stat
Impreza już się odbyła

Warsztaty Creative Coding z K.Kirklewski

Poznaj podstawy programowania dla artystów i stwórz swoją własną, interaktywną formę wizualną pod okiem Ksawerego Kirklewskiego @ksawerykomputery. Warsztaty skierowane są do osób zainteresowanych sztuką generatywną, przetwarzaniem obrazu, działaniami interaktywnymi, wizualizacją dźwięku/danych, animacją.

w każdy piątek (do 31.12), godz. 17:30

Gdańsk,
Wstęp wolny

w każdy czwartek (do 27.01.2022), godz. 17:00 - 18:30

Gdańsk, ul. Traugutta 79
Wstęp wolny
Dla kogo przewidziane są warsztaty?
Warsztaty są otwarte, lecz dobrze żebyś miał podstawową wiedzę z zakresu programowania. Jeśli wiesz czym jest zmienna lub pętla te warsztaty są dla Ciebie. Jedyne, co trzeba zrobić, to zainstalować na swoim komputerze darmowy program Processing. Link do pobrania: https://processing.org/download/


Czym jest processing?
Processing to język programowania oraz zintegrowane środowisko programistyczne stworzone na potrzeby sztuki elektronicznej (wizualnej, interaktywnej, dźwiękowej) oraz projektowania graficznego. Processing pomaga w nauce programowania osobom niezwiązanym z programowaniem. Cel ten osiągnięty jest przez błyskawiczne efekty wizualne, jakie oferuje programowanie w języku Processing.


HARMONOGRAM

* 10:00 - 12:00 wstęp teoretyczny, zapoznanie się z podstawowymi pojęciami programistycznymi oraz środowiskiem Processing,

* 12.00 - 12.30 przerwa obiadowa,

* 12:30 - 15:00 zrealizowanie autorskich, krótkich form wizualnych przy wsparciu prowadzącego.O PROWADZĄCYM
Ksawery Kirklewski - ur. w 1988 r., grafik, animator i programista, absolwent Wydziału Grafiki ASP w Gdańsku. Dyplom Wystawa banerów, który obronił w 2015 r. został wyróżniony Nagrodą Ministra Kultury w konkursie Design 32. Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych 2015 w Katowicach. Autor realizacji w przestrzeni publicznej, wizualizacji na żywo i teledysków. W swoich działaniach wykorzystuje nowe technologie, programowanie, media reklamowe i stary sprzęt RTV. Do niedawna koordynator działań w przestrzeni PATIO ASP w Gdańsku. Jest współzałożycielem Fundacji(, która zajmuje się szeroko pojętą sztuką nowych mediów i jej rozpowszechnianiem (w jej ramach organizowany jest mikrofestival AVX Audio Video Experyment). Mieszka na Dolnym Mieście w Gdańsku.

KONTAKT
+48 606 732 859
halo@morze.design
Organizator: Fundacja ~morze

Do zobaczenia w tuBazie!

Fundacja ~morze zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów.
Warsztaty współfinansowane przez Miasto Gdynia.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    200 zł
Zapisy: https://forms.gle/DDrLCPKJRb5GP6pH9

Wszystkie materiały wliczone są w cenę warsztatów.
Uczestnicy przyjmowani są według kolejności zgłoszeń (wpłat).

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Lis spokrewniony jest z:

 

Najczęściej czytane