stat
Wydarzenie już się odbyło

Zażyj Dawkę Wiedzy

Co mają wspólnego: chemia kolorów, indiańskie rytuały i znany youtuber? Odpowiedź jest prosta: to elementy czwartego spotkania z cyklu Zażyj Dawkę Wiedzy, czyli serii spotkań edukacyjnych organizowanych przez Społeczną Inicjatywę Narkopolityki (SIN). 19 września o godzinie 16:00 w auli 0.4 sopockiego Uniwersytetu SWPS będzie miało miejsce już czwarte spotkanie w cyklu, którego celami przewodnimi są: promowanie racjonalnego podejścia do substancji psychoaktywnych, redukcja szkód związanych z używaniem substancji psychoaktywnych oraz edukacja narkotykowa.

sty 25

poniedziałek, godz. 10:00

Online
bilety 35 zł
16.00 - warsztaty testowania substancji z użyciem testów kolorymetrycznych
Ważnym elementem spotkań jest polityka redukcji szkód (z ang. harm reduction), w której zwraca się uwagę na zagadnienie bezpiecznego korzystania z używek i unikania zachowań ryzykownych. Ze względu na nieuregulowany status prawny wielu substancji chemicznych zmieniających świadomość, czy też po prostu ich nielegalność, ich użytkownicy kupując je z niepewnych źródeł ryzykują, że otrzymają inną substancję, niż się spodziewali, czasem bardziej niebezpieczną. Testy kolorymetryczne mogą łatwo pomóc zapobiec wielu takim sytuacjom - w ich skład wchodzą odczynniki chemiczne dające różne kolory pod wpływem różnych związków chemicznych. Uczestnicy warsztatów zapoznają się z podstawami korzystania z tego typu zestawów identyfikacyjnych, zostanie także wykonany test pokazowy*.

17.00 - projekcja filmu Bufo Alvarius - The Underground Secret
W dalszej części spotkania - ok. 17:00 - odbędzie się projekcja filmu "Bufo Alvarius - The Underground Secret", opowiadający o jednej z najsilniejszych substancji psychoaktywnych na świecie, 5-metoksy-DMT, występującej naturalnie w wydzielinie tytułowej ropuchy. Substancja ta znana jest z wywoływania silnych doświadczeń o charakterze mistycznym u osób ją zażywających. W filmie prześledzimy losy grupy, która wybierze się na poszukiwania owej ropuchy do Ameryki Południowej, a sceny z ich podróży będą przeplatały się z wypowiedziami znanego psychiatry i współtwórcy psychologii transpersonalnej Stanisława Grofa oraz Octavio Rettinga, który osobiście przeprowadził tysiące ceremonii z Bufo. Film, w założeniu reportaż z podróży, w ostatecznej formie stał się studium nad naturą świadomości i istnienia, dodatkowo wzbogaconym o animacje inspirowane podróżami w głąb umysłu.

18.20 - dyskusja z ekspertem - Mestosławem, znanym z edukacyjnego kanału na YouTube - Wiem co ćpiem
W trzeciej części tej edycji ZDW uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać komentarza do filmu zaproszonego eksperta - Mestosława, którego kanał na youtube "Wiem co Ćpiem" porusza bez uprzedzeń tematykę substancji psychoaktywnych od strony ich bezpiecznego stosowania, przekazując racjonalną wiedzę o tym zagadnieniu. Mestosław jest też pracownikiem Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej. Po wypowiedzi Mestosława będzie czas na dodatkowe pytania skierowane do naszego eksperta. Miejsce spotkania to Uniwersytet SWPS w Sopocie, ul. Polna 16/20, aula 0.4.

Trójmiejski Oddział Stowarzyszenia Społeczna Inicjatywa Narkopolityki - SIN 3City
Projekt został dofinansowany w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności ze środków
Unii Europejskiej.

*- Na substancjach legalnych i niepsychoaktywnych.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Które miasto nie leży w województwie pomorskim?

 

Najczęściej czytane