stat

Warsztaty: Bębny Obręczowe

Pracownia Muzyczna Muzykon ma przyjemność zaprosić na jedyne w swoim rodzaju warsztaty gry na bębnach obręczowych, które poprowadzi Xenia Uranova. Jest to cykl 10 spotkań muzycznych, na których nauczysz się obcować z rytmem za pomocą własnego ciała i gry na bębnach.

"Wszystko ma w sobie rytm i gdy jesteś z nim połączony czujesz jak płynie życie."
Na naszych spotkaniach dowiesz się jak można zrobić instrument z własnego ciała, jak komponować własne rytmy, jak je liczyć, improwizować, ale przede wszystkim jak je poczuć za pomocą bębnów obręczowych. Podczas warsztatów poznasz również inne bębny: afrykańskie djembe lub arabska darbuka.

Całość warsztatów zakończy wspólny jam session dla uczestników i znajomych. Prowadząca zachęca również do przynoszenia własnych ulubionych instrumentów. Na miejscu zapewniamy dla uczestników 10 bębnów obręczowych.

CZYM SĄ BĘBNY OBRĘCZOWE?
Jest to jeden z najstarszych instrumentów ludzkości. Istnieje od ponad ośmiu tysiącleci. Sumerom i Egipcjanom przygrywał w rytuałach płodności, w starożytnej Grecji towarzyszył libacjom w kulcie Dionizosa. Obecnie techniki gry na tym instrumencie znacznie ewoluowały, by wydobywać szersze spektrum dźwięków.

DLA KOGO SĄ WARSZTATY?
Zajęcia są dedykowane wszystkim chętnym: zarówno początkującym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z rytmem, jak i muzykom, którzy chcą rozwinąć swoją technikę gry. Warsztaty są dla wszystkich interesujących się tradycjami muzycznymi, wszelkiego rodzaju bębnami, muzykoterapią, animacją i rozwojem własnego twórczego potencjału, rozwojem osobistym, głosem i tańcem.

KIM JEST XENIA URANOVA?
Zajęcia poprowadzi Xenia Uranova - wyjątkowa artystka - muzyk, plastyczka, podróżniczka, trenerka rytmu, animatorka kultury, entuzjastka terapii dźwiękiem i pracy z ciałem oraz praktyki ważności. Od 2013 roku dzieli się zdobytym doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami w zakresie światowych tradycji muzyki i technik gry na bębnach tradycyjnych. Inspiruje się kulturami ze szkoły afrykańskiej, indyjskiej, arabskiej, irańskiej. W dorobku ma wiele przeprowadzanych warsztatów w Polsce i za granicą. Kształciła się u światowej sławy mistrzów, a jej szczególnym wzorem stał się Zohar Fresco. Współzałożycielka trójmiejskiego zespołu Emigrah (muzyka etno-folk z tradycji wschodnio-słowiańskiej i orientalnej).
https://www.youtube.com/watch?v=rJM8crE5s2E

ZAGADNIENIA NA ZAJĘCIACH:
- rytm i natura rytmu
- podstawowe techniki gry na bębnie obręczowym (włącznie z arabskimi)
- rodzaje bębnów i instrumentów perkusyjnych
- synchronizacja ciała, rytm i oddech
- Body Percussion (koordynacja rytmiczna)
- głosowe techniki sylabizowania rytmu (Indyjski konnakol)
- struktury rytmiczne i ich komponowanie (indyjską metoda śpiewu rytmicznego), zwroty, akcenty.
- rytmy parzyste i nieparzyste
- notowanie bez nut
- improwizacja muzyczna i jam session

SZCZEGÓŁOWY PLAN WARSZTATÓW:
start: 19 sierpnia 2020r
termin: środy 18.00-21.00, 10 zajęć (2 spotkania w miesiącu)
czas trwania: 3 godz. (w tym przerwa ok.15 min.)
grupa wiekowa: od 18 lat
poziom początkujący


DO ZOBACZENIA!

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    800 zł
możliwość zapłaty w dwóch ratach

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Klif położony poza strefą oddziaływania fal, to: