stat
Impreza już się odbyła

Webinar: Rodzinne experymentowanie - chemia

Centrum Nauki Experyment zaprasza rodziców, nauczycieli oraz dzieci na webinar, podczas którego edukatorzy oraz goście pokażą i powiedzą, jak w praktyce urozmaicać lekcje chemii, bez względu na to czy odbywają się one w szkołach, czy w domu.

gru 6-7

poniedziałek - wtorek, godz. 8:00 - 14:00

Wstęp wolny

27 października - 29 grudnia 2021, godz. 17:00

Wstęp wolny
Webinar Rodzinne eksperymentowanie Chemia.
Gość: Agnieszka Biłda z dziećmi
spotkanie będzie transmitowane na facebookowym fanpageu Centrum Nauki Experyment.

Webinar będzie podzielony na 2 części:
- warsztat, podczas której chemiczka, edukatorka Experymentu Aleksandra Zacharska przeprowadzi szereg reakcji chemicznych wraz z zaproszonymi gośćmi - Hanią i Erykiem

- rozmowa z Agnieszką Biłdą, mamą Hani i Eryka, która aktywnie działa w zakresie wspierania dzieci podczas edukacji domowej. Pani Agnieszka od początku 2020 roku tworzy razem z innymi rodzicami przestrzeń poznawania świata dla dzieci uczestniczących w edukacji domowej, czyli Hombandę.

Wspólnie odpowiedzą na pytania -  jak nauczyć się chemii w domowych warunkach, bez zaplecza i wyposażenia specjalistycznego laboratorium. W jakim zakresie składniki znalezione w naszych kuchniach mogą zastąpić odczynniki chemiczne? Co z podstawą programową i czy istnieją obawy związane z przekazywaniem wiedzy z przedmiotów ścisłych przy braku specjalistycznego wykształcenia? Poruszony zostanie też ważny temat zajęć online czy bierna obserwacja reakcji na ekranie komputera w jakimkolwiek stopniu dorówna samodzielnie wykonanym doświadczeniom?

W trakcie webinaru uczestnicy dowiedzą się m.in.:
Jak tworzyć domowe wskaźniki i wykrywacze różnych substancji.
Jak budować wulkan tryskający lawą.
Jakie domowe eksperymenty można przeprowadzić z użyciem najzwyklejszego jajka.
Jak stworzyć domowe pasty i kule do kąpieli.
 
Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu Domowy popularyzator nauki będącego częścią projektu SPINaj naukę dofinansowanego z Programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki Ministra Edukacji i Nauki. Patronat nad wydarzeniem objęły serwis Nauka w Polsce PAP, Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki oraz blog Profesorskie Gadanie.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Z jakimi województwami sąsiaduje województwo pomorskie?

 

Najczęściej czytane