• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Volvo Gdynia Sailing Days 2019

Lato nad polskim morzem upłynie pod znakiem żeglarstwa. Tradycyjnie gdyńską marinę opanują uczestnicy Volvo Gdynia Sailing Days. Start jubileuszowej, XX. edycji regat, już 22 lipca, ostatni zaś powiew wiatru w żagle poczujemy 3 sierpnia.

Zeszłoroczna odsłona imprezy potwierdziła, że aspirujące do miana polskiego Kieler Woche Volvo Gdynia Sailing Days w kraju nie ma sobie równych. W istocie. To najbardziej prestiżowy cykl regat w Polsce i jednocześnie największe żeglarskie wydarzenie w tej części basenu Morza Bałtyckiego.

Przeszło 2000 uczestników, którzy zjadą się do Gdyni z ponad 30 krajów, rywalizować będą w 19 konkurencjach. Łącznie da nam to aż 23 dni zmagań! Volvo Gdynia Sailing Days jako największy w kraju festiwal żeglarski wzniósł się na nieosiągalny wcześniej poziom.

W ramach tegorocznej imprezy rozegrane zostaną chociażby mistrzostwa Europy w olimpijskich klasach 49er, 49er FX i Nacra 17, a także mistrzostw świata juniorów do lat 21 w klasie Laser. Oprócz tego na wodach Zatoki Gdańskiej będziemy mogli podziwiać rywalizację superszybkich skiffów, małych Opimistów czy katamaranów. Podczas tegorocznych Volvo Gdynia Sailing Days odbędzie pięć wydarzeń o randze mistrzowskiej, w których wezmą udział zawodnicy od najmłodszych do najbardziej doświadczonych. Na wodzie zobaczymy medalistów mistrzostw świata i Europy, uczestników Igrzysk Olimpijskich, zawodników kadry narodowej seniorów i juniorów, żeglarzy niepełnosprawnych oraz amatorów, co udowadnia, że żeglarstwo jest sportem dla każdego. Na zwycięzców czeka worek medali, pucharów, nagród oraz wyróżnień.Szczegółowy harmonogram Volvo Gdynia Sailing Days:

22-24.07.2019
Puchar Miasta Gdyni klas LAS, LAR, LAS 4.7. Ponad 200 zawodników jednocześnie ścigających się w trzech flotach.

22-23.07.2019
Mistrzostwa Polski w Sprincie klas 29er, L'Equipe, Optimist. W każdej stawce tylko 10 najlepszych juniorów ścigających się o tytuły mistrzów Polski.

22-24.07.2019
Puchar Volvo Gdynia Sailing Days klas Hobie Cat 16, A-Class, Nacra 17, Formula Open, Kiteboarding. Zobacz wyścigi superszybkich katamaranów i widowiskową rywalizację kite'ów!

23.07.2019
Mistrzostwa Polski w Sprincie klas RS:X do lat 19 I Techno 293. Którzy młodzi "deskarze" okażą się najszybsi?

25-27.07.2019
Puchar Trenerów Yacht Klubu Polski klasy Optimist B. Zobacz jak ponad 250 wychowanków Yacht Klubów Polski z całego kraju rywalizuje o puchar dla swojego klubu! Optimist to klasa w której skład wchodzi ponad 150 000 zarejestrowanych łodzi z całego świata i o wiele więcej jednostek nigdy nie zgłoszonych do rejestru.

26-28.07.2019
Puchar Volvo Gdynia Sailing Days klasy Finn. Jednoosobowa klasa Finn wymaga od swoich zawodników niebywałej siły i tężyzny fizycznej. I w tym roku "finniści" odwiedzą Gdynię, by zmierzyć się na wodach Zatoki Gdańskiej.

26-28.07.2019
Mistrzostwa Polski klasy RS:X. Polscy zawodnicy od lat reprezentują najwyższy światowy poziom. Przekonaj się czy dotychczasowi liderzy obronią tytułów mistrza Polski.

27-28.07.2019
Puchar Volvo Gdynia Sailing Days klas Delphia 24, Micro, Skippi. Zmagania czteroosobowych załóg o Puchar VGSD.

