• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Wykład "Różnorodność kulturowa Ukrainy"

Europejskie Centrum Solidarności zaprasza 30 czerwca na drugi wykład z cyklu ECS HISTORIA. UKRAINA.

w każdy wtorek (do 27.12), godz. 9:30

Gdańsk, aleja Grunwaldzka 347
Wstęp wolny
wrz 26-27

poniedziałek - wtorek, godz. 08:00

Wstęp wolny
- Wojna sprawiła, że wiemy o Ukrainie więcej, wielu z nas osobiście poznało uchodźców, niektórzy sięgnęli po książki ukraińskich autorów, nie zmienia to jednak faktu, że historia naszego wschodniego sąsiada jest polskiemu odbiorcy znana pozornie - mówi Kacper Dziekan z Działu Projektów Obywatelskich ECS, ekspert ds. wschodnich. - Fascynujące bogactwo różnorodności ukraińskiej historii zasługuje na szersze przedstawienie. W ramach cyklu ECS HISTORIA. UKRAINA prezentujemy zarówno kluczowe, jak i mniej znane wątki historyczne państwa nad Dnieprem. Mówimy o różnorodności kulturowej, specyfice regionów, dążeniach niepodległościowych czy naszych stosunkach sąsiedzkich.

Pierwszy wykład z cyklu ECS HISTORIA. UKRAINA wygłosiła dr Ludmiła Rybczenko - POGRANICZE. PODRÓŻ PRZEZ HISTORIĘ UKRAINY.

Do wykładów w ramach cyklu ECS HISTORIA. UKRAINA powrócimy po wakacyjnej przerwie, we wrześniu.

RÓŻNORODNOŚĆ KULTUROWA UKRAINY
wykład 2 | dr Magdalena Lachowicz

Adiunkt w Zakładzie Studiów Wschodnich Wydziału Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół pamięci i polityki tożsamościowej w zakresie kreowania pamięci kulturowej w Europie Wschodniej. Bada także zagadnienia związane z rozwojem trzeciego sektora w Federacji Rosyjskiej, społeczeństwa obywatelskiego oraz roli projektów alternatywnej kultury i sztuki w ruchach protestacyjnych w Białorusi i Ukrainie. Autorka licznych publikacji naukowych podejmujących problematykę rozmaitych aspektów związanych z funkcjonowaniem państw oraz narodów Europy Środkowej i Wschodniej. Inicjatorka i koordynatorka bilateralnych umów międzynarodowych między UAM i The Moscow School Social end Economics Science. Członkini Grupy badawczej nad równością, równouprawnieniem i (re)integracją.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Sosna zwyczajna:

 

Najczęściej czytane