Wiadomości

Zmiany w Europejskiej Szkole Wyższej

Europejska Szkoła Wyższa w Sopocie przechodzi sporą metamorfozę.

Europejska Szkoła Wyższa w Sopocie właśnie rozpoczyna nowy rozdział w swojej 10 letniej historii. Zmiany obejmują najgłębsze tkanki uczelni - od planu zajęć poprzez remont akademika, zakup nowego sprzętu multimedialnego po przywrócenie obozów sportowo-rekreacyjnych i zajęć językowych. To jednak nie wszystko.Od dwóch miesięcy Europejska Szkoła Wyższa w Sopocie przeżywa renesans. A to oznacza przede wszystkim głębokie zmiany, które już teraz odczuć mogą studenci korzystający z odremontowanych pomieszczeń wyposażonych w nowoczesny sprzęt multimedialny. Przyszłość rysuje się równie ciekawie - od semestru letniego powrócą zajęcia dodatkowe z języków obcych. Jakich? O tym zdecydować będą mogli sami studenci. Ponadto zlikwidowane zostaną wspólne zajęcia dla II i III roku, a do programu powróci obóz sportowo - rekreacyjny.

Niewykluczone, że w nowym roku akademickim powołane zostaną też studia magisterskie na kierunku Turystyka i Rekreacja. Uczelnia bowiem stara się już o zgodę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wszystko to za sprawą nowego właściciela, który od dwóch miesięcy zarządza uczelnią.

- Cele, które założyłem sobie to przede wszystkim stworzenie uczelni sprawnie zarządzanej, z nowoczesnym zapleczem naukowym i socjalnym dla studentów. Poszerzenie oferty edukacyjnej poprzez zwiększenie ilości m.in. kierunków podyplomowych, a także uruchomienie nowoczesnej formy studiowania na odległość tzw. e-learningu - mówi Janusz Hirsch, nowy właściciel Europejskiej Szkoły Wyższej.

Zmiana programu i sposobu zarządzania placówką to nie wszystko. Uczelnia poczyniła już poważne inwestycje wewnątrz należących do niej budynków. Wyremontowano już akademik i odświeżono kuchnię w Domu Studenckim, w salach wykładowych pojawił się nowy sprzęt, a studenci mogą spędzić wolny czas w nowej kawiarni.

Mimo to wciąż najważniejsza pozostaje oferta programowa. Jakie więc kierunki czekają na ciebie w Europejskiej Szkole Wyższej? Jeżeli interesujesz się podróżami i marzy ci się praca np. rezydenta w jakimś egzotycznym kraju albo praca w ośrodku SPA wybierz kierunek Turystyka i Rekreacja. To oferta dla tych osób, które mają zdolności językowe i umiejętności komunikacji interpersonalnej, poza tym uwielbiają poznawać świat i ludzi.

Jeżeli jednak lubisz nutę adrenaliny w swoim życiu wybierz nowy kierunek Bezpieczeństwo Wewnętrzne ze specjalnością bezpieczeństwo antyterrorystyczne. Poza niezbędną wiedzą uzyskasz też uprawnienia strzeleckie upoważniające do prowadzenia kursów strzeleckich.

Jeżeli jednak masz dryg planisty i chcesz brać udział w formułowaniu strategii rozwoju miast, gmin i regionów wybierz kierunek Gospodarka Przestrzenna. Po jego ukończeniu można pracować zarówno w administracji państwowej i samorządowej jak i w firmach projektowych czy kartograficznych.

Sprawdź szczegółową ofertę edukacyjną Europejskiej Szkoły Wyższej w Sopocie.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (13) 2 zablokowane

 • no hej, czy ktoś z Was wybiera się do tej szkoły na Bezpieczeństwo Wewnętrzne? (bezpieczeństwo antyterrorystyczne)

  • 7 1

 • zmiany są mogę potwierdzić jestem Turystyce i rekreacji

  ale mam nadzieję, że na tych zmianach się nie skończy, bo robi się całkiem znośnie na tej uczelni i po licencjacie możnaby zrobić magisterkę jesli szkoła dostanie pozwolenie

  • 9 5

 • Roman

  W końcu jest alternatywa dla państwowych szkół. Już niedługo będę tam studiował. Okolica piękna. Papierek też będzie. Pozdrawiam obecnych studentów

  • 11 6

 • Ja wybieram kierunek Turystyka bo przyda się do częstych wycieczek za pracą

  ............

  • 9 2

 • Kilka uwag.

  Na plus - film. Choć podkład zrobiłbym inny.
  Na minus - artykuł. Lead ma taką ilość błędów, że głowa boli: stylistycznie leżycie, o interpunkcji i ortografii (10-letnia) nie wspominając. Gdyby to była reklama (z całym szacunkiem) usług rąbania drewna, to przymknąłbym oko, ale jesteście na miłość boską szkołą wyższą?!

  • 3 3

 • w tym roku kończę liceum, szukam szoły prywatnej bo UG juz nie jest prestiżowe

  nie wiem jaką wybrać, interesuje się hotelarstwem, turystyką znam angielski i francuski, uczę się niemieckiego. WSTiH czy Europejska szkola w Sopocie???

  • 7 3

 • Nowy właściciel = nowe duże zmiany, dużo się dzieje ostatnio ;) Mała, kameralna szkoła z życzliwymi i przyjaznymi wykładowcami. Polecam ;)

  • 7 6

 • Roman po papierek

  No, jeśli zależy Ci na papierku to wybór świetny!!!

  • 2 1

 • Ładne opakowanie puste w środku

  marketing dobry, jednak wnętrze nie bardzo. Gdzie jest Rektor?!!!!!! Kto widział uczelnię wyższą bez rektora?! Co za porażka,
  Nie wystarczy zakupić parę nowych monitorów, żeby twierdzić że teraz to już będzie super, bo poza tym nic się nie zmieniło!!!!!!

  • 7 4

 • ja z WSTiH chce uciec .. wiec nie polecam.. chyba ze nie masz czasu wogole na nauke i chcesz tylko tytuł.. to jest ok

  • 1 1

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie ryby żyją w Bałtyku?