Wiadomości

stat

Wolontariusz GUMedu na Madagaskarze

Po skończeniu studiów na GUMedzie Daniel Kasprowicz wybiera się na roczny wolontariat na Madagaskar, na którym przepracował dotychczas łącznie trzy miesiące.
Po skończeniu studiów na GUMedzie Daniel Kasprowicz wybiera się na roczny wolontariat na Madagaskar, na którym przepracował dotychczas łącznie trzy miesiące. facebook.com/daniel.kasprowicz

Na Madagaskar pojechał kilka lat temu - przy okazji. Najpierw został miesiąc, w kolejnym roku - dwa, a teraz, po skończeniu studiów, jedzie na cały rok. Nie będzie jednak opalał się na plaży, a zajmie się dożywianiem najmłodszych Malgaszów. A już teraz współorganizuje konferencję poświęconą wolontariatowi w Afryce.Studiuje na ostatnim roku dietetyki na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Już wie, że po egzaminach końcowych wyjedzie na rok na Madagaskar, który zauroczył go bez reszty. Nie jedzie tam jako turysta, a wolontariusz, którego misją jest dożywianie dzieci.

- Pierwszy raz na wolontariat na Madagaskar wyjechałem w 2011 r. całkowicie przez przypadek. Kolega, który był tam już rok na wolontariacie potrzebował pomocy dentysty, bo mieszkańcy wioski, w której mieszkał, mieli spore problemy z uzębieniem. Znalazł moją koleżankę Asię i stwierdziłem, że przy okazji też pojadę - mówi Daniel Kasprowicz, student GUMed, wolontariusz i współorganizator konferencji "Medycy dla Afryki". - Pierwszy wyjazd organizowałem całkowicie prywatnie, teraz współpracuję m.in. z Fundacją Dzieci Madagaskaru.

Na wyspę pojechał jeszcze raz w 2012 r. Wówczas pracował przez dwa miesiące i to one zaważyły na decyzji, że wraca tam, ale już na cały rok.

- Badania, które przeprowadziłem pokazały, że Malgasze mają spory problem z niedożywieniem - dodaje wolontariusz. - Zasadą jest, że w pierwszej kolejności je ojciec - zawsze najwięcej, potem matka a następnie najstarsze dzieci. Najmłodsze często cały dzień są o jednym posiłku lub w ogóle nic nie jedzą. I to nimi chcę się zająć, zwłaszcza że w wiosce, do której jadę, powstaje dla nich stołówka.

Konferencja, która odbędzie się 1 marca na GUMed w Atheneum Gedanense Novum przy al. Zwycięstwa 41/42 zobacz na mapie Gdańska, będzie poświęcona nie tylko wolontariatowi, ale też Afryce.

- To spotkanie dla ludzi zainteresowanych wyjazdem na wolontariat, podczas którego dowiedzą się wszystkiego na temat m.in. załatwiania formalności, tego jak wygląda wolontariat w praktyce, ale też dla ludzi zainteresowanych wyjazdem ogólnie do krajów egzotycznych - dodaje Daniel Kasprowicz. - Dla nich na pewno cenna będzie wiedza na temat szczepień, jakie warto zrobić wybierając się do danego kraju. Po trzecie konferencja jest dla osób interesujących się szeroko rozumianą Afryką - będzie mnóstwo wykładów o różnych krajach Afryki - Kenii, Tanzanii, Madagaskarze i innych.

Wstęp jest bezpłatny. Przyjść może każdy, jednak wśród osób, które zalogują się przez stronę: facebook.com lub gdansk.ifmsa.pl zostaną rozlosowane nagrody.

Opinie (51) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Z jakimi województwami sąsiaduje województwo pomorskie?