stat
Impreza już się odbyła

W Andy po nietoperze

  • czwartek, 25 lutego, godz. 18:00
  • Lokalizacja
    Online
  • Bilety
    wstęp wolny

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w ramach spotkań CIEEkawi świata zaprasza na opowieść: W Andy po nietoperze. Przyrodniczo-fotograficzna podróż do Kolumbii. Spotkanie z Mateuszem Ciechanowskim i Zuzanną Wikar odbędzie się na profilu CIEE w Facebook Live.

W wysokich Andach gęste mgły i codzienne deszcze zasilają w wodę niezwykłe lasy, pełne endemicznych zwierząt i roślin. To właśnie tam, w południowej Kolumbii, powstać ma pierwsza polska stacja badawcza w tropikach i tam też powstaje rezerwat przyrody na ziemi wykupionej przez polską fundację Biodiversitatis. Właśnie do tego rezerwatu wybraliśmy się, aby zbadać, jakie nietoperze latają nocami wśród powykręcanych, omszonych drzew.

Kolumbijska przyroda nie kończy się jednak na nietoperzach, ani na wilgotnych lasach górskich. Jeden z 17 tzw. krajów megaróżnorodnych na świecie, prawdziwych przyrodniczych skarbców naszej planety, jest domem 1921 gatunków ptaków, 4270 gatunków storczyków, 3274 gatunków motyli dziennych, 492 gatunków ssaków i wprost niewyobrażalnego bogactwa innych organizmów, spośród których co najmniej 9153 nie występują nigdzie indziej. Podczas naszej prelekcji pokażemy drobny wycinek kolumbijskiej przyrody od, wyglądającego jak z innej planety, wysokogórskiego paramo, przez suche zbocza gór porośnięte kaktusami, aż po tropikalny las deszczowy u wrót Amazonii. Na wyprawę do jednego z mniej znanych krajów Ameryki Południowej zapraszają Mateusz Ciechanowski i Zuzanna Wikar.

Spotkanie finansowane jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

W Andy po nietoperze. Przyrodniczo-fotograficzna podróż do Kolumbii. Fot. Mateusz Ciechanowski

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakiego pierwiastka jest najwięcej w powietrzu?