Wydarzenie

Zimorodek - klejnot jezior i rzek Zaborskiego Parku Krajobrazowego

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
22 czerwca 2017 (czwartek)
godzina:
16:00
miejsce:

Pomorski Urząd Wojewódzki  mapa

adres:
Gdańsk, Okopowa 21/27
bilety:
wstęp wolny

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w ramach cyklu comiesięcznych spotkań miłośników ekologii zaprasza na prelekcję: "Zimorodek - klejnot jezior i rzek Zaborskiego Parku Krajobrazowego" którą zaprezentuje:
Grażyna Jaszewska z Zaborskiego Parku Krajobrazowego
Spotkanie odbędzie się 22 czerwca 2017 roku (czwartek)
o godz. 16:00 w Sali Herbowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego (ul. Okopowa 21/27).Celem wykładu jest poznanie biologii, behawioru oraz czynników wpływających na liczebność zimorodka, gatunku chronionego i niezwykle rzadkiego w Polsce.

Duża jeziorność oraz dobrze rozwinięta sieć rzeczna sprawia, że teren Zaborskiego Parku Krajobrazowego jest miejscem szczególnie przyjaznym dla tego niezwykle barwnego ptaka. Podczas prelekcji zostaną również przedstawione wyniki badań nad populacją zimorodka w latach 2013 - 2016 w obrębie rzeki Brdy oraz jej dopływów: Zbrzycy, Chociny, Czernickiego Rowu, Czerwonej Strugi, Strugi Jarcewskiej i Orlej Strugi. Kontrole prowadzone były również na wybranych jeziorach, a także dopływach Zbrzycy tj. Młosina, Kłonecznica oraz Kulawa.

Pogłębienie wiedzy na temat zachowań i preferencji siedliskowych zimorodka może przyczynić się do skutecznej ochrony gatunku w naszym najbliższym otoczeniu.

Serdecznie zapraszamy!
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Sprawdź się

Poziom:

Organizmy jednokomórkowe to: