Z dyplomacją o świecie. RODM Gdańsk zaprasza do współpracy

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej zaprasza do współpracy dyrektorów, edukatorów i nauczycieli z placówek edukacyjnych oraz organizacji pozarządowych z całego Pomorza. Od września wystartują ciekawe lekcje o dyplomacji, zagadnieniach dotyczących podróżowania, savoir-vivre w różnych krajach i o ciekawostkach z czterech stron świata.Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej jest projektem MSZ i został założony w Gdańsku w 2016 r. Jest prowadzony przez towarzyszenie Morena przy ul. Jaśkowa Dolina 7. To jeden z 16 regionalnych ośrodków w całej Polsce. Rolą RODM jest przybliżanie polskiej polityki zagranicznej lokalnej społeczności. W związku z tym, iż Stowarzyszenie Morena działa głównie w środowiskach szkolnych, RODM Gdańsk oferuje bogaty przekrój różnych aktywności angażujących dzieci i młodzież.

- Zapraszamy dyrektorów, edukatorów i nauczycieli do kontaktu z nami. Już od września startujemy z bardzo ciekawymi lekcjami o dyplomacji, które przeprowadzamy w szkołach na Pomorzu - zachęca Dominika Wolf, koordynatorka RODM. - Chętnie organizujemy konkursy z nagrodami oraz debaty w szkołach dla starszej młodzieży - dodaje.
Jednakże gdański ośrodek również czynnie uczestniczy w wydarzeniach dla dorosłych poprzez organizowanie debat, konferencji, seminariów oraz spotkań eksperckich, podczas których omawiane są aktualności ze świata.

- Nie tylko przekazujemy mieszkańcom i mieszkankom regionu informacje o polityce, ale również o zagadnieniach dotyczących podróżowania, savoir-vivre w różnych krajach i o ciekawostkach z czterech stron świata - mówi Maciej Fortuna, konsultant RODM. - Dużą popularnością cieszy się cykl prezentujący sylwetki Polaków żyjących za granicą oraz o działalności polskich instytutów w stolicach innych krajów. Przeprowadzamy także wywiady z dyplomatami goszczącymi w Polsce - kończy.
Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej jest miejscem otwartym na współpracę i nawiązanie relacji z placówkami edukacyjnymi oraz organizacjami pozarządowymi z całego Pomorza.

Dotrzemy ze światem wszędzie - zgodnie uśmiechają się Dominika i Maciej.
Więcej o RODM www.rodm-gdansk.pl

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (1) 1 zablokowana

  • świetna inicjatywa gratulacje

    • 0 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Arena Mówców
Arena Mówców
wykład, konferencja
mar 28
poniedziałek, g. 9:00
Gdynia, Gdynia Arena
Festiwal Piwa, Wina i Cydru
Festiwal Piwa, Wina i Cydru
degustacja, spotkanie, targi
sty 29-30
sobota - niedziela, g. 12:00
Gdańsk, Polsat Plus Arena Gdańsk
Festiwal Konopny
Festiwal Konopny
spotkanie, targi
sty 29-30
sobota - niedziela, g. 12:00
Gdańsk, Polsat Plus Arena Gdańsk

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Lis spokrewniony jest z: