• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Zajęcia edukacyjne na Zbiorniku Wody Kazimierz

 • środa - sobota, 9 - 12 września 2015, godz. 10:00 - 15:00
 • Lokalizacja
  Wyspa Sobieszewska, Wieża Ciśnień
  Organizator: GIWK Sp. z o.o.
 • Bilety
  wstęp wolny

Zbiornik Wody Kazimierz, który powstał przy ul. Lazurowej na Wyspie Sobieszewskiej jest przykładem współczesnej wieży ciśnień, która łączy w sobie funkcje techniczne, poznawcze i edukacyjne.

Powstanie zbiornika jest finałem szeregu, prowadzonych od lat inwestycji na rzecz poprawy jakości wody w miejskiej sieci wodociągowej. Zbiornik Wody Kazimierz to element inwestycji związanej z budową sieci wodociągowej w celu włączenia Wyspy Sobieszewskiej i Płoni Wielkiej do gdańskiego systemu wodociągowego. Efektem podłączenia Zbiornika do systemu jest wyrównywanie i stabilizowanie ciśnienia wody w sobieszewskiej sieci wodociągowej.

Zadanie to zostało zrealizowane w ramach Gdańskiego projektu wodno-ściekowego etap II - przedsięwzięcia, które w ponad 59% dofinansowane zostało ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Dzięki budowie wodociągu i zbiornika, mieszkańcy Wyspy mogą być zaopatrywani w zdrową wodę pitną z ujęć głębinowych. Wyeliminowane zostały również problemy z ciśnieniem wody, wynikające ze specyficznego położenia dzielnicy.

Zbiornik daje możliwość zaprezentowania walorów przyrodniczych tego wyjątkowego miejsca w niebanalnej przestrzeni, z możliwością dodatkowego podziwiania otoczenia z tarasu widokowego. Połączenie funkcji technicznych, poznawczych i edukacyjnych sprawia, że obiekt zyskuje niezwykły charakter również w kontekście atrakcyjnego miejsca na mapie turystycznej Pomorza.

Terminy wizyt (zajęć edukacyjnych) w 2015 roku: 9,10,11,12,16,17,18,19,23,24,25,26,30 września i 1,2,3 października od środy do soboty od godz. 10 do godz. 16 (o 15:00 ostatnie wejście).

ZAPISZ SIĘ

Zapisy na zajęcia edukacyjne przyjmujemy także telefonicznie.

Na Państwa zgłoszenia czekamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00 pod numerem telefonu: 58 326 22 80


Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Za co odpowiedzialne są bakterie?

 

Najczęściej czytane