26-28.07.2019
Polska Ekstraklasa Żeglarska. W Gdyni znów będziecie mogli spotkać Waszych faworytów Żeglarskiej Ekstraklasy!

29.07-03.08.2019
Mistrzostwa Świata Zhik klasy 29er. Do Gdyni przyjadą trenerzy, zawodnicy i sympatycy klasy 29er z całego świata. Ponad 120 najlepszych zawodników startujących na jachtach 29er będzie rywalizować o tytuły mistrzowskie.

29-30.07.2019
Mistrzostwa Polski w Sprincie klas LAS, LAS 4.7 Czyj Laser jest najszybszy w Polsce? Dowiecie się w Gdyni!


Zostaw malucha!
Volvo Gdynia Sailing Days to jednak nie tylko emocje i zacięte zmagania na wodzie, ale również atrakcje na lądzie. Jedną z tegorocznych propozycji wartych uwagi jest miasteczko zawodów.

Gry zręcznościowe i pamięciowe, quizy, zumba, zajęcia edukacyjne czy tworzenie zabawek z recyklingu to tylko niektóre z przygotowywanych atrakcji. Zapewnione one będą przez cały okres trwania regat.

W godzinach od 10 do 18 na maluchy czeka mnóstwo zajęć:
- poranna rozgrzewka Młodego Żeglarza
- budowanie zamków i budowli z piasku
- eco akwarium
- przeciąganie liny
- wykonywanie żaglówek z papieru
- tworzenie i malowanie czapek marynarskich z papieru
- żeglarskie kolorowanki
- tworzenie historyjek żeglarskich
- gry zręcznościowe i pamięciowe

Przewidziane są również zajęcia zumby w każdy wtorek i środę w godzinach 12:00 -12:30.

Mała czarna? Czemu nie!
Przez cały czas trwania Volvo Gdynia Sailing Days będzie można napić się aromatycznej kawy Woseba, a oprócz tego w weekend 26-28 lipca bariści będą służyć pomocą w doborze ulubionego smaku kawy. W namiocie Woseba będziecie mogli spróbować kolekcji kaw premium: Mocca Fix Gold i nowej Woseba Bio Organic oraz schłodzić się pyszną mrożoną kawą, a także odpocząć na kolorowych leżakach. Czekają też na Was atrakcje z nagrodami!

Z Volvo przez świat!
Impreza Gdynia Sailing Days organizowana jest od 2000 roku. Natomiast od roku 2012 jej partnerem oraz sponsorem tytularnym jest Volvo, a impreza nosi nazwę Volvo Gdynia Sailing Days. Żeglarstwo jest szwedzką tradycją marki Volvo. Szwedzi od zawsze związani są z żaglami i z pływaniem, a Volvo od lat organizuje jedne z największych zawodów żeglarskich na świecie - Volvo Ocean Race. Areną tych regat są oceany i morza całego świata.

Volvo Car Poland jest od trzech lat również partnerem Polskiego Związku Żeglarskiego i wspiera najbardziej uzdolnionych polskich żeglarzy młodego pokolenia w ramach programu Volvo Youth Sailing Team Poland.

Producent marki Volvo od lat stawia na wygodę, komfort, a przede wszystkim bezpieczeństwo człowieka w swoich samochodach. Wychodzi również naprzeciw klimatowi. Już w 2025 roku 50 procent sprzedaży tej marki, mają stanowić samochody elektryczne. Tenambitny cel opiera się na pierwszej w branży motoryzacyjnej deklaracji, że wszystkie nowe modele prezentowane od 2019 roku będą dostępne z napędem hybrydowym lub w pełni elektrycznym. Dziś wciąż Volvo Cars mocno skoncentrowany jest na trzech kluczowych wartościach: bezpieczeństwie, jakości i trosce o środowisko naturalne.

No to pstryk!
Z kolei na stoisku Nikon będzie można podziwiać aparaty, obiektywy, lornetki i lunety. Dodatkowo odbędą się szkolenia fotograficzne, a szczegółowy ich plan dostępny jest na akademianikona.pl/blog.

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Do chorób cywilizacyjnych nie zaliczamy:

 

Najczęściej czytane