• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

VI Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa

Rusza rejestracja uczestników VI Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej "Zdolni z Pomorza" pod hasłem "Słońce, Księżyc - spójrzmy w niebo okiem naukowca lub artysty". Do zapisów zapraszamy uczniów, którzy nie będą prezentować przygotowanych przez siebie referatów ani posterów, ale chcą wysłuchać wykładów w ramach jednego z pięciu paneli dziedzinowych: biologii, chemii, fizyki, matematyki/informatyki oraz nauk humanistycznych.

W czasie konferencji eksperci - zarówno wykładowcy, jak i uczniowie odkryją przed nami tajemnice Słońca i Księżyca. Prelegenci opowiedzą m.in. o słonecznym oddziaływaniu na zdrowie czy o obecności tych dwóch ciał niebieskich w starożytnych wierzeniach i mitologiach. Ponadto usłyszymy o napędach rakietowych i lotach na Księżyc czy o globalnym ociepleniu.

Tegoroczna konferencja odbędzie się w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej w sobotę 26 listopada. Rozpoczęcie wydarzenia przewidziane jest na godz. 9:30. Zapraszamy do zapisów w ramach jednego wybranego panelu dziedzinowego uczniów starszych klas szkół podstawowych (kl. VII-VIII) oraz szkół ponadpodstawowych, zamieszkujących w województwie pomorskim.Rejestracja potrwa do 14 listopada 2022 r. lub do wyczerpania miejsc.

Formularz zgłoszeniowyWarunkiem uczestnictwa w VI Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej jest dostarczenie do 21 listopada br. wypełnionego kompletu dokumentów (z dopiskiem: VI PUKN i nazwa wybranego panelu) na adres:
Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku
al. Gen. J. Hallera 14
80-401 Gdańsk

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie zwierzęta są związane z ekosystemem jeziora?