Wiadomości

stat

Zapisy do gdyńskich przedszkoli i szkół już w marcu

Podobnie, jak w latach ubiegłych rekrutacja będzie prowadzona drogą elektroniczną.
Podobnie, jak w latach ubiegłych rekrutacja będzie prowadzona drogą elektroniczną. fot. 123rf.com/Nadezhda Prokudina

12 marca ruszy rekrutacja do gdyńskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych tzw. "zerówek" w szkołach podstawowych. Do publicznych placówek zapisywać można dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Podobnie, jak w latach ubiegłych rekrutacja będzie prowadzona drogą elektroniczną. Nieco później, bo 25 marca, startuje rekrutacja do publicznych szkół podstawowych.Chciałbyś(-abyś) zapisać dziecko do publicznej czy prytwatnej placówki edukacyjnej?

publicznej 70%
prywatnej 10%
na etapie przedszkola i zerówki wolę placówkę prywatną, później publiczną 16%
na etapie przedszkola i zerówki wolę placówkę publiczną, później prywatną 4%
zakończona Łącznie głosów: 293
Posyłasz w tym roku dziecko do publicznego przedszkola lub szkoły podstawowej w Gdyni? Już niedługo rusza rekrutacja, dlatego podpowiadamy, o jakich terminach należy pamiętać.

Opieka dla najmłodszychW tym roku rekrutacja do gdyńskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych rusza 12 marca. Podobnie, jak w latach ubiegłych rekrutacja będzie prowadzona drogą elektroniczną pod adresem: www.gdynia.pl/rekrutacja.

O godz. 12:00 w systemie udostępniona zostanie oferta przedszkoli/oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Czas na złożenie wniosku wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym rodzice bądź opiekunowie mają do 26 marca 2019 r. do godz. 16:00.

Już 9 kwietnia 2019 r. o godz. 15:00 podane zostaną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych. Do 15 kwietnia 2019 r. do godz. 17:00 mamy czas na złożenie potwierdzenia woli zapisu dziecka w przedszkolu/szkole, do której kandydat został zakwalifikowany. Ostateczna lista przyjętych w palcówkach zostanie ogłoszona 23 kwietnia 2019 r. o godz. 15:00.

Czytaj też: Gdańskie podstawówki otwierają drzwi przed rekrutacją

Rekrutacja obejmuje zapisy do oddziałów sportowych, mistrzostwa sportowego lub szkół podstawowych z klasami dwujęzycznymi.
Rekrutacja obejmuje zapisy do oddziałów sportowych, mistrzostwa sportowego lub szkół podstawowych z klasami dwujęzycznymi. fot. 123rf.com/stylephotographs

Zapisy do szkołyW tym roku rekrutacja do publicznych szkół podstawowych startuje 25 marca. Obejmuje ona zapisy do klas I szkół podstawowych oraz klas wyższych, a także szkół i oddziałów sportowych, mistrzostwa sportowego lub szkół podstawowych z klasami dwujęzycznymi.

Czas na złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami mamy do 26 kwietnia 2019 r. do godz. 15:00 (do oddziału dwujęzycznego w szkole podstawowej do 20 kwietnia 2019 r. do godz. 15:00).

Dzieci, które zapisywane będą do oddziałów sportowych czy klas mistrzostwa sportowego od 7 maja 2019 r. do 13 maja 2019 r. będą przechodziły próby sprawności fizycznej. Z kolei kandydaci do klas dwujęzycznych 25 kwietnia 2019 r. przejdą sprawdzian predyspozycji językowych.

Od 24 maja 2019 r. do 28 maja 2019 r. rodzice powinni potwierdzić wolę przyjęcia kandydat w postaci pisemnego oświadczenia.

31 maja 2019 r. o godz. 12:00 podana zostanie do publicznej wiadomości lista kandydatów
przyjętych i kandydatów nieprzyjętych. Nieco wcześniej, bo 14 maja 2019 r. o godz. 12:00 listę kandydatów przyjętych i nieprzyjętych poznają osoby składające dokumenty do oddziałów dwujęzycznych.

Kryteria brane pod uwagę zarówno podczas rekrutacji do przedszkoli, "zerówek" czy szkół podstawowych można znaleźć tutaj.

W tym roku rekrutacja do publicznych szkół podstawowych startuje 25 marca.
W tym roku rekrutacja do publicznych szkół podstawowych startuje 25 marca. fot. 123rf.com/Gennadiy Poznyakov

Opinie (74) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Do chorób cywilizacyjnych nie zaliczamy: