• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

XII Bałtycki Festiwal Nauki (1 opinia)

 • Kalendarz
  20 - 25 maja 2014
 • Lokalizacja
  Trójmiasto

XII Bałtycki Festiwal Nauki trwać będzie od 20 (wtorek) do 25 (niedziela) maja 2014 roku, ale niektóre wydarzenia będą realizowane już wcześniej. Na festiwalowy program składa się w sumie ponad 870 różnych wydarzeń! Udział w festiwalu zadeklarowało 40 instytucji: uczelnie wyższe reprezentowane w Radzie Rektorów Województwa Pomorskiego, która jest inicjatorem festiwalu, placówki Polskiej Akademii Nauk, jednostki badawczo rozwojowe oraz pozauczelniane instytucje związane z nauką (muzea, biblioteki) z województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego (Elbląg).

Zgłosiły one ponad 870 imprez, które odbywać się będą na terenie Trójmiasta, Słupska, Elbląga, Miastka, Malborka, Będomina, gm. Nowej Karczmie, Borucinie, gm. Stężyca, pow. kartuski, Helu, Kwidzyna, Pelplina, Pucka, Rzucewa, gm. Puck, Wejherowa i Wąglikowic k. Kościerzyny. W organizację tych wydarzeń zaangażowało się blisko 4 600 osób(!). Zgodnie z zasadą festiwalową jest, że wykładowcy nie pobierają za swoje wystąpienia honorariów, a wstęp na wszystkie festiwalowe imprezy jest bezpłatny.

Transmisja z Dziedzińca Heweliusza
https://bfn2014.mif.pg.gda.pl/

Bałtycki Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową przeznaczoną dla wszystkich chętnych, bez względu na wiek i wykształcenie. Trzeba jedynie zabrać ze sobą ciekawość świata i chęć poznania różnych tajemnic i zagadek nauki. Celem festiwalu jest bowiem upowszechnienie tematyki i osiągnięć prowadzonych badań naukowych oraz przybliżenie ich społeczeństwu w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie. Organizatorzy pragną zwrócić społeczną uwagę na znaczenie jakie niesie Morze Bałtyckie dla naszego regionu oraz na wartość i przydatność badań prowadzonych w licznych laboratoriach naukowych. Warto zauważyć i podkreślić, że Bałtycki Festiwal Nauki jest jedynym festiwalem nauki w Polsce realizowanym nad Morzem Bałtyckim!

W ramach festiwalu m.in. odbędzie się w Gdyni na Skwerze Kościuszki przy Akwarium Gdyńskim piknik (a więc stoiska w miasteczku namiotowym) w niedzielę, 25 maja br. XV Piknik Naukowy w Gdyni (blisko 80 stoisk czynnych od 10:00 do 18:00). W tym czasie dostępne też będą do zwiedzania również dwa statki: r/v "BALTICA" i r/v "OCEANOGRAF II". Formę pikniku będzie miał również VII Sopocki Dzień Nauki (sobota, 24 maja br. od 10:00 do 17:00 na pl. Zdrojowym w Sopocie przed molo).

Zapraszamy też do słuchania na antenie Radia Gdańsk (103,7 MHz) transmisji z inaugurującej XII BFN debaty pod tytułem "Program Operacyjny Inteligentny Rozwój. Biznes a nauka", która zostanie przeprowadzona 20 maja 2014 r. (wtorek) od godz. 10:05 na Wydziale Ekonomicznym UG. Dyskusję poprowadzi red. Leszek Szmidtke

Cały program i szczegóły na www.festiwal.gda.plWyszukaj imprezę:

 Od:     Do:    
 Miasto:
 Adres:
 Dyscyplina:
 Instytucja:
 Forma prezentacji:
 Wiek:
 Numer imprezy:

  Sortuj według
Nazwa
Miasto
Instytucja
Data
Dyscyplina
Forma prezentacji
AdresOpinie (1)

 • Wydział Prawa i BFN

  Już drugi raz dzieciaki z szkoły mojego syna brały udział w imprezach przygotowanych na Wydziale Prawa UG. Wrócili bardzo zadowoleni !

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie ryby żyją w Bałtyku?

 

Najczęściej czytane