• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zwiadowcy na UMG. Odkryj tajemnice nauki

17 stycznia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
  • Gmach Główny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni przy ul. Morskiej.
  • Gmach Wydziału Nawigacyjnego przy Al. Jana Pawła II

Biblioteka Główna Uniwersytetu MorskiegoMapka w Gdyni organizuje cykl czterech spotkań dla uczniów szkół średnich. Uczestnicy będą odkrywać tajniki wiedzy, która ma realny wpływ na kształtowanie naszego życia i otoczenia. Głównym celem tego projektu jest popularyzowanie nauki wśród młodzieży i zainspirowanie jej do własnych poszukiwań.- Pomysł zorganizowania cyklu spotkań dla uczniów szkół średnich powstał w toku rozważań nad rolą współczesnej biblioteki naukowej w życiu uczelni i w odniesieniu do otoczenia społeczno-gospodarczego. Studenci i pracownicy już od dawna nie kojarzą nas wyłącznie z miejscem, gdzie wypożycza się książki. Nasza Biblioteka jest otwarta, nowoczesna, tworzy przestrzeń dla spotkań naukowych. Wychodzimy również naprzeciw potrzebom młodych osób spoza naszej uczelni, zainteresowanych tematyką morską, ułatwiając im kontakt ze środowiskiem naukowym. Chcemy, aby wiedza była praktyczna, a to, co odkrywane jest w naszych laboratoriach i pracach badawczych, stało się inspiracją dla młodych ludzi - mówi dr Joanna Krzywonos, dyrektor Biblioteki Głównej UMG.
Z otwartego księgozbioru czytelni BG UMG skorzystać może każdy zainteresowany. Z otwartego księgozbioru czytelni BG UMG skorzystać może każdy zainteresowany.

Wszystkie wykłady będą transmitowane on-line i dostępne na platformie YouTube.

Pierwsza sesja odbędzie się 28 stycznia br., o godz. 11.

Następne spotkanie zaplanowane jest na dzień 11 lutego o godz. 11.

Natomiast dokładne daty dwóch kolejnych wykładów, tj. w marcu i w kwietniu, zostaną podane z wyprzedzeniem na stronie Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Tematyka spotkań obejmuje różnorodne obszary nauki rozwijane w ramach czterech wydziałów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni: Nawigacyjnego, Mechanicznego, Elektrycznego oraz Zarządzania i Nauk o Jakości.

Pierwszy streaming inaugurujący cykl spotkań obejmuje dwa zagadnienia: "Przyszłość portów morskich - perspektywy i trendy rozwoju" z prowadzącym dr inż. Adamem Kaizerem oraz "Rejony trudne nawigacyjnie", które przedstawi mgr inż. kpt. ż.w. Paweł Kołakowski.

Więcej informacji na temat planowanych wydarzeń można znaleźć pod adresem www.umg.edu.pl

Uniwersytet zaprasza na zwiady!

Projekt dofinansowany w ramach programu "Społeczna odpowiedzialność nauki" Ministra Edukacji i Nauki.

Strefa Studenta w Bibliotece Głównej UMG - strefa pracy zespołowej i relaksu dla studentów. Strefa Studenta w Bibliotece Głównej UMG - strefa pracy zespołowej i relaksu dla studentów.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Wydarzenia

Zwiadowcy na UMG. Odkryj tajemnice nauki

spotkanie

Miejsca

 

Informacje

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

Filmowe myśli. Kino lekcje 2023

wykład

Konferencja AI Big dAY - Sztuczna Inteligencja

konferencja

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Węgiel kamienny jest skałą pochodzenia...?

 

Najczęściej czytane