Wiadomości

stat

Wydział Zarządzania z najwyższą kategorią

Budynek Wydziału Zarządzania i Ekonomi Politechniki Gdańskiej.
Budynek Wydziału Zarządzania i Ekonomi Politechniki Gdańskiej. mat. prasowe

Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej dostał od Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego i Nauki tzw. pierwszą kategorię naukową. Dzięki temu wydział będzie miał pierwszeństwo w staraniach o dotacje i dofinansowania.O sporym sukcesie mogą mówić pracownicy Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG, któremu Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego i Nauki nadało pierwszą kategorię naukową. - Oznacza to, że osiągnięcia naukowe pracowników wydziału, w tym ilość i jakość ich publikacji, uzyskały bardzo wysoką ocenę - wyjaśnia Ewa Hope, pełnomocnik dziekana WZiE.

Wyróżnienie bardzo konkretnie przekłada się na realne korzyści dla wydziału. Poza mało wymiernym prestiżem, zyska on na zwiększeniu wysokości dotacji na działalność statutową oraz pierwszeństwo w staraniu się o środki na inwestycje, co jest ważne w kontekście budowy drugiego budynku, o którym wydział myśli od kilku lat.

- Wydział Zarządzania i Ekonomii jest jedyną jednostką na Pomorzu, kształcącą w dziedzinie nauk ekonomicznych, z najwyższą kategorią naukową. Od teraz Politechnika Gdańska ma już sześć wydziałów, mogących poszczycić się najwyższą kategorią naukową - dodaje Hope.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (30)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wydarzenia

Sprawdź się

Poziom:

Zając szarak, który licznie występuje w trójmiejskich lasach, jest: