stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Z miłości do Flamenco

Miłość i flamenco mają wiele wspólnego. Towarzyszą im podobne, nieraz skrajne emocje: od radości, euforii, hipnotycznego stanu uniesienia, aż do rozczarowania, bólu, samotności, nienawiści. A co będzie jak połączymy obie rzeczy? O tym przekonamy się podczas weekendu "Z miłości do flamenco".PIĄTEK 16 lutego godz. 19.00

FILM
"Flamenco flamenco" reż. Carlos Saura

Carlos Saura odkrywa w kolejnej części swojej muzycznej podróży tajemniczy i uwodzący świat kultury flamenco. Zabiera widza w podróż przez życie, pokazując kolejne jego akty w różnych aranżacjach tanecznych i muzycznych. Istotną rolę odgrywa tu też światło, zmieniające barwy i natężenie w zależności od okresu życia, który ilustruje. W tej produkcji obok dźwięków i tańca ważne jest też hiszpańskie malarstwo, stanowiące tło scenograficzne.

Saura zaprosił do współpracy nie tylko znanych i cenionych artystów starego pokolenia jak Paco de Lucía, Manolo Sanlúcar, Tomatito y José Mercé ale i przedstawicieli nowego nurtu tradycyjnych hiszpańskich rytmów. Uznane już nazwiska były czymś w rodzaju trzonu, na którym oparła się reszta muzyków. Ekran wypełnili dźwiękami między innymi Eva Yerbabuena, Sara Baras, Israel Galván, Estrella Morente, Niña Pastori, Miguel Poveda, Farruquito, Rafael Estévez & Nani Paños, Montse Cortés czy Rocío Molina.

POKAZ TAŃCA
Przed seansem filmowym obejrzą państwo pokaz tańca flamenco w wykonaniu grup ze Szkoły Tańca Flamenco Anda Lu.

SOBOTA 17 lutego godz. 15.30-16.45

WARSZTATY TAŃCA Z MUZYKĄ NA ŻYWO
Zatańczymy jeden z bardziej energetycznych stylów flamenco - tangos flamenco. Taniec o prostym rytmie na 4, tańczony zarówno przez kobiety oraz mężczyzn, posiadający wyraźne wpływy afrykańskie. Będzie więc sporo ruchów biodrami, ramionami, a także elementów rytmicznych (klaskanie, tupanie i oklepywanie), doprawione odrobiną zadziorności, kokieterii i zmysłowości. Przygotujcie się na dużą dawkę energii!

Warsztaty skierowane będą do osób początkujących oraz takich, które już trochę tańczyły, ale chciałyby utrwalić znajome ruchy oraz poznać nowe kroki, które będzie można z powodzeniem wykorzystać np. w tańcu por fiesta. Poprowadzi je Luiza Romanowska - tancerka ze Szkoły Tańca Flamenco Anda Lu w Gdańsku. Zajęcia prowadzone będą z akompaniamentem muzyki na żywo. Kto tańczył z akompaniamentem śpiewu i gitary wie jaka to niesamowita moc i energia!

Sobota 17 lutego godz. 16.45-18.00

WARSZTATY ŚPIEWU (Z AKOMPANIAMENTEM GITARY)
Po warsztatach tańca czas na warsztaty śpiewu flamenco! Lekcję poprowadzi wspaniała śpiewaczka Marysia Światłoń z akompaniamentem gitary (Michał Krygowski). Marysia wprowadzi nas w tajniki niezwykłego śpiewu flamenco i nauczy wybranej zwrotki. Poziom warsztatów będzie otwarty, każdy więc będzie mile widziany. Śpiewamy w grupie. Nie trzeba znać języka hiszpańskiego, teksty będą proste i przetłumaczymy je podczas zajęć. Na zajęcia zapraszamy osoby, które lubią śpiewać (nie tylko flamenco) bądź chciałyby spróbować czegoś zupełnie nowego. Gorąco też zachęcamy tancerki i tancerzy flamenco, bo jak wiemy, żeby dobrze tańczyć wartio znać śpiew.

Sobota 17 lutego godz. 19.00

KONCERT FLAMENCO
Po warsztatach tańca i śpiewu zapraszamy gorąco na koncert flamenco w sali koncertowej Stacji Orunia w wykonaniu naszych gości z Krakowa: Marysi Światłoń (śpiew) i Michała Krygowskiego (gitara flamenco) oraz trójmiejskich tancerek: Luizy Romanowskiej wraz z podopieczną Agą Bartnicką. Na scenie obejrzymy tradycyjne formy muzyki i tańca flamenco. Zobaczymy też fragmenty spektaklu NorteSur, przygotowany przez Marysię Światłoń, Michała Krygowskiego i Agę Bartnicką na tegoroczny festiwal flamenco w Atenach.

miejsce: GAK Stacja Orunia, ul. Dworcowa 9, Gdańsk Orunia
tel. 58 306 66 76 w. 37 mail: anna@gak.gda.p
dojazd: Autobus: 151, 132, 210, 200, 232, 207 (przystanek Gościnna

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    5-99 zł
Kino: 5 zł
Warsztaty tańca: 45zł (1h15 min)
Warsztaty śpiewu: 40 zł (1h15 min)
Koncert: 25 zł / 20 zł studenci / 15 zł dzieci, seniorzy

Pakiet: warsztaty tańca i śpiewu + koncert – 99 zł
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Poziom:

Źródła energii odnawialnej to: