Wiadomości

stat

Zalana szkoła przez źle wykonany remont. Zapłaci wykonawca

W Szkole Podstawowej nr 16 zalanych zostało sześć sal lekcyjnych, nie nadają się do użytkowania przez uczniów - to skutek złego zabezpieczenia dachu przez wykonawcę prac związanych z termomodernizacją budynku. Konieczne było przeniesienie zajęć do sąsiedniej placówki. Przedłużający się remont w szkole na Pustkach Cisowskich dał się we znaki już wszystkim, szczególnie uczniom. Prace miały potrwać do końca roku, jednak kolejny raz nie udało się dotrzymać terminu.Czy w szkole twojego dziecka są jakieś utrudnienia remontowe?

tak 45%
nie 42%
nie wiem, nie interesowała(e)m się tym 13%
zakończona Łącznie głosów: 382
W poniedziałek pytaliśmy urzędników o to, czy remont placówki przy ul. Chabrowej 43 zobacz na mapie Gdynizakończy się zgodnie z planem i czy wszystko przebiega bez zakłóceń. Sprawą przedłużającego się remontu interesował się również gdyński radny Marcin Bełbot, który wystosował interpelację do władz miasta w tej sprawie.

Okazało się, że po weekendowych opadach zalana zostało część sal, w których zajęcia mają uczniowie starszych klas szkoły.

- W zalanych salach zajęcia nie odbywają się i nie będą się odbywać do czasu, aż zyskamy pewność, że są właściwie przygotowane dla uczniów - poinformował Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. - Zajęcia dla części uczniów szkoły zostaną od najbliższej środy przeniesione do najbliższej placówki, czyli do filii Szkoły Podstawowej nr 40 przy ul. Gospodarskiej. Zapewnimy uczniom dojazd na zajęcia, a lekcje będą prowadzone z ich nauczycielami. Choć wiem, że to utrudnienie dla wielu uczniów i rodziców, to nie mam wątpliwości, że jest to najlepsze rozwiązanie w takiej sytuacji - przekonuje.

Przedłużający się remontPrace przy budynku SP nr 16 rozpoczęły się w lipcu ubiegłego roku. Jak wyjaśnia miasto Gdynia, zakres inwestycji był bardzo szeroki, w związku z czym wykonawca miał czas na jej realizację do końca listopada, pod warunkiem, iż w czasie roku szkolnego prowadzone będą już tylko prace, które nie kolidują z organizacją pracy szkoły. Prace jednak nie zostały zakończone do dziś.

Przeciągającym się remontem są zaniepokojeni rodzice, którzy przekonują, że prace powodują spore utrudnienia dla dzieci - lekcje albo odbywały się w świetlicy, albo były łączone, czasem nawet prowadzono je na korytarzu.

Jak się okazuje, weekendowe zalania to nie pierwsza taka sytuacja. Już po świątecznej przerwie część sal trzeba było wyłączyć z użytku. Część z nich była już po remoncie, więc prawdopodobnie zniszczone zostały jego efekty.

Dodatkowym przeżyciem dla uczniów była też śmierć pracownika budowy.

Kara dla wykonawcyNie wiadomo, jak długo potrwa jeszcze remont placówki i usuwanie szkód. Miasto nałożyło już na wykonawcę karę umowną w wysokości ponad 650 tys. zł. Wykonawca zgodnie z umową ponosi także koszty usuwania skutków zalania sal lekcyjnych.

Opinie (115) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Klimat na pomorzu określa się jako: