Impreza już się odbyła

Wielki format na 100-lecie odzyskania niepodległości"

W stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowaliśmy prezentację niezwykle cennej kolekcji fotografii kresowej ze zbiorów Muzeum Narodowego w Gdańsku, która znajduje się pod opieką Gdańskiej Galerii Fotografii. Szczególne miejsce w tej kolekcji zajmują fotografie Jana Bułhaka z wileńskiego okresu twórczości artysty, którym poświęciliśmy specjalnie wydany album Wilno i Wileńszczyzna w obrazach fotograficznych Jana Bułhaka.  Zapraszamy do udziału w spotkaniach, wykładach i warsztatach poświęconych fotografii kresowej i twórczości fotograficznej Jana Bułhaka - twórcy tzw. fotografii ojczystej.

4 - 31 sierpnia 2021, godz. 12:00

Sopot,
bilety 10 zł
ulgowy 8 zł
Warsztaty fotograficzne "Wielki format na 100-lecie odzyskania niepodległości"

Prowadzący: Tomek Zerek
Warsztat będzie się składał z dwóch części. W pierwszej prowadzący przybliży uczestnikom warsztatu założenia fotografii piktorialnej, a w szczególności ideę fotografii ojczystej, której twórcą był Jan Bułhak. Zostaną zaprezentowane fotografie tego artysty, a także Bolesławy i Edmunda Zdanowskich, Jana Borowskiego i Stanisława Filiberta Fleury'ego. Druga część zajęć będzie poświęcona pracy aparatem wielkoformatowym. Każdy uczestnik będzie miał możliwość samodzielnego wykonania fotografii aparatem wielkoformatowym na negatywie 9 x 12 cm, w estetyce fotografii ojczystej w plenerach Głównego Miasta.

Fotografie, które powstaną w czasie warsztatu, zostaną zaprezentowane na pokazie w Gdańskiej Galerii Fotografii.

Tomek Zerek - fotograf, nauczyciel, kurator, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Mieszka i pracuje w Gdańsku. Jest nauczycielem i kierownikiem Sekcji Fotografii i Multimediów w Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni. Miał wystawy indywidualne w Muzeum Narodowym w Gdańsku, Muzeum Emigracji w Gdyni, Muzeum Sztuki Harn w Gainesville (Floryda, USA), Galerii Fotohof w Salzburgu (Austria), Muzeum Blekinge w Karlskronie (Szwecja), a także na Festiwalu Fotografii w Kownie (Litwa). Prace Tomka Zerka można obejrzeć na jego stronie internetowej: http://www.tomekzerek.com

Terminy:
1 grudnia 2018, godz. 12.30-15.30
14 grudnia 2018, godz. 10.00-13.00

Wstęp bezpłatny, wymagana rezerwacja: m.bienkowska@mng.gda.pl.

Sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Wieloletniego na lata 2017-2022. 
https://niepodlegla.gov.pl

Koordynacja projektu "Wilno i Wileńszczyzna w obrazach fotograficznych Jana Bułhaka": Małgorzata Taraszkiewicz-Zwolicka, Maja Bieńkowska  

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Ptaki drapieżne to:

 

Najczęściej czytane