• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Warsztat dla inżynierów DevOps w Olivia Star

8 lutego 2023, godz. 09:00 
Warsztat dla inżynierów DevOps. Warsztat dla inżynierów DevOps.

iTechArt Poland zaprasza na kolejny warsztat technologiczny na 34. piętrze Olivia StarMapka, tym razem skierowany do inżynierów wąskiej specjalizacji DevOps - "Wykorzystanie dynamicznych agentów, Kubernetes i Docker in Docker w procesie CI/CD". Warsztat, który odbędzie się 15 lutego, jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja. Po wydarzeniu uczestnicy zostaną zaproszeni na nieformalne spotkanie z prowadzącymi.LINK DO REJESTRACJI NA WARSZTAT 15.02Podczas warsztatu organizatorzy pokażą, jak wykorzystać Kubernetesa w procesie CI/CD. Jako główne narzędzie wykorzystają Jenkinsa, ponadto zastosują Docker in Docker. Podczas sesji praktycznej pokazane zostanie, jak w prosty sposób stworzyć skalowalne rozwiązanie o wysokiej dostępności.

- Dla uczestników przygotowaliśmy specjalne zadanie, w którym uruchomią własną instancję Jenkinsa i skonfigurują połączenie z Kubernetesem, którego wykorzystają do automatycznego tworzenia agentów Jenkinsowych - mówi Mateusz Adamek, Head of DevOps Tech Family iTechArt Poland.
Przeprowadzony w ubiegłym roku w Krakowie i Wrocławiu warsztat wraca z wersji 2.0. Uczestnicy mogą liczyć na więcej praktyki na wyższym poziomie zaawansowania.

- Zmniejszamy liczbę prefabrykatów. W porównaniu z poprzednią wersją uczestnicy będą musieli własnoręczne stworzyć większą liczbę obiektów w Kubernetesie, co automatycznie podnosi poziom zaawansowania warsztatu. Do samego setupu dokładamy lokalny cache dla obrazów (Nexus). W bardzo obrazowy sposób pokażemy też skalowalność całego rozwiązania. Wygenerujemy taki ruch, żeby zużyć wszystkie dostępne zasoby i dołączymy dodatkowy node K8S w locie - komentuje Mateusz Adamek.
UWAGA! W tym warsztacie może wziąć udział maksymalnie 20 osób. Organizatorzy skontaktują się z zarejestrowanymi, żeby potwierdzić udział. W przypadku większej liczby chętnych zostanie zorganizowana druga runda wydarzenia.

Mateusz Adamek - Head of DevOps Tech Family, DevOps Team Lead. Mateusz Adamek - Head of DevOps Tech Family, DevOps Team Lead.
Wymagania:

 • poziom: Mid+.
 • konieczna znajomość podstaw Kubernetesa i Jenkinsa.
 • wymagania sprzętowe: laptop z Linuxem (preferowany system: Ubuntu), zainstalowany Docker i Docker Compose

Prelegenci:

 • Mateusz Adamek - Head of DevOps Tech Family, DevOps Team Lead. Wielki fan systemów opartych na Linuksie - w szczególności Dockera i Kubernetesa. Z branżą IT związany od początku swojej kariery w 2011 roku, a z obszarem DevOps od 2016 roku. Doświadczenie zdobywał w dużych międzynarodowych korporacjach, w tym m.in. w zespole globalnego lidera w tworzeniu oprogramowania dla systemów connected car. W 2021 roku dołączył do iTechArt jako lider obszaru DevOps. Jest odpowiedzialny za budowanie ścieżek kariery dla specjalistów DevOps oraz zapewnienie odpowiedniego poziomu kompetencji ekspertów firmy na tym polu.
 • Adam Chołys - Deputy Head of DevOps Tech Family, Senior DevOps. Adam specjalizuje się w tworzeniu wielkoskalowej architektury rozwiązań chmurowych dla biznesu, szczególnie z wykorzystaniem narzędzi Microsoft Azure. Zarządzał projektami chmurowymi end-to-end dla globalnych firm technologicznych, dbając przy tym o dobór odpowiednich systemów bezpieczeństwa i monitoringu dla tworzonych rozwiązań. Ma na swoim koncie zarówno wdrożenia cloud-native, jak też migracje dużych, monolitycznych aplikacji do chmury.
 • Filip Sadowski - DevOps Egineer. Filip ma ponad pięcioletnie doświadczenie w obszarze DevOps. Pracował między innymi dla jednej z największych firm konsultingowych na świecie, głównie w sektorze Finance i Payments. Jego projekty obejmują m.in. migrację banku do chmury czy cyfryzację kart kredytowych w USA. W swojej pracy koncentrował się na wdrażaniu systemów CI/CD oraz tworzeniu złożonych rozwiązań z wykorzystaniem narzędzi takich jak Docker, Jenkins, Ansible, Terraform.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Wydarzenia

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (13)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Informacje

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

Filmowe myśli. Kino lekcje 2023

wykład

Konferencja AI Big dAY - Sztuczna Inteligencja

konferencja

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Czy możesz spotkać wiewiórkę w drodze do szkoły?

 

Najczęściej czytane