• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Wykład dr Agaty Rudnik - Szwedzki sposób na depresję (czy istnieje?)

DKF Miłość Blondynki zaprasza na wykład dr Agaty Rudnik - Szwedzki sposób na depresję (czy istnieje?) w ramach 7. edycji Nordic Focus Festival 2022.

w każdy wtorek (do 31.12.2023), godz. 9:30

Gdańsk
Wstęp wolny
gru 15

czwartek, godz. 18:00

Gdynia,
Wstęp wolny
(Akademickie Centrum Wsparcia Psychologicznego UG)

Szwedzki sposób na depresję (czy istnieje?)
Jak żyć, gdy wokół ciemno i zimno? Jak radzą sobie z tym osoby mieszkające w Szwecji? Jakie mają na to sposoby? Jak wygląda i czym różni się ochrona zdrowia (psychicznego) w Polsce i w Szwecji?

Podczas spotkania pod lupę wezmę zarówno twarde dane statystyczne jak i opinie osób mieszkających w Szwecji w kontekście zdrowia psychicznego. Od wielu lat Szwecja znajduje się w pierwszej dziesiątce najszczęśliwszych krajów na świecie (zgodnie w World Happiness Report). Mimo wszystko, jak wskazuje m.in. raport Eurofund (2019) Szwecja zajmuje pierwsze miejsce (!) wśród krajów UE z największym odsetkiem młodych ludzi zagrożonych depresją 41% (następne w rankingu są Estonia i Malta ok. 27%). Co na to wpływa? Jak Szwedzi i Szwedki radzą sobie w ciemne, deszczowe dni? Jakie są ich codzienne sposoby na jesienną chandrę? Kiedy decydują się na specjalistyczną pomoc i jak ona wygląda? O tym wszystkim porozmawiamy wspólnie w (zapewne równie ciemne) listopadowe popołudnie. Do zobczenia!

NFF 2022
NFF 2022


Agata Rudnik  dyrektorka Akademickiego Centrum Wsparcia Psychologicznego UG, adiunktka w Instytucie Psychologii UG (Zakład Psychologii Klinicznej i Zdrowia), psycholożka m.in. w Szpitalu MSWiA w Gdańsku i w Centrum Terapii Haak w Poznaniu. Przygląda się i bada przede wszystkim jakość życia uwarunkowaną stanem zdrowia i związek pomiędzy naszymi jelitami a mózgiem. Bezwarunkowo zakochana w krajach nordyckich, realizowała staże i stypendia m.in. w Karolinska Institutet i na Uniwersytecie Sztokholmskim.

 

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Które miasto nie leży w województwie pomorskim?

 

Najczęściej czytane