- 1 Centrum Sportowe w Gdyni coraz bliżej (19 opinii)
- 2 Atrakcje dla rodzin w Gdańsku na Dzień Matki (7 opinii)
- 3 Ruszyła rekrutacja do szkół średnich 2023/24 (120 opinii)
- 4 Egzamin ósmoklasisty 2023 z matematyki (67 opinii)
- 5 Egzamin ósmoklasisty 2023 z angielskiego (67 opinii)
Biblioteka Główna Uniwersytetu Morskiego w Gdyni organizuje cykl czterech spotkań dla uczniów szkół średnich. Uczestnicy będą odkrywać tajniki wiedzy, która ma realny wpływ na kształtowanie naszego życia i otoczenia. Głównym celem tego projektu jest popularyzowanie nauki wśród młodzieży i zainspirowanie jej do własnych poszukiwań.
- Pomysł zorganizowania cyklu spotkań dla uczniów szkół średnich powstał w toku rozważań nad rolą współczesnej biblioteki naukowej w życiu uczelni i w odniesieniu do otoczenia społeczno-gospodarczego. Studenci i pracownicy już od dawna nie kojarzą nas wyłącznie z miejscem, gdzie wypożycza się książki. Nasza Biblioteka jest otwarta, nowoczesna, tworzy przestrzeń dla spotkań naukowych. Wychodzimy również naprzeciw potrzebom młodych osób spoza naszej uczelni, zainteresowanych tematyką morską, ułatwiając im kontakt ze środowiskiem naukowym. Chcemy, aby wiedza była praktyczna, a to, co odkrywane jest w naszych laboratoriach i pracach badawczych, stało się inspiracją dla młodych ludzi - mówi dr Joanna Krzywonos, dyrektor Biblioteki Głównej UMG.
Wszystkie wykłady będą transmitowane on-line i dostępne na platformie YouTube.
Pierwsza sesja odbędzie się 28 stycznia br., o godz. 11.
Następne spotkanie zaplanowane jest na dzień 11 lutego o godz. 11.
Natomiast dokładne daty dwóch kolejnych wykładów, tj. w marcu i w kwietniu, zostaną podane z wyprzedzeniem na stronie Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.
Tematyka spotkań obejmuje różnorodne obszary nauki rozwijane w ramach czterech wydziałów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni: Nawigacyjnego, Mechanicznego, Elektrycznego oraz Zarządzania i Nauk o Jakości.
Pierwszy streaming inaugurujący cykl spotkań obejmuje dwa zagadnienia: "Przyszłość portów morskich - perspektywy i trendy rozwoju" z prowadzącym dr inż. Adamem Kaizerem oraz "Rejony trudne nawigacyjnie", które przedstawi mgr inż. kpt. ż.w. Paweł Kołakowski.
Więcej informacji na temat planowanych wydarzeń można znaleźć pod adresem www.umg.edu.pl
Uniwersytet zaprasza na zwiady!
Projekt dofinansowany w ramach programu "Społeczna odpowiedzialność nauki" Ministra Edukacji i Nauki.
* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł