Wiadomości

stat

Za 100 dni matura. Co czeka absolwentów w maju?

Wyniki swoich egzaminów maturalnych absolwenci poznają 3 lipca 2020 r.
Wyniki swoich egzaminów maturalnych absolwenci poznają 3 lipca 2020 r. fot. Anna Bobrowska / KFP

Sezon studniówkowy trwa w najlepsze, ale tak naprawdę dopiero od dziś przyszli absolwenci szkół średnich mogą zacząć odliczać 100 dni do matury. Egzaminacyjny maraton rusza w tym roku 4 maja.Jak na razie uczniowie ostatnich klas szkół średnich prawie co weekend bawią się na balach studniówkowych. To jedna z nielicznych okazji, gdy w szkole można błyszczeć nie tylko swoją wiedzą. Młodzi panowie występują w dobrze skrojonych garniturach, a ich koleżanki przygotowują na ten wieczór prawdziwe kreacje. To wyjątkowe przeżycie nie tylko dla uczniów, ale także dla rodziców.

Studniówki 2020 w Trójmieście


Majowy maraton egzaminacyjnyA po studniówkach czas wracać do nauki. Do pierwszego egzaminu dojrzałości zostało zaledwie 100 dni. Zajęcia szkolne w roku 2019/2020 według opublikowanego terminarza w klasach programowo najwyższych w szkołach ponadpodstawowych zakończą się 24 kwietnia 2020 r.

Początek matur w całym kraju odbędzie się w poniedziałek, 4 maja. Pierwszy egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym rozpocznie się tego dnia o godz. 9. Podchodzą do niego wszyscy maturzyści. O godz. 14 tego dnia odbędzie się matura z języka polskiego - poziom rozszerzony.

Kolejnego dnia we wtorek, 5 maja, o godz. 9 absolwentów szkół średnich czeka obowiązkowy egzamin z matematyki (poziom podstawowy). Środa, 6 maja, to sprawdzian z języka angielskiego - na poziomie podstawowym o godz. 9 i rozszerzonym o godz. 14. Z kolei czwartek, 7 maja, to egzamin dla maturzystów, którzy zdecydują się na rozwiązywanie zadań z matematyki rozszerzonej.

Później maturzystów czekają egzaminy z takich przedmiotów, jak: biologia, chemia, geografia, fizyka i astronomia czy sprawdziany z języków obcych.

Pisemne egzaminy będą odbywać się od 4 do 21 maja. Z kolei ustne egzaminy maturalne z języka polskiego i języków obcych odbędą się w dniach od 4 do 22 maja - są one przeprowadzane w szkołach według harmonogramów ustalonych przez przewodniczących zespołów egzaminacyjnych.

Dla zdających, którzy uzyskali zgodę dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej na przystąpienie do egzaminu maturalnego w dodatkowym terminie, egzaminy maturalne odbędą się: w części pisemnej od 1 do 19 czerwca, a w części ustnej od 1 do 6 czerwca 2020 r.

Wyniki swoich egzaminów maturalnych absolwenci poznają 3 lipca 2020 r. Tego samego dnia otrzymają też w szkołach świadectwa, aneksy i informacje o wynikach.

Poprawka w sierpniuMaturzyści, którzy przystąpili do egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i nie zdali egzaminu tylko z jednego przedmiotu w części ustnej lub w części pisemnej, będą mogli przystąpić do egzaminu poprawkowego w terminach:

- część pisemna - wtorek, 25 sierpnia 2020 r. (wtorek), godz. 9
- część ustna - 24-25 sierpnia 2020 r. - język polski, języki mniejszości narodowych i języki obce nowożytne

Przekazanie przez okręgowe komisje egzaminacyjne świadectw dojrzałości dla egzaminu poprawkowego - 11 września 2020 r.

Opinie (40) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

W jakiej gdańskiej dzielnicy znajduje się najwięcej pomników przyrody?