• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Warsztat o klimacie | Angażująca gra o zmianach klimatu

Poznaj kluczowe elementy nauki o klimacie - w przystępny i interaktywny sposób! Warsztat dla dorosłych oraz młodzieży, dla każdego poziomu zaawansowania, na żywo w Ziemiosferze. 

cze 1-2

sobota - niedziela, godz. 10:00

Gdynia,
bilety 35 zł
ulgowy 20-35 zł
Szukasz interesującego i angażującego formatu zgłębiania wiedzy o klimacie? Czujesz, że brakuje Ci połączenia kropek w tym, co już wiesz? A może po prostu chcesz lepiej zrozumieć naszą obecną sytuację na planecie i wzajemne połączenia zachodzących zmian klimatu oraz podyskutować o rozwiązaniach?

Czym dokładnie jest Mozaika Klimatyczna? Ten warsztat pozwala na poznanie kluczowych elementów nauki o klimacie, od wzrostu poziomu CO2 w atmosferze, po zakwaszenie oceanu czy zaburzenia obiegu wody. Warsztat ukazuje relacje przyczynowo-skutkowe oraz wpływ deregulacji naturalnych mechanizmów zarówno na ekosystemy, jak i życie ludzkie.

Mozaika Klimatyczna została stworzona przez francuskiego inżyniera Cedrica Ringenbacha i prowadzona jest przez nas na licencji Stowarzyszenia Le Fresque du Climat. Podczas warsztatu zapewniony jest najwyższy poziom merytoryczny. Materiały oparte są na raportach IPCC, czyli Międzyrządowego Zespołu ds. Zmiany Klimatu, a warsztat prowadzony jest przez wyszkolonych trenerów.

Jak to działa?
Podczas warsztatu uczestnicy poznają kilka zestawów kart, na których przedstawiona jest wiedza z zakresu nauki o klimacie. Wspólnie grupa dyskutuje nad związkami przyczynowo-skutkowymi pomiędzy kartami i tworzy rodzaj mozaiki ilustrujący różnorodne zależności. Po przedyskutowaniu wszystkich kart i ułożeniu mozaiki jest też czas na refleksję, rozmowę o emocjach oraz wprowadzenie do tematu rozwiązań dla kryzysu klimatycznego.

Informacja o biletach

Obowiązują zapisy.
Jeśli interesuje Cię ten temat - zapisz się teraz, bo ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy.

Opinie

Reklama

Sprawdź się

Wybierz poziom

Za co odpowiedzialne są bakterie?

 

Najczęściej czytane