• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

W rytmach natury: wiosenne przebudzenie

Zarówno najstarsze nauki o zdrowiu człowieka (medycyna chińska i ajurweda) jak i wszelkie współczesne holistyczne podejścia do zdrowia i równowagi, obejmują w swoich zagadnieniach środowisko naturalne, w którym żyjemy i jego nieustanny wpływ na człowieka. Pory roku, cykle księżyca, rytm dobowy, różne etapy życia, rytm serca, wdech i wydech - wszystko ma swój naturalny rytm. Chcąc żyć w harmonii wewnętrznej i w harmonii ze światem - większość tradycji zaleca uwzględnianie tych naturalnych rytmów. Współczesny człowiek ma jednak tendencję do ignorowania rytmów natury i swoich indywidualnych rytmów - co często prowadzi do zaburzenia wewnętrznej harmonii i zdrowia.

maj 29

poniedziałek, godz. 18:00 - 20:00

Wstęp wolny

w każdą środę (do 14.06), godz. 12:00

Wstęp wolny
Zapraszam na cykl spotkań W RYTMACH NATURY by przyjrzeć się temu, co na zewnątrz i temu, co w środku, usłyszeć swój wewnętrzny rytm i uhonorować go na co dzień. Pierwsze wiosenne spotkanie będzie łagodnym budzeniem i delikatnym przejściem z zimowego kokonu (być może okresu bezruchu) do ruchu w poszanowaniu własnego rytmu.

Zaproponuję piękne ćwiczenia z choreoterapii i arteterapii, tańca medytacyjnego, tańca intuicyjnego oraz Yin Jogi by wsłuchać się w ciało i emocje, rozpuścić wraz z ostatnim śniegiem to, czego nie chcemy już nosić by zasiewając nowe ziarna życia wpuścić wiosnę do swojego życia.

Dla kogo jest ten warsztat:
- dla kochających taniec i ruch
- dla kochających taniec, ale tylko we własnym wydaniu (dla których powtarzani wyuczonych ruchów jest ograniczające)
- dla nieznoszących tańca i ruchu! by poznali je w nowym wydaniu i mieli szansę się w nic zakochać!
- dla wszystkich, którzy potrzebują delikatnego budzenia i łagodnego przejścia z zimy do wiosny
- dla wszystkich, których zima przytłoczyła i którzy potrzebują
- dla tych, którzy nie słuchają i nie doceniają swojego ciała
- dla tych którzy nie mają wielu okazji by wsłuchać się w siebie i w swój naturalny rytm
- dla wszystkich, którzy chcą odkryć swoje ciało i swój indywidualny rytm na nów

Przebieg:
Zaczniemy od otulających medytacji w KOKONIE by rozluźnić ciało, zapewnić mu komfort i poczucie bezpieczeństwa. Zima i zatrzymanie grają w cyklu rocznym ważną rolę - docenimy ją, przyjrzymy się temu, co nam dała, pożegnamy to, co odeszło lub za chwilę odejdzie. Z uważnością przyjrzymy się każdej części ciała by dostrzec co nosi i co chce wyrazić.

Następnie zaczniemy delikatnie budzić energię w ciele by zaczęło się otwierać na nowy etap cyklu i kiełkujące nowe życie. Z piękną muzyką wpuścimy powoli więcej kolorów, światła i energii. A wszystko to wsłuchując się w swój naturalny rytm tak, by żaden ruch nie wydał się nienaturalny, zbyt gwałtowny, nie mój. Poruszysz ciałem tak jak zechcesz (i tylko jeśli zechcesz). Zajęcia odbędą się w wielkim poszanowaniu granic każdego i jeśli któreś z ćwiczeń będzie zbyt daleko od naturalnej strefy komfortu uczestnika - będzie możliwość zrezygnowania lub zmodyfikowania formy ekspresji. Chciałabym zachęcić osoby, którym trudno się przełamać (wyjść do ludzi, poruszyć ciało i wewnętrzną energię) by miały także okazję poznać ten rodzaj pracy bo to cudowne narzędzie, które może wnieść do życia dużo dobrego. Na moich zajęciach (zgodnie z nauczaniami jogi) rezygnujemy z wszelkich oczekiwań. To jest czas by BYĆ DLA SIEBIE w zrozumieniu, akceptacji i łagodności. Wtedy z pewnością poczujesz WIOSNĘ WEWNĄTRZ.

Jeśli masz wątpliwości czy te zajęcia są dla Ciebie - zachęcam do przesłania wiadomości mailowej na adres mojKOKON@gmail.com - chętnie umówię się na rozmowę telefoniczną by odpowiedzieć na wszelkie pytania.

O PROWADZĄCEJ:
Nazywam się Adriana Nowosielska
i jestem Praktyczką Bodyworku Transformacyjnego zakorzenionego w nurcie polinezyjskim "Tańczący Uzdrowiciele" (certyfikat Dancing Healers otrzymany w szkole Justyny Rychlewskiej-Suskiej Stargate Healing Arts), Instruktorką choreoterapii z elementami arteterapii oraz estetoterapii i terapii poprzez kontakt z naturą (certyfikat Akademii Choreoterapii i Arteterapii dr Anny Glińskiej-Lachowicz), a także Instruktorką Aerial Jogi i Yin Jogi (certyfikowaną przez Szkołę Jogi dr Pawła Kwaśniewskiego - Bhakti Shala, w której rozwój wciąż kontynuuję). Jestem pasjonatką muzyki, tańca intuicyjnego i śpiewu oraz szeroko pojmowanego kobiecego dobrostanu. W poszukiwaniu swojego naturalnego rytmu i dobrostanu odkryłam wiele narzędzi wspomagających przywracanie wewnętrznej harmonii i z radością dzielę się zdobytym doświadczeniem w pracy indywidualnej oraz grupowej. Wsparcie kobiet w ich podróży przez życie uczyniłam swoją misją i z zachwytem przyglądam się jak wracają do siebie, otulają to, co prosi o uwagę lub uwolnienie oraz odnajdują swoją pełnię.
Zapraszam

ul. Jana Kazimierza 17 Gdynia Wiczlino
INWESTYCJA 120 zł

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc WYMAGANE SĄ ZAPISY
720887688 (Akademia Rozgłos)
510158325 (Akademia Rozgłos)
biuro.rozglos@gmail.com
akademia.rozglos@gmail.com

Opinie

Informacje

Reklama

Sprawdź się

Wybierz poziom

Żuraw w Gdańsku to:

 

Najczęściej czytane