• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

WILiŚ PG na Gdańska Eko Strefa

 • sobota - niedziela, 13 - 14 sierpnia 2022, godz. 11:00
 • Lokalizacja
  Pomnik Heweliusza Gdańsk, skwer przy pomniku Jana Heweliusza
 • Bilety
  wstęp wolny

Wykłady naukowców, warsztaty prowadzone przez studentów i gra terenowa na terenie skweru przy pomniku Jana Heweliusza, czyli nauka i ekologia w społecznym twiście. Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska na zaproszenie Gdańskiej Eko Strefy edukuje mieszkańców i przyjezdnych, promując #CzysteMiastoGdańsk.

21 września - 28 października 2022, godz. 10:00 - 15:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
paź 2

niedziela, godz. 9:30 - 14:00

Gdańsk Nowy Port, Wolności 6A
bilety 22 zł
ulgowy 1 - 15 zł
przedsprzedaż 15 zł
Spotykamy się między Mapą Nieba Północnego a nowo otwartym Muzeum Bursztynu, między ulicami Korzenną i Rajską, tuż przy Moście Chlebowym, czyli Moście Miłości już 13 i 14 sierpnia.

- Mamy sierpień, a już przekroczyliśmy granicę rocznej regeneracji Ziemi. Od 28 lipca 2022 roku żyjemy na ekologiczną kreskę, bo ludzkość zużyła zasoby wody, gleb, lasów i łowisk przeznaczone na 365 dni. W nauce par exellence nie o samą wiedzę chodzi, a o pożytek jaki z niej i z jej wykorzystania płynie. Dlatego wychodząc naprzeciw czasom, którym kończy się czas oraz potrzebom społecznym, czyli edukacji i codziennym praktykom, jako naukowcy i dydaktycy z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska zapraszamy do Gdańskiej Eko Strefy. Politechnika jest nie tylko historyczną i naukową, ale i ekologiczną częścią Gdańska, dlatego podczas dni #CzysteMiastoGdańsk będziemy uczyć, uczyć się i bawić dla dobra planety Ziemi - zachęca do udziału Prodziekan ds. Współpracy i Promocji, dr hab. inż. Aneta Łuczkiewicz, prof. PG.

W programie (sobota i niedziela od 11 do 17):

Warsztaty Twórczego Recyklingu "Myśl eko-pozytywnie, twórz kreatywnie!"

to cykliczne wydarzenie, którego celem jest uwrażliwienie społeczeństwa na aktualne problemy środowiska oraz kształtowanie postaw proekologicznych. Formuła wykładu połączonego z zajęciami edukacyjnymi zachęca do nauki dobrych praktyk: poszanowania zasobów środowiska, segregacji odpadów i świadomego recyklingu oraz wprowadza w tematykę gospodarki cyrkularnej. Organizatorki gościły z warsztatami w ramach różnych akademickich i miejskich inicjatyw (m.in. Dziewczyny na Politechniki; Pomorski Festiwal Nauki; Bałtycki Festiwal Nauki; Piknik Nauki Fahrenheita) oraz projektów ("Politechnika Wielu Pokoleń"; "Sztum Circular Economy - odpowiedzią na współczesne wyzwania klimatyczne").

Prowadzenie: dr inż. Karolina Fitobór oraz Ewa Kamińska z Katedry Technologii w Inżynierii Środowiska oraz studenci

Warsztaty edukacyjne Przeciwdziałanie skażeniom środowiska naturalnego spowodowanych zdarzeniami niepożądanymi na drogach wodnych
Premierowo! Warsztaty edukacyjne dla dzieci młodszych i starszych w zakresie przeciwdziałania oraz ograniczania skutków skażenia środowiska wodnego na skutek wystąpienia zdarzeń niepożądanych na drogach wodnych.

Prowadzenie: mgr inż. Patrycja Jerzyło

Warsztato-gra Biorafinerie jako element gospodarki o obiegu zamkniętym
Warsztaty wprowadzające do zagadnień gospodarki o obiegu zamkniętym i odzysku zasobów z odpadów. Rozpoczynając od zmian klimatu omówimy na przykładach, jak wykorzystując mikroorganizmy możemy ograniczać nasz wpływ na środowisko, a strumienie różnych odpadów skutecznie wykorzystywać do produkcji bioenergii, biosubstancji i nawozów. Uczestnicy będą mogli prowadzić obserwacje mikroskopowe z wykorzystaniem preparatów stałych i własnoręcznie przygotowanych, w tym również z osadu czynnego. Zdobytą na tym stanowisku wiedzę będzie można wykorzystać podczas mini gry terenowej z nagrodami.

Prowadzenie: dr hab. inż. Aneta Łuczkiewicz, dr hab. inż. Sylwia Fudala-Książek, dr hab. Katarzyna Jankowska, mgr inż. Emilia Bączkowska oraz studenci z Koła Naukowego MIŚ

Warsztato-gra Infrastruktura sanitarna i katastrofy naturalne w kontekście gospodarki zasobami wodnymi
Warsztaty wprowadzające do zagadnień związanych z występowaniem gwałtownych zjawisk klimatycznych (hydrologicznych i meteorologicznych) oraz ich wpływu na gospodarkę zasobami wodnymi. Deficyt wody pitnej ma negatywny wpływ na jakość życia, dlatego rozpoczniemy naszą wyprawę od jakości sanitarnej wody a skończymy na prostych metodach pozwalających na poprawę jej jakości. Uczestnicy będą mieli okazję własnoręcznie wykonać posiewy mikrobiologiczne i prostymi metodami uzdatniać wodę. Zdobytą na tym stanowisku wiedzę będzie można wykorzystać podczas mini gry terenowej z nagrodami.

Prowadzenie: dr hab. inż. Aneta Łuczkiewicz, dr hab. inż. Sylwia Fudala-Książek, dr hab. Katarzyna Jankowska, mgr inż. Emilia Bączkowska oraz studenci z Koła Naukowego MIŚ

Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska PG wraz z Gdańską Eko Strefą zapraszają!
Więcej na https://wilis.pg.edu.pl/aktualnosci/2022-08/wilis-wraz-z-gdanska-eko-strefa-promuja-czystemiastogdansk

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Larwa żaby trawnej to:

 

Najczęściej czytane