• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
PATRONAT

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Fizjoterpia Pediatryczna

13 czerwca 2024 r. w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku odbędzie się VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt.: Fizjoterapia Pediatryczna.

Konferencja obejmuje część naukową, wartościowe, specjalistyczne workshopy oraz studencką sesję posterową. Wiodącym tematem konferencji jest wykorzystanie fizjoterapii w pediatrii. W trakcie wydarzenia wybitni goście ze świata medycyny i fizjoterapii wymienią się doświadczeniami pracy z noworodkami, niemowlętami i dziećmi. Wymiana poglądów, podejścia do pacjentów, koncepcji i metod pracy pozwala otworzyć się na nowości i umożliwia holistyczne podejście do diagnostyki i pracy z pacjentem. Zaproszeni do wystąpień wybitni prelegenci przedstawią najświeższe metody z zakresu pomocy pacjentom pediatrycznym. Będzie to wyjątkowa okazja, aby spotkać w jednym miejscu specjalistów z dziedziny genetyki, ginekologii, położnictwa, fizjoterapii, którzy pracują m.in.: metodą Vojty, DNAJSPEDIATRICS, NDT Bobath, elektrostymulacją, PNF, analizą chodu. Wydarzeniu będzie także towarzyszyć sekcja wystawców znanych firm z branży fizjoterapeutycznej, która będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych uczestników.
Konferencja będzie niepowtarzalnym wydarzeniem dla studentów i absolwentów kierunku fizjoterapia oraz innych kierunków z dziedziny nauk medycznych i nauk o zdrowiu, dla doświadczonych fizjoterapeutów, a także wszystkich innych osób zainteresowanych tematyką pediatryczną.

Udział w wydarzeniu potwierdzany jest CERTYFIKATEM.
 
PROGRAM KONFERENCJI
8:15-8:50 Rejestracja uczestników.

8:50-9:00 Przywitanie uczestników - dr n. med. Marzena Podgórska, rektor Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku.
Prelegenci Sekcja naukowa (s. 100 audytorium, poziom 0)

9:00-9:25 Zespół dziecka wiotkiego, prof. dr hab. n. med. Jolanta Wierzba, pediatra metaboliczny, genetyk kliniczny, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku, Gdański Uniwersytet Medyczny.

9:25-9:55 Metoda PNF w pediatrii diagnostyka funkcjonalna i terapia, dr hab. n. o kf. Agnieszka Stępień, fizjoterapeuta, Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie.

9:55-10:25 Zastosowanie analizy chodu 3D studium przypadku, mgr Beata Wnuk, fizjoterapeuta, Paley European Institute.

10:25-10:50 Nieoptymalne położenia i ułożenia płodu. Obrót zewnętrzny płodu (ECV),
dr n. med. Maciej Socha, lekarz specjalista położnictwa i ginekologii, ginekologii onkologicznej, perinatologii, Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o.

10:50-11:20 Proces seryjnego gipsowania dzieci z zaburzeniami neurologicznymi z wykorzystaniem elementów metody Ponsetiego, mgr Katarzyna Savov, fizjoterapeuta, Paley European Institute.  

11:20-11:45 Przerwa kawowa.

11:45-12:10 Rozwój dzieci urodzonych przedwcześnie, dr n. med. Mirela Kozakiewicz, fizjoterapeuta, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

12:10-12:40 Diagnostyka funkcjonalna w zakresie ontogenezy motorycznej człowieka oraz ewolucja kontaktu wzrokowego i ich znaczenie w fizjoterapii pediatrycznej w koncepcji DNAJSPEDIATRICS, dr n. o zdr. Joanna Surowińska, fizjoterapeuta, Manus Medica.

12:40-13:10 Mechanoreceptory i elektrostymulacja w fizjoterapii pediatrycznej, dr n. o zdr. Michał Sokołów, fizjoterapeuta, OWI Gdańsk, Gdański Uniwersytet Medyczny.

13:10-13:35 Wydłużanie kości w wadach wrodzonych dzieci, mgr Jacek Tadrzak, fizjoterapeuta, Paley European Institute.

13:35-14:00 Wyzwania terapeutyczne w fizjoterapii oddechowej dzieci, mgr Aleksandra Moluszys, fizjoterapeuta, Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku.

14:00-14:40 Przerwa lunchowa.

14:40 Studencka sesja posterowa (hol, poziom 1)

15:00 Workshopy (kampus A i B)
-Wsparcie w uczestnictwie - integracja fizjoterapii z komunikacją, dr n. med. Mirela Kozakiewicz, fizjoterapeuta, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku i mgr Beata Tomaszewska, Przedszkole 77 dla Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Gdańsku, Centrum Dziecka i Rodziny w Gdańsku.
-Wyzwania terapeutyczne u dzieci z chorobami rzadkimi, mgr Łukasz Mański, fizjoterapeuta, Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku.
-Uczymy się przez zmysły, dr n. o k.f. Ewa Kucharska, terapeuta integracji sensorycznej, Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku.
-Terapia oddechowa dzieci manualne przygotowanie klatki piersiowej, mgr Aleksandra Moluszys, fizjoterapeuta, Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku.
-Diagnostyka i terapia stopy w ujęciu fizjoterapeutycznym, mgr Małgorzata Sochanek, specjalista fizjoterapii pediatrycznej, Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku.
-Podstawy gipsowania seryjnego w praktyce, mgr Katarzyna Savov, fizjoterapeuta, Paley European Institute i mgr Beata Wnuk, fizjoterapeuta, Paley European Institute.
-Dziecko w gabinecie fizjoterapeuty uroginekologicznego, wyzwania i cel terapeutyczny, mgr Weronika Siewiera, Fizjoterapia Weronika Siewiera Mama i Maluch.


PATRONATY
-
Minister Zdrowia (patronat honorowy)

- Krajowa Izba Fizjoterapeutów (patronat honorowy)
- Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska
- Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o.
- Paley European Institute
- Trójmiasto.pl (patronat medialny)
- Radio Gdańsk (patronat medialny)
- Czasopismo Rehabilitacja w praktyce (patronat medialny)
- Czasopismo Praktyczna Fizjoterapia i Rehabilitacja (patronat medialny)

REJESTRACJA na wydarzenie dostępna na stronie: https://www.wsz.pl/konferencje-seminaria-wydarzenia/vi-ogolnopolska-konferencja-naukowa-fizjoterapia-pediatryczna/

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  250 zł
 • Bilet ulgowy
  150 zł
OPŁATY
Opłata za udział w konferencji dla Studenta WSZ/Absolwenta WSZ 150 zł
Tylko wejście na konferencję na sekcję naukową (bez workshop'u).

Opłata za udział w konferencji dla Studenta WSZ/Absolwenta WSZ - 250 zł
Wejście na konferencję + 1 workshop do wyboru.

Opłata za udział w konferencji dla pozostałych osób zainteresowanych 350 zł
Wejście na konferencję + 1 workshop do wyboru.

Opłata za udział w konferencji dla pozostałych osób zainteresowanych 250 zł
Tylko wejście na konferencję na sekcję naukową (bez workshop'u).

Liczba miejsc na workshop'y jest ograniczona.
maj 15

środa, godz. 09:00

Gdynia,
Wstęp wolny

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Zwierzęta, które możemy spotkać w Lasach Oliwskich, to. m.in.:

 

Najczęściej czytane