• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Fizjoterpia Pediatryczna

13 czerwca 2024 r. odbędzie się VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt.: Fizjoterapia Pediatryczna organizowana przez Wyższą Szkołę Zdrowia w Gdańsku

Konferencja obejmuje część naukową, wartościowe, specjalistyczne workshopy oraz studencką sesję posterową. Wiodącym tematem konferencji jest wykorzystanie fizjoterapii w pediatrii. W trakcie wydarzenia wybitni goście ze świata medycyny i fizjoterapii wymienią się doświadczeniami pracy z noworodkami, niemowlętami i dziećmi. Wymiana poglądów, podejścia do pacjentów, koncepcji i metod pracy pozwala otworzyć się na nowości i umożliwia holistyczne podejście do diagnostyki i pracy z pacjentem. Zaproszeni do wystąpień wybitni prelegenci przedstawią najświeższe metody z zakresu pomocy pacjentom pediatrycznym. Będzie to wyjątkowa okazja, aby spotkać w jednym miejscu specjalistów z dziedziny genetyki, ginekologii, położnictwa, fizjoterapii, którzy pracują m.in.: metodą Vojty, DNAJSPEDIATRICS, NDT Bobath, elektrostymulacją, PNF, analizą chodu. Wydarzeniu będzie także towarzyszyć sekcja wystawców znanych firm z branży fizjoterapeutycznej, która będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych uczestników.
Konferencja będzie niepowtarzalnym wydarzeniem dla studentów i absolwentów kierunku fizjoterapia oraz innych kierunków z dziedziny nauk medycznych i nauk o zdrowiu, dla doświadczonych fizjoterapeutów, a także wszystkich innych osób zainteresowanych tematyką pediatryczną.
Wydarzenie zorganizowane zostanie w centrum konferencyjnym PROGRES EVENT & CONFERENCE zlokalizowanym w urokliwej przestrzeni, jednego z najpiękniejszych Gdańskich osiedli jakim jest Garnizon. Sala konferencyjna mieści się w budynku byłej kantyny oficerskiej przy ul. Słowackiego 17 w Gdańsku - Wrzeszczu.

Udział w wydarzeniu potwierdzany jest CERTYFIKATEM.
 
PROGRAM KONFERENCJI
8:15-8:50 Rejestracja uczestników.

8:50-9:00 Przywitanie uczestników - dr n. med. Marzena Podgórska, rektor Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku.
Prelegenci Sekcja naukowa - sala konferencyjna PROGRES EVENT & CONFERENCE. 

9:00-9:25 Zespół dziecka wiotkiego, prof. dr hab. n. med. Jolanta Wierzba, pediatra metaboliczny, genetyk kliniczny, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku, Gdański Uniwersytet Medyczny.

9:25-9:55 Metoda PNF w pediatrii diagnostyka funkcjonalna i terapia, dr hab. n. o kf. Agnieszka Stępień, fizjoterapeuta, Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie.

9:55-10:25 Zastosowanie analizy chodu 3D studium przypadku, mgr Beata Wnuk, fizjoterapeuta, Paley European Institute.

10:25-10:50 Nieoptymalne położenia i ułożenia płodu. Obrót zewnętrzny płodu (ECV),
dr hab. n. med. i n. o zdr. Maciej W. Socha, MBA, lekarz specjalista położnictwa i ginekologii, ginekologii onkologicznej, perinatologii, Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o.

10:50-11:20 Proces seryjnego gipsowania dzieci z zaburzeniami neurologicznymi z wykorzystaniem elementów metody Ponsetiego, mgr Katarzyna Savov, fizjoterapeuta, Paley European Institute.  

11:20-11:45 Przerwa kawowa.

11:45-12:10 Rozwój dzieci urodzonych przedwcześnie, dr n. med. Mirela Kozakiewicz, fizjoterapeuta, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

12:10-12:40 Diagnostyka funkcjonalna w zakresie ontogenezy motorycznej człowieka oraz ewolucja kontaktu wzrokowego i ich znaczenie w fizjoterapii pediatrycznej w koncepcji DNAJSPEDIATRICS, dr n. med. i n. o zdr. Joanna Surowińska, fizjoterapeuta, Manus Medica.

12:40-13:10 Mechanoreceptory i elektrostymulacja w fizjoterapii pediatrycznej, dr n. o zdr. Michał Sokołów, fizjoterapeuta, OWI Gdańsk, Gdański Uniwersytet Medyczny.

13:10-13:35 Wydłużanie kości w wadach wrodzonych dzieci, mgr Jacek Tadrzak, fizjoterapeuta, Paley European Institute.

13:35-14:00 Wyzwania terapeutyczne w fizjoterapii oddechowej dzieci, mgr Aleksandra Moluszys, fizjoterapeuta, Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku.

14:00-14:40 Przerwa lunchowa.

14:40 Studencka sesja posterowa (hol, poziom 1)

16:00 Workshopy (kampus A i B)
-Wsparcie w uczestnictwie - integracja fizjoterapii z komunikacją, dr n. med. Mirela Kozakiewicz, fizjoterapeuta, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku i mgr Beata Tomaszewska, Przedszkole 77 dla Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Gdańsku, Centrum Dziecka i Rodziny w Gdańsku.
-Wyzwania terapeutyczne u dzieci z chorobami rzadkimi, mgr Łukasz Mański, fizjoterapeuta, Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku.
-Uczymy się przez zmysły, dr n. o k.f. Ewa Kucharska, terapeuta integracji sensorycznej, Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku.
-Terapia oddechowa dzieci manualne przygotowanie klatki piersiowej, mgr Aleksandra Moluszys, fizjoterapeuta, Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku.
-Diagnostyka i terapia stopy w ujęciu fizjoterapeutycznym, mgr Małgorzata Sochanek, specjalista fizjoterapii pediatrycznej, Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku.
-Podstawy gipsowania seryjnego w praktyce, mgr Katarzyna Savov, fizjoterapeuta, Paley European Institute i mgr Beata Wnuk, fizjoterapeuta, Paley European Institute.
-Dziecko w gabinecie fizjoterapeuty uroginekologicznego, wyzwania i cel terapeutyczny, mgr Weronika Siewiera, Fizjoterapia Weronika Siewiera Mama i Maluch.


PATRONATY
-
Minister Zdrowia (patronat honorowy)
- Krajowa Izba Fizjoterapeutów (patronat honorowy)

- Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska
- Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o.
- Paley European Institute
- Fundacja Avalon

- Trójmiasto.pl (patronat medialny)
- Radio Gdańsk (patronat medialny)
- Czasopismo Rehabilitacja w praktyce (patronat medialny)
- Czasopismo Praktyczna Fizjoterapia i Rehabilitacja (patronat medialny)

STREFA WYSTAWCÓW
- Fundacja AVALON
- Fundacja z Pompą
- Wydawnictwo PWN
- Studenckie Koło Naukowe FizjoTeam
- LIW Care Technology Sp. z o.o.

REJESTRACJA na wydarzenie dostępna na stronie: https://www.wsz.pl/konferencje-seminaria-wydarzenia/vi-ogolnopolska-konferencja-naukowa-fizjoterapia-pediatryczna/ - REJESTRACJA ZAKOŃCZONA!

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    250 zł
  • Bilet ulgowy
    150 zł
  • Kontakt
    58 769-08-00
OPŁATY
Opłata za udział w konferencji dla Studenta WSZ/Absolwenta WSZ 150 zł
Tylko wejście na konferencję na sekcję naukową (bez workshop'u).

Opłata za udział w konferencji dla Studenta WSZ/Absolwenta WSZ - 250 zł
Wejście na konferencję + 1 workshop do wyboru.

Opłata za udział w konferencji dla pozostałych osób zainteresowanych 350 zł
Wejście na konferencję + 1 workshop do wyboru.

Opłata za udział w konferencji dla pozostałych osób zainteresowanych 250 zł
Tylko wejście na konferencję na sekcję naukową (bez workshop'u).

Liczba miejsc na workshop'y jest ograniczona.

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Larwa żaby trawnej to:

 

Najczęściej czytane