• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Zauważ i zadbaj | Cykl spotkań o dobrostanie

Pracujesz w szkole lub zajmujesz się edukacją? Jesteś nauczycielem, pedagogiem szkolnym, a może opiekujesz się szkolnym sekretariatem i szukasz dodatkowych aktywności w miłym towarzystwie? Przygotowaliśmy dla Was propozycję spotkań, podczas których dowiecie się, jak zadbać o swój dobrostan psychiczny.

cze 22

sobota, godz. 17:00

Wstęp wolny
lis 15-16

piątek - sobota, godz. 17:00

bilety 100 zł
Poznamy się i zatrzymamy przy wspólnie herbacie w klimacie muzealnego spokoju i przestrzeni do dialogu. Wejdziemy w przestrzeń wystawy i będziemy czerpać z zasobów historii. Zrobimy kilka kroków w kierunku zdrowia i wewnętrznej integracji.

Harmonogram spotkań:

17.04, 17.00-19.00: Silwoterapia. Z wizytą wśród drzew
Medytacja wśród muzealnych drzew? Tak, to możliwe i doświadczymy tego w ramach zajęć. Zatrzymamy się przy naturze i jej wartości w dbaniu o dobrostan psychofizyczny. Porozmawiamy, jak praktycznie czerpać z tego co wokół nas i za darmo.

24.04, 17.00-19.00: Emigracja w cyklu życia
Podróż życia, u każdego z nas ma swoją wyjątkową narrację. Stworzymy linie życia naszych emigracji i zastanowimy się nad ich znaczeniem w naszym życiu. Podejmiemy refleksje nad formami i funkcjami emigracji w kontekście muzealnych historii.

15.05, 17.00-19.00: Ja i Moje zasoby
Jak było kiedyś, a jak jest teraz? A gdyby tak cofnąć się w czasie, zatrzymać chwilę i pozbierać zasoby zagubione na przestrzeni życia? Odniesiemy się do historii i wspomnień, jako źródła zasobów i budulca własnej odporności psychicznej.

22.05, 17.00-19.00: Ukojenie i spokój, gdzie to znaleźć?
W ciszy i prywatności muzealnej przestrzeni przyjrzymy się naszym wewnętrznym kompasom, czyli wartościom. Wspólnie z klocków stworzymy wioskę, w której nasze własne i jednocześnie wspólne wartości znajdą swoje odzwierciedlenie.

05.06, 17.00-19.00: Ćwiczymy uważność, poprzez stare listy i doświadczenia
Jak kiedyś, a jak współcześnie dbamy o relacje międzyludzkie? Inspiracją do dyskusji i twórczej aktywności będą listy odkryte na wystawie.

12.06, 17.00-19.00: Marzenia, od myśli do działania
Współcześnie w narracji zadań i celów temat marzeń bywa sprowadzany do niebieskich migdałów i tracenia czasu. Trochę tak, jakby zapomniano, że każdy cel ma swój początek i czasem jest nim marzenie. W czasie tego spotkania zatrzymamy się przy marzeniach emigrantów i naszych. Finalnie będziemy projektować własne mapy marzeń i być może nadamy początek zmianom w życiu.

22.06 Podsumowanie roku szkolnego 2023/2024
Trening self-care. Podsumujemy wspólną podróż, wzmocnimy relacje, zadbamy o ciała oraz umysły. Wykorzystamy język sztuki, muzyki i ruchu.

Zapisy: l.radacka-majek@muzeumemigracji.pl

Do zobaczenia w Muzeum Emigracji!

Informacja o biletach

Zapisy: l.radacka-majek@muzeumemigracji.pl

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie ryby żyją w Bałtyku?

 

Najczęściej czytane