• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Jedna lekcja religii dla wszystkich klas. Nie było wielu chętnych

Piotr Kallalas
27 września 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Dzieci w szkołach coraz rzadziej decydują się na uczestnictwo w zajęciach religii. Dzieci w szkołach coraz rzadziej decydują się na uczestnictwo w zajęciach religii.

Z 20 klas udało się stworzyć jedną grupę na lekcję religii, zajęcia będą raz w tygodniu po lekcjach - ze względu na małe zainteresowanie młodzieży uczestniczeniem w zajęciach takie rozwiązanie wprowadziło jedno z techników w Gdyni. - Późna pora wynika z tego, że międzyklasowo nie ma innej możliwości na zorganizowanie lekcji dla wszystkich chętnych osób - informuje Małgorzata Langowska, dyrektor technikum.



Czy zajęcia z religii powinny odbywać się w szkole?

W technikum TEB Edukacja w Gdyni w tym roku zajęcia z religii będą odbywać się w systemie łączonym. Tak wynika z nadesłanej przez czytelnika wiadomości.

Dyrekcja poinformowała rodziców, że ze względu na małą liczbę chętnych szkoła podjęła decyzję o połączeniu wszystkich zainteresowanych z różnych klas w jedną grupę. Z tego też powodu zajęcia zostaną poprowadzone w godzinach późnopopołudniowych.

Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie dyrekcję, która potwierdza, że późna pora ma związek z prowadzeniem zajęć w trybie mieszanym. Natomiast jest to naturalna praktyka, która była stosowana również w ubiegłym roku.

- Religia w szkole organizowana jest na pisemne życzenie rodziców lub pełnoletnich uczniów, czyli udział w zajęciach jest dobrowolny. Lekcje były już prowadzone w późniejszych godzinach w roku szkolnym 2020/2021 i to rozwiązanie się sprawdziło. Późna pora wynika z tego, że międzyklasowo nie ma innej możliwości na zorganizowanie lekcji dla wszystkich chętnych osób - informuje dyrektor Małgorzata Langowska, dyrektor Technikum TEB Edukacja w Gdyni.
Czytaj też: 15 mln Gdańsk, ponad 1 mln Sopot. Tyle samorządy wydają na nauczanie religii

Szkoła bez religii?



Epidemia koronawirusa stała się dla przeciwników nauki religii w szkołach kolejnym argumentem za tym, aby katechezę wyrzucić z siatki godzin, ewentualnie zredukować jej liczbę.

Warto zaznaczyć, że z chwilą pozytywnej deklaracji rodziców dotyczącej uczęszczania na lekcje religii - nie jest to już przedmiot dodatkowy, ale obowiązkowy.

Oznacza to, że od chwili, kiedy zadeklarujemy, że uczeń ma brać udział w lekcjach religii, aż do chwili, kiedy tej zgody nie cofniemy, dla dziecka czy nastolatka przedmiot ten jest obowiązkowy i traktowany jak każdy inny.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (408)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Fizjoterpia Pediatryczna

250 zł
warsztaty, konferencja

Science Cafe. Przyszłość zapisana w genach? Epigenetyka w skali

20 zł
wykład, sesja naukowa, warsztaty

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Kolor kwiatów pachnącego groszku zależy od:

 

Najczęściej czytane