 35 projektów naukowych wybranych spośród 160 z całej Polski. Nagrody przyznawać będzie jury złożone z 20 uznanych ekspertów i autorytetów naukowych. Na zwycięzców czekają stypendia naukowe, programy mentorskie oraz wyróżnienia w postaci udziału w najbardziej prestiżowych zagranicznych konkursach naukowych dla młodzieży. Krajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory odbędzie się w dniach 18-20 października.

Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory
W ramach Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory, jak co roku, odbędą się liczne wykłady, warsztaty i pokazy naukowe. W dniach 18-20 października do uczestnictwa zapraszamy młodzież szkolną, a w sobotą 21 października spotkamy się z szerszą publicznością - z wszystkimi miłośnikami naukowych odkryć i technologicznych ciekawostek. Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji Festiwalu będą: Mistrz Rajdów Samochodowych Kajetan Kajetanowicz, a także dr Tomasz Rożek - fizyk, dziennikarz i popularyzator nauki. W dniach 20 i 21 października odbędzie się również prezentacja najlepszych projektów konkursu Intel Make

Tomorrow, a w sobotę zapraszamy na Strefę Makers - specjalnie wyznaczoną przestrzeń na warsztaty i wspólne działanie dla osób tworzących na zasadach Do It Yourself.  
 
VI Kongres E(x)plory Innowacje

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Kongresu będzie "Jak akcelerować innowacje? Doświadczenia polskie i nie tylko". Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali autorzy innowacji, startupowcy, studenci, doktoranci, naukowcy, ale również biznesmeni i inwestorzy, którzy odpowiedzą na pytania: Czy Polska oferuje szerokie wsparcie? Czy też zmuszeni są go szukać poza granicami? Uczestnicy Kongresu porozmawiają o akceleracji w kontekście międzynarodowym. Podczas Kongresu zostanie zainaugurowany także "Dobry Pomysł" - rządowy program wsparcia dla indywidualnych innowatorów. Gościem specjalnym VI Kongresu Innowacje będzie 20-letni innowator - Mateusz Mach, twórca pierwszego na świecie komunikatora dla osób głuchych - Five App. Wydarzenie skierowane jest do instytucji oraz osób prywatnych, dla których poziom współczesnej innowacyjności oraz oferowane metody wsparcia są ciekawym tematem dyskusji. Kongres odbędzie się w dniach 18 i 19 października. Szczegółowy program dostępny jest na stronie www.kongres.expplory.pl.

Gdynia E(x)plory Week, 18-21 października. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, ale wymaga jest wcześniejsza rejestracja! Pełny program oraz formularz rejestracyjny dostępne są na www.explory.pl.

VI KONGRES E(X)PLORY - RAMOWY PROGRAM

Dzień I | 18 października 2017, środa

14:30-15:00 Rejestracja
15:00-16:00 Gala otwarcia: Prowadzenie Radek Brzózka, dziennikarz telewizyjny i radiowy

Gość specjalny Gdynia E(x)plory Week: Mateusz Mach, założyciel i CEO pierwszego na świecie komunikatora dla osób głuchych Five
App: "Biznes na Bliskim Wschodzie. Z Gdyni do Abu Dhabi."

16:00-16:30 Przerwa kawowa
16:30-18:00 Panel dnia: "Jestem młody i mam pomysł! Na co mogę liczyć? Gdzie szukać pomocy?"

Prowadzenie: Radek Brzózka, dziennikarz telewizyjny i radiowy
Prelegenci: Mateusz Mach, założyciel i CEO pierwszego na świecie komunikatora dla osób głuchych Five App, Natalia Szczepańska CEO LogiSock, Michał Ratajczak student Politechniki Warszawskiej twórca "Kandelki" lampy LED, Eliza Mrozowska-Rozwadowska Kierownik Strefy Start-up PPNT (tbc.), Eliza Kruczkowska Dyrektor ds. Rozwoju Innowacji PFR.

Na przykładach konkretncyh osób, uczestników i laureatów Konkursu Naukowego E(x)plory chcemy pokazać sytuację młodych innowatorów w Polsce. Jakie wyzwania i przeszkody na nich czekają? Jak sobie radzą z ich pokonywaniem. Kto i jak im w tym pomaga? Czy polski rynek jest otwarty na przyjęcie i wdrożenie ich pomysłów? Czy mogą liczyć na przychylność dużych firm i korporacji?

20:00-00:00 Kolacja networkingowa Browar Port Gdynia

Dzień II | 19 października 2017, czwartek

10:00-11:00 Panel dyskusyjny: "Młodzi innowacyjni na terenie Europy. Gdzie mają najlepiej?"

Moderator: Paweł Bochniarz Prezes Zarządu MIT EF

Panel ma na celu porównanie sytuacji w jakiej dojrzewają i ewoluują pomysły młodych innowatorów w wybranych krajach europejskich. Przedstawienie oferowanych modeli wsparcia i dyskusja nad ich skutecznością.

11:00-12:00 Panel dyskusyjny: "Myślisz o realizacji własnego pomysłu? Może "Dobry pomysł" jest właśnie dla Ciebie?"

Moderator: Eliza Kruczkowska Dyrektor ds. Rozwoju Innowacji PFR
Prelegenci: Mikołaj Różycki CI Fundacji Centrum Innowacji FIRE, Piotr Koral Prezes Grupy INVESTIN, Joanna Gogolińska Dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii "Dobry Pomysł" to zainicjowany przez Ministerstwo Rozwoju (w ramach Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju) system wsparcia twórców wynalazków i innych innowacyjnych rozwiązań, będących osobami fizycznymi, w zakresie dostępu do usług o charakterze biznesowym.

Prezentacja założeń oraz zasad partycypacji. Dyskusja na temat oczekiwanych efektów i ewaluacji. Panel interaktywny z udziałem publiczności.

12:00-13:00 Przerwa kawowa / Zwiedzanie projektów Młodych Naukowców, uczestników Finału
Konkursu Naukowego E(x)plory

13:00-14:00 Wystąpienie: "Izrael stawia na młodych!"

Ruth Cohen-Dar - Wiceambasador Izraela w Polsce Historia pomysłu, który narodził się i rozwinął w Izraelu. Opowiedziana przez Ruth Cohen-Dar Wiceambasador Izraela w Polsce, z naciskiem na ludzi oraz instytucje, które w trakcie rozwoju pomysłu były źródłem niezbędnego wsparcia. Historia osadzona w izraelskiej rzeczywistości i opowiedziana przez jej pryzmat.

14:00-15:00 Lunch


Współorganizatorami Gdynia E(x)plory Week są Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia oraz Miasto Gdynia. Mecenasem programu E(x)plory jest Grupa LOTOS Więcej o Gdynia E(x)plory Week na www.explory.pl.

Fundacja Zaawansowanych Technologii powstała w 2011 roku w odpowiedzi na potrzeby wywołane rozwojem rynku technologicznego oraz przemianami społeczno-gospodarczymi XXI wieku. Celem Fundacji Zaawansowanych Technologii jest promowanie i wspieranie badań, rozwoju technologicznego, przedsiębiorczości, a także transferu i wdrażania nowych technologii. Wspiera innowacyjność i promuje kulturę technologii, a także wzmacnia relacje pomiędzy władzami publicznymi, przedsiębiorstwami i sektorem edukacji. Flagowym przedsięwzięciem Fundacji Zaawansowanych Technologii jest Program E(x)plory. Więcej na www.fzt.org.pl

W ramach imprezy

Rzecznik patentowy - konsultacje

w każdą środę (do 29.08), godz. 8:00 - 14:00

Gdynia,
Wstęp wolny
II Kongres Św. Ojca Pio
wrz 28-29

piątek - sobota, godz. 08:00

bilety 80 zł
przedsprzedaż 50-70 zł
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Poziom:

Jakie zwierzęta są związane z ekosystemem jeziora?