• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Wykład: Co na śniadanie jadła twoja prababcia? Kuchnia okupacyjna

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku zapraszają na wykłady Aleksandry Zaprutko-Janickiej, które odbędą się w ramach trwającego od czerwca tego roku projektu "Ecological stories, działanie kultury w służbie ekologii".

27 października - 20 grudnia 2022, godz. 18:00 - 20:00

Gdańsk, Braci Majewskich 22
bilety 599 zł
gru 7

środa, godz. 18:00

bilety 15 zł
Prelekcje odbędą się 4 października (wtorek):

o godz. 10:00
w Muzeum II Wojny Światowej, pl. Władysława Bartoszewskiego 1, w Sali konferencyjnej im. J. Olszewskiego dla uczniów klas 6-8 oraz szkół średnich (wykład: "Co na śniadanie jadła twoja prababcia? Kuchnia okupacyjna")

o godz. 17:30 na Sali kinowej dla osób dorosłych (wykład: "Budyń z kapusty i hodowla królików w łazience. Okupacyjna sztuka przetrwania").

Informacje o prelegentce:

Aleksandra Zaprutko-Janicka - historyczka, publicystka, pisarka i miłośniczka dawnej kuchni. Jednym z jej życiowych celów jest pokazanie, że historia nie jest nudna, jeśli tylko wyjdziemy poza utartą perspektywę. Jest autorką książek poświęconych historii życiu codziennemu w dawnych czasach ("Okupacja od kuchni", "Piękno bez konserwantów" i "Dwudziestolecie od kuchni") oraz przeszło tysiąca artykułów historycznych. Na co dzień zajmuje się dziennikarstwem.

DLA KOGO?
Dla uczniów klas 6-8 oraz szkół średnich.
MIEJSCE: Sala Konferencyjna im. Jana Olszewskiego -3 w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Informacja o biletach

Na wydarzenie obowiązują zapisy.
Rejestracja szkół na wykład

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie ryby żyją w Bałtyku?