Zanurz się w języku obcym z Berlitzem

Kulminacyjnym momentem codziennych zajęć jest lekcja z dwoma native speakerami.
Kulminacyjnym momentem codziennych zajęć jest lekcja z dwoma native speakerami. mat. prasowe

Dwanaście lekcji z native speakerem jednego dnia? Tak i to przez wszystkie dni tygodnia. Total Immersion (ang. Całkowite Zanurzenie) to unikatowa forma nauki języka obcego. Podczas zajęć nawet lunch je się z nauczycielem, który nie mówi po polsku. Efekty? Znakomite, ale nie jest to metoda dla wszystkich.Podczas zajęć Total Immersion można w krótkim czasie zrobić ogromne postępy w nauce języka obcego.
Podczas zajęć Total Immersion można w krótkim czasie zrobić ogromne postępy w nauce języka obcego. mat. prasowe
Zastrzeżona metoda Total Immersion została opracowana przez kanadyjskie wojsko i Wydział Psychologii Uniwersytetu McGill. Jest bowiem idealna dla osób do zadań specjalnych. W ciągu tygodnia bardzo intensywnej nauki można zrobić kolosalne postępy w zakresie znajomości języka obcego. Nie jest to jednak łatwe.

- Po trzech dniach wiele osób przechodzi kryzys. Reagują zniechęceniem i zmęczeniem spowodowanym bardzo dużym wysiłkiem - przyznaje Bartosz Jurkiewicz ze szkoły językowej Berlitz, która oferuje takie lekcje. - To jednak normalne, bo plan zajęć jest bardzo intensywny. Daje za to znakomite efekty - dodaje.

Zajęcia odbywają się od godz. 8 do godz. 17 przez pięć dni w tygodniu. W tym czasie kursanci mają różnorodne lekcje ze zmieniającymi się lektorami, którzy zapewniają cały czas wysokie tempo. Na szczęście są przerwy, a nawet chwila na lunch. Tylko, że ten także je się z lektorem, który nie mówi po polsku... Kwintesencją dziennego programu jest lekcja z dwoma native speakerami jednocześnie. Wtedy student wciela się w rolę moderatora dyskusji i nie ma mowy o myśleniu w języku ojczystym.

Zajęcia nie są jednak dla każdego. Polecane są przede wszystkim tym, którzy będą mieli po nich możliwość kontaktu z językiem. Dlatego bardzo ważnym elementem każdego kursu językowego w Berlitz jest audyt językowy, polegający na rozmowie z konsultantem językowym, gdzie oprócz szczegółowej analizy potrzeb, wspólnie zostaje wyznaczony cel językowy i realny sposób jego osiągnięcia.

- Z naszych doświadczeń wynika, że często podczas testów pisemnych osoby zaczynające u nas naukę wypadają świetnie, a potem okazuje się, że doskonale znają gramatykę, ale mają trudności z płynnym mówieniem. Dlatego stawiamy na komunikację. Eliminujemy często popełniane błędy, dzięki czemu nasi kursanci przełamują barierę i posługują się językiem obcym bardziej pewnie, a przede wszystkim świadomie - dodaje Bartosz Jurkiewicz.

Intensywna nauka języka przede wszystkim zapewnia szybkie efekty w krótkim czasie. Trzeba je jednak potem pielęgnować. Dlatego Total Immersion poleca się przede wszystkim osobom, które muszą szybko podszkolić umiejętności językowe, które będą mogły wykorzystać w praktyce. Potwierdzają to opinie zadowolonych kursantów.

- Przeżycie nie do powtórzenia! Jak skok na głęboką wodę. Z tą różnicą, że po wydostaniu się na powierzchnię, prowadzę negocjacje po angielsku. I to bez tłumacza! Gdy zamknąłem za sobą drzwi szkoły Berlitza, czułem nowe możliwości i energię! Warto było... Satysfakcja ogromna! - podkreśla jeden z absolwentów.

Berlitz Poland

ul. Wały Piastowskie 24 zobacz na mapie Gdańska
tel.: 58 305 16 13, fax: 58 305 16 14
e-mail: gdansk@berlitz.pl
www.berlitz.pl

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (2) 1 zablokowana

  • No, całkiem ciekawa propozycja.

    • 0 2

  • Berlitz jest malo efektywny.

    Jezeli nie bedzie sie rozmawiac w innym jezyku na codzien (po szkole) to cala taka nauka na nic. Po przyjsciu do domu trzeba rozmawiac w nowym jezyku z pozostalymi czlonkami rodziny. Oni takze musza sie uczyc. A czy chca to juz inna sprawa. Kursy w Berlitz lub Rosetta Stone sa krotkie i jednoczesnie drogie. Tak do prostego porozumienia sie to jeszcze ale zadnej gruntownej znajomosci na poziomie akademickim te kursy nie dadza.....

    • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Arena Mówców
Arena Mówców
wykład, konferencja
mar 28
poniedziałek, g. 9:00
Gdynia, Gdynia Arena
Festiwal Konopny
Festiwal Konopny
spotkanie, targi
sty 29-30
sobota - niedziela, g. 12:00
Gdańsk, Polsat Plus Arena Gdańsk
Festiwal Piwa, Wina i Cydru
Festiwal Piwa, Wina i Cydru
degustacja, spotkanie, targi
sty 29-30
sobota - niedziela, g. 12:00
Gdańsk, Polsat Plus Arena Gdańsk

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie ryby żyją w Bałtyku